Alergia na kaše

maminkamartinka
5. jan 2013

Baby prosim vas ako su natom vase deti s kasickami, moj maly je z kazdej jednej vyhadzany okolo pusinky neskor aj za krkom a na nozickach sa mu urobili cervene flaky take asi ako dve dvojeurove mince ktore po kremovani zmyznu a zase sa neskor objavia, dnes som fala kasu beba pre alergikov a flaky okolo pusinky sa mu neurobili ale to na tom krciku mame stale . nemate podobnu skusenost

maminkamartinka
autor
17. feb 2013

@lienka38
@adamala
@alena1983
@l.s tak baby mame alergiu na vajecny bielok

lienka38
17. feb 2013

@maminkamartinka fú, tak daj pozor, niekde som čítala, že Kto je alergický na vaječný bielok, mal by na to upozorniť lekára aj pred očkovaním proti chrípke, pretože vakcína sa pripravuje na slepačích vajciach a môže sa objaviť nežiaduca reakcia.
Hlavne, ze už vies na com ste a vieš na čo máš dávať pozor!
Nás to ešte len čaká! Držte sa

adamala
20. feb 2013

@maminkamartinka pozor na vakciny! MMR a Ovcie kiahne,urcite nedaj.

maminkamartinka
autor
21. feb 2013

@adamala uz som to nastudovala , urcite nedam 🙂

adamala
21. feb 2013

@maminkamartinka ja si aj myslim, ze vela mamiciek neriesi a nevie o alergiach , a ma ich velmi vela babatiek, z tych alergii postupne vyrastu, ale vela mamiciek nerieis ekzemy tak ze ide na krv s babatkom, ani detske lekarky neriesia alergie, neposlu k alergologovi,len ockuju do radu deti a potom vznikaju poskodenia zdravia , ci uz lahsie tazsie a to uz ti nepomozu vratit to spat. 😒
Predsa ked ti davaju antibiotika tak sa pytaju ci si alergicka na penicilin, a nedaju ti take kde je obsiahnuty, takze mna ziaden lekar nepresvedci dat dietatu vakcinu kde je vajecny bielok ak ma dieta alergiu nan. Vsak to nedava logiku.

maminkamartinka
autor
22. feb 2013

@adamala jasne , ja mam tiez taku skusenost . Detska nas neposlala ku koznej povedala ze tam
Nemam ani ist ze netreba ze aj tak mi da len kortikoidy. No isla som a nedala dala mi veci pre maleho na kupanie na natieranie papier plny veci ktore treba a netreba robit co mi lekarka ani nepovedala , tiez som isla radsej sama aj k
tej alergologicke , doktorka tvrdila ze to je bielkovina krav mlieka ze ho mam vysadit a dat HA mlieko
Neviem si predstavit co by bolo keby ho zaockovala a ja by som nevedela ze ma tu alergiu na vajicko, nechcem si ani len predstavit co by sa mohlo stat a lekarka tiez,co by som s nou narobila. A ta alergia je u maleho taka silna ze lekarka povedala ze to ma za rok dve take deti ktore maju taku reakciu ... No hroza ;)

adamala
22. feb 2013

@maminkamartinka no ale nejde mi jedna vec do hlavy, preco ti teda dala HA mlieko,pretoze HA mlieko pri preukazanej alergii na bielkovinu kravskeho mlieka uz nestaci, ak sa alergia uz prejavila, tak to uz HA nestaci, to HA je na prevenciu ze ak mate v rodine alergiu, tak das automaticky HA aby nevznikla alergicka reakcia, on urcite potrebuje Nutrilon Allergy care, alergologicka alebo gastroenterolog, posle vysledky krvi reviznemu lekarovi, ten to overi a potom to posles svojej pediatricke a ta predpise mlieka na recept ,polku hradis ty polku poistovna. 😖

maminkamartinka
autor
23. feb 2013

Ja som sa zle vyjadrila mam take co sa normalne predpisuje 🙂)))
@adamala

adamala
23. feb 2013

@maminkamartinka 😉 tak je potom dobre, uz som sa zlakla.

barbarelka
24. sep 2014

Ahojte kocky!
Prosim vas, neviete mi poradit ? Dnes som malemu prvy krat zarobila nemliecnu kasu( ryzovu )so svojim materskym mlieckom. Neviem,ci som dala vela ryz.prasku alebo co,ale dierky v dudliku sa okamzite upchali a mrnus zacal plakat a z flase sa uz pit nedalo..skusila som teda kasu viac zahustit a podat mu ju lyzickou,ale maly mi to zase vypluval,jedoval sa,plakal, buchal okolo seba. Kedze vsetko moje mliecko bolo v kasi,skusila som mu dat zeleninovo masovy prikrm,co mava na obed. Zjedol len trosku a zase plakal. Brala som to tak,ze nehce papat lyzickou a tak som este rychlo zarobila Nutrilon, kedze bol vecer a drobec bol hladny. Nutrilon mal prvy krat krat,kedze kojim, plus som zacala pred dvoma mesiacmi prikrmovat a nemame s tym vobec ziaden problem, az na dnes..Nikolas ma 8mesiacov. Z flase teda vybumbal cca 200ml a spokojny zaspal..Zhruba o 20min straaasne moc v spanku zvracal a cely sa vyhadzal Su to uz dve hodiny a maly je stale vyhadzany, plus zvracal este dva razy..stale si sucha tvar,kedze tam ma alergicku vyrazku..Teraz fakt neviem,ci to bola alergia na tu kasu,co mal prvy krat( zjedol len par lyziciek,mozno ani to nie),alebo Nutrilon( ale ved ten je zarabany s dojcenskou vodou!!!). Dakujem krasne za vsetky rady!