Alergia na kravské mlieko

blondina2013
1. okt 2013

alergia na kravske mlieko mate skusenosti ???dakujem

alami
1. okt 2013

Máme 😲

lilysk
1. okt 2013

Ano -obe deti maju 🙂
Nic mliecne ak to mozem poradit 🙂)

ichbinich
2. okt 2013

@blondina2013:
Ak ma alergiu na laktozu, mliecny cukor, uz existuje vela vyrobkov bez laktozy. Jednoducho vymenit klasicke za bezlaktozove 😉
Ak ma alergiu na bielkovinu v kravskom mlieku, tak ho treba uplne vynechat a nahradit bud ovcim alebo kozim mliekom alebo rastlinnymi nahradami. O tom je tu cela diskusia.
Co sa tyka vykakania, skus klasiku: slivky, ovsene vlocky, vela vody...

alami
2. okt 2013

ovčie a kozie sa neodporúča, je to podobná bielkovina, ak má alergiu na kravskú bielkovinu, prejaví sa alergia aj pri kozom alebo ovčom. Neodporúča sa ani sójové mlieko, často sa naň rýchlo získa alergia (pri pravidelnom pití) to je aj náš prípad, to je potom ťažká situácia, ke´dže sójový lecitín je ako prídavná látka v mnohých potravinách. Najlepšie ryžové, ovsené... výborné je mandľové z DMka

nadapolakovicova
2. okt 2013

ako sa taká alergia prejavuje? ďakujem

bamb27
2. okt 2013

https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/alergia-na-mliecnu-bielkovinu-kravskeho-mlieka/

velmi dobre rozbehnuta diskusia, s mnohymi radami, skusenostami,,, treba si najst cas a troska ju citat, a kludne sa aj zapojit 😉

janickacrazy
2. okt 2013

@alami Moji synovia pijú obaja sojové mlieko a v pohode, síce nám to doktorka nedoporučovala, ale iné mi nechceli, starší bude mať už 14 rokov a sojové pije od 2 rokov a v pohode mladší bude mať 3 a ten ho pije už od 6 mesiacov. Zatiaľ nemajú žiadne problémy, starší može už aj jogurty a kyslé mliečne výrobky, mladší absolutne nič z mlieka ani syr ani nič.