Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Alergia na komáre

zuznaskubi
8. aug 2012

Ahojte maminy, moja dcerka ma 2roky a 4mesiace. Ked ju stipne komar opuchne ako po stipnuti vcely respektive opuch je tak velky ako golfova lopticka. Naposledy ju stipol pod ocko asi dva centi a na dalsi den to mala dost skarede, opuch sa jej roztiahol na cele ocko. Detska lekarka mi povedala ze je to normalne, no mne sa to az tak normalne nezda. Mam vyhladat alergologa na vlastnu past alebo cakat ci sa to casom upravi? Dakujem za nazory a odpovede

hranolka22
8. aug 2012

@zuznaskubi
my práve riešime dosť podobný problém,každý deň dcérke nachádzam štípance a teda sú dosť väčšie tie opuchy ako mám ja alebo manžel...a dnes sme boli u DR s tým,že včera ju štipol komár pod oko,mala opuch pod ním a dnes po zobudení už celé oko červené a opuchnuté...tak sme sa báli či to nebude niečo iné,ale tiež DR vravela,že je to pri očku bežné,že ide o najcitlivejšiu časť a preto sa opuch rozšíri na celé oko. odporučila nám na to dať studený obklad a dostali sme očný framykoin mastičku
ak sa ti zdá,že to má fakt veľké tak choĎte na kožné či alergológiu,ale ja si myslím,že nejde o alergiu len tie komáre tiež bohviečo v sebe majú a tie štípance sú horšie ako kedysi a čím menšie dieťatko tým menšia imunita a preto asi taká silná reakcia

zuznaskubi
autor
8. aug 2012

@hranolka22 malej to uz pomaly mizne, opuch sa straca. Nam dala fenistil kvapky. predtym ju stipol do zapestia a to mala ozaj ako golfovu lopticku.

hranolka22
8. aug 2012

aj ja som dávala malej fenistil,ale oproti ránu už jej opuch trocha zmizol tiež
u nás má aj 3 pri sebe a spolu to vyzerá ozaj dosť zle a najviac opuchlé má presne na tých krit. miestach-členok,zápästie,palec,podkolenie 😖
ale potierame fenistilom alebo cibuľou a už sa snaží si to neškriabať malá tak to tiež postupne odpúcha

wewe22
8. aug 2012

suhlasim s @hranolka22 na stipance ako take ja malo kedy alergia skor byvaju komare niecim infikovane, ja som mala tento problem asi dva mesiace stipol ma komar a opuchla mi cela ruka pomahalo mi natriet s fenistil gelom co najskor po usipnuti, po dvoch mesiacoch asi vymizol alergrn ktory obsahovali vylicky komarov a zasa mam iba male stipanceky

sisaha
8. aug 2012

@zuznaskubi takuto reakciu mavam od talianskych komarov..., niekedy opuch riadny, inokedy len maly stipancek.. Riesim to tak, ze sa zvyknem potriet alebo postriekat repelentom..

zuznaskubi
autor
8. aug 2012

dakujem za nazory 🙂 ocko nam trvalo styri dni kym zacal opuch miznut. Takze alergologa este nebudem hladat 😉

rolande14
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rolande14
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rolande14
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rolande14
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ytothova
17. jún 2013

Práve ideme od lekárky, Lilien mala stipnutie na cele, vecer mala obrovká hrcu , bola opuchnutá...no hroza, celú noc som bdela pri nej.... a dnes ráno uz aj medzi ockamy, na nose opuch , bola som velmi vylakaná...myslela som si, ze je to alergická reakcia...ani neviem, co bude s nami v lete 😒
Neviete, keby som jej dávala nieco na posilnenie imunity, bola by odolnejsia proti ustipnutiu? Alebo máme takúto smolu a bude to vzdy takyto horor?

slavuska30
17. jún 2013

@ytothova a doktorka to ako uzavrela? ako alergiu? mne malého štipla osa na líčko, normálne to mal fialové, tvrdé a spuchnuté, najskôr som mu dala ľad na to a potom fenistil....dúfam, že sa to už nezopakuje, taká reakcia..

ytothova
17. jún 2013

@slavuska30 Ona my povedala, ze zial je to casté, a teraz sú takéto reakcie vraj bezné, len ked sa pozries na vlastné dieta , a má deformovanú tvár , tak je to strasné...ja som v tomto histericky typ...chcela by som tomu predíst, ved ide leto a koli vysokym vodám bude teraz viac komárov....vraj...ako doteraz.Dostali sme Fenistil kvapky, a Psilo-balsam, a ked sa to zajtra nebude zlepsovat, alebo to bude horsie, tak mám okamzite zacat s antibiotikamy a vrátit sa k nej....tak teraz cakám a cakám...., ale tak ako píses, ze ste to mali az fialové, tak sestricka my rozprávala, ako sme cakali, ze jej vnucku tiez stipol komár na brade a mysleli si, ze to má od zubov, taká bola opuchnutá a teraz po tyzdni tam má este stále fialovy flak, tak toto je nieco strasné !!!! bAko dlho to u Vás trvalo? Kym Vám to odpuchlo?Ako to maly zvládal? 🙂 🙂 🙂

cairka
17. jún 2013

Aj moja má s týmto problém, nám odporučila lekárka ROZPUSTIŤ tabletku acylpirínu - v žiadnom prípade nedávať deťom jesť, nesmú ho deti - ale rozpustiť v troche vody, dať tým nasiaknúť papierovú vreckovku a priložiť na opuch, aspoň na 15 minút, čo bude na čele problém, hoci šatkou nejako oviazať by sa mohlo dať. Ja som to potom dávala na noc a do rána pekne odpuchlo. Riešili sme to minulý rok a tohto roku už tiež... Ináč u malej je to ešte umocnené tým, že ak má tie štípance viac ako 3, tak nasleduje výstup horúčky...
@ytothova

uglybetty1234
17. jún 2013

baby a prečo ich nenatriete, nenasprejujete, proste niečo neaplikujete proti komárom? My kým ideme do záhrady tak ho postriekam spreyom proti komárom a kliešťom. Kúpila som to normálne v drogérii, ale majú ich aj v kauflande, lekárňach atď. Prípadne si vyrobiť nejaký podľa babského receptu.

slavuska30
17. jún 2013

@ytothova no týždeň to mal také spuchlé, hralo to to všetkými farbami ako riadna modrina to vyzeralo ..aj ho to bolelo..ja som si najskor myslela, že ked bol na šmýkalke, že sa buchol, až neskôr som si všimla, že je to osa, mal ju čapnutú na tričku, ešteže to nebolo na krku..des..ale teda nič príjemné..tiež som nemala dobrý pocit z toho..:(

slavuska30
17. jún 2013

@uglybetty1234 ja aj potriem, ale nie často..ked nemusim, že nejdeme do takých oblastí..radsej opatrne, lebo staršia mala dost problémov s kožou, mala atopický ekzém..tak som si užila..nerada by som to opakovala zas pri malom ..

ytothova
17. jún 2013

@cairka Dakujem Vám velmi pekne, tak to istotne vyskúsam, pretoze ten opuch je desivy....🙂Dakujem 🙂 🙂

ytothova
17. jún 2013

@slavuska30 Dakujem Vám velmi pekne, a dúfajme, ze to nebude také casté 🙂
@uglybetty1234 Pretoze sa to stalo prvy krát, dcérka má 4 roky... a clovek s tym neráta...máme doma hocico na pred...aj po, ale dieta nemoze byt natrené 24 hodín....a komár vletí aj do izby....tak teraz budem uz opatrnejsia 🙂 🙂 🙂, ale toto bol sok 🙂 🙂

basska11
2. máj 2014

@slavuska30 ahoj moju ustipol komar ma to id stredy cervene opuchnute ma to 4,5cm a vstrede fialove..sa bojiiim co to je..malemu to potom zmizlo???kedy asi???

lilke
2. máj 2014

ked sme prisli k lekarke taktiez s takouto hrcou na clenku (nevedeli sme, ci eventualne to nebude vyvrtnuty clenok), doktorka vytiahla rukavy... cela dostipana, hrcata... vraj su to nielen komare, ale aj male musky, ktore zmutovali po postrekoch pesticidmi. a je vela alergii na ne.

severanka96
28. aug 2016

@zuznaskubi ja to riešim tiež,je to alergia na sliny komárov,dnes sú vraj také komáre...nám doporučil lekár 2x1 tab.B-komplexu(vraj odpudzuje komárov),2x5ml Rupafínu ...ešte nevidím efekt...je to 2.deň...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli