Alergia na kravskú bielkovinu zistená z krvi

miruskaam
5. máj 2021

Dobrý deň. Synovi zistila lekárka alergiu na kravskú bielkovinu z krvného vyšetrenia. Predchádzali tomu kožné problémy, ktoré sme dlhší čas nevedeli odstrániť. Vylúčiť mu zo stravy musím všetky mliečne výrobky a mám trochu obavy, čo bude jesť. Chcela by som vás poprosiť, mali ste s tým skúsenosti? Čo ste zaviedli do stravy deťom a čo sa vám osvedčilo? Po akom čase ste opäť začali skúšať kravské mlieko? Vopred ďakujem za všetky rady a skúsenosti.

makova333
6. máj 2021

@dzina007 🙈🙈🙈 Reagovala som na toto tvoje tvrdenie: "Takze aj u intolerancii je naozaj nabeh aj do hodiny." A potom napises, ze ked si das bezlaktozove a mas nabeh do hodiny je to BKM. No to je hadam jasne. Neviem preco ta veta vyssie 😀

dzina007
6. máj 2021

Len priznaky pri laktoze vedia byt este rychlejsie a silnejsie. A hlavne su odlisne. Mam 2 roky vedeny poteavjnivy dennik kedze po zisteni intolerancii sme nasadili eliminacnu dietu a zapisujem sinpriznaky u jednotlivych jedal a mnozstve.

dzina007
6. máj 2021

@makova333 a napriklad tam sa presne aj ukazalo ze ano krvne testy vedia byt sice smerodajne ale len na zaciatku pri zistovani... lebo po roku od diety mi vysli strasne slabe protilatky... ale to bolo kvoli tej eliminacii potravin...
a furt si nedam pokoj a raz za cas skusim ako to vyzera hlavne s bielkovinou ze kolko tolerujem... lebo niekedy proste chut na ten syr mam a tie veganske mi absolutne nechutia...

makova333
6. máj 2021

@dzina007 ak si das bezlaktozovy jogurt, taj je jasne, ze priznaky su zBKM, ak si das klasicky, priznaky mozu byt z aj ja.

dzina007
6. máj 2021

@makova333 ano presne... preto viem ze mi vadi oboje... lebo ja som si dlho myslela ze je to vsetko laktozov... a vec vyriesena a potom sa prislo ze nie... ale napriklad mne IgE vysli negat iba IgA a IgG pozit. Cize ja podla krvi nemam alergiu len intoleranciu.. ale na rit mi je rovnako 😀

ivik111
6. máj 2021

@dzina007 vieš čo,u môjho syna úplne istá situacia-doktor na mňa vyletel,že prečo som mu nasadila bezmliečnu stravu,keď on nemá vyslovene alergiu ale len intoleranciu ...🤦🤦

sheyla95622
6. máj 2021

@ivik111 inak toto aj mne dr povedal ze nevylúčit vsetko.. Ze taky syr mozem tolerovat a iny mi moze skodit. Je to ozaj tazko.

makova333
6. máj 2021

@sheyla95622 pri alergii treba vylucit vsetko mliecne, kazein nezmizne len preto, ze je v tuhom stave. Boze ja tychto dr. nechapem🙈
@ivik111 ma intoleranciu coho? laktozy? mlieka?

dzina007
6. máj 2021

@ivik111 no ono je to fakt o tom ze zalezi intolerancia coho aj to ako znasa... a aky lekar...

ja mlieko musim mat vysadene uplne.. ale potvrdila som si to aj eliminacnom dietou... znesiem tak platok dva syra, ale mlieko jogurt nie...
napriklad ale vysla mi aj intolerancia vajecneho bielka... a tam urcitu toleranciu mam... ze ked si dam prazenicu z 2 vajec je to OK.. zo 4 uz nie.. 😀

ale osobne si myslim ze mne sa naozaj osvedcilo najprv ukludnit creva vysadit uplne vsetko mliecne... a postupne skusat ako na co reaguje telo...

sheyla95622
6. máj 2021

@makova333 tyto dr nevedia podla mna poradit. Ked som sa pytala co a ako tak ze sama musim na to prist.. Odpinkal ma rychlo.. Tak preto lustrujem internet ze co a ako. Vcera som si dala cestoviny bola tam smotana. Bolesti som nemala ani krce. Len rano som bola na wc a uz bola zlta stolica.. Tak som si povedala ze dost ze sa musim do toho zakusnut a pozistovat co najviac

dzina007
6. máj 2021

@sheyla95622 ono syndrom drazdiveho creva moze mat... lebo crevo na nieco co mu robi zle reaguje tym ze je akcne a snazi sa dostat veci co mu vadia von...

sheyla95622
6. máj 2021

@makova333 prosim ta a chlebik si pecies?

makova333
6. máj 2021

@sheyla95622 peciem aj chlebik, ale moj recept ti nepomoze, lebo my sme aj na Hit diete. Ale napriklad kolace, babovka to robim relativne klasika, len namiesto mlieka dam ryzove mlieko a namiesto klasickej muky davam bezlepkovu. Inak vsetko klasika. Naozaj pri BKM to mas relativne jednoduche (aj ked chapem, ze to tak na zaciatku nevyzera. Ja ked som prechadzla na Hit dietu, som tyzden prerevala a v obchode bezradne stala s tym, ze ja vlastne nic nemozem 😀. Nie je to pravda samozrejme 🙂 ).

makova333
6. máj 2021

@sheyla95622 ale napriklad biele pecivo vodove, ktore je v tescu mozes, väcsina ludi s ABKM ho toleruje.

sheyla95622
6. máj 2021

@makova333 no ja mam diagnostikovanu intoleranciu na bkm + hit 😀 a som z toho v prdeli. Lebo pri hit je tazke vybrat co mozem papat ked je tam aj bkm ... Ako nemam ekzémy, ani krce.. Len ta stolica a niekedy to prelievanie criev. Takze taketo vysledky ma prekvapili..

makova333
6. máj 2021

@dzina007 syndrom drazdiveho creva (nenajdu alergie, intolerancie) moze sposobovat aj stres, psychicka nepohoda, uzkostne poruchy...Ak dr. nevedia co a ako zvalia to na Syndrom drazdiveho creva.

makova333
6. máj 2021

@sheyla95622 jaaj, tak to je uz trosku horsie. Mozes zacat s tymto: https://www.mastzellaktivierung.info/downloads/... A bohuzial, len testovat sa sebe. Ja aj moj krpec mame Hit a kazdy tolerujeme nieco ine. Velka zabava varit 😀

tulipanicek
6. máj 2021

@miruskaam Toto ozaj nie ke taká zložitá dieta. My mame tých diét viac a to už komplikovane je. Ak budeš chcieť poradiť, pokojne napis správu 🙂

ivik111
6. máj 2021

@makova333 na jeseň sa u nás toto zacalo-pediater mi povedal inak,na gastre tiež inak a na alergo úplne iné...hlavu som mala ako balón,keďže sme sa v tom nedokázali zorientovať!laktóza vylúčená vydychovym testom,hodnoty krvi na bkm len hraničné ,čiže mi tvrdili,že on môže bezlakt.mlieko,že môže acidka,určite syry...lenže syn stále zhoršujúci sa ekzém,hnačkovité stolice,nechutenstvo,nepriberanie na váhe...tak som teda vylúčila všetko mliečne a videla výsledky🙏🙏čiže teraz mi na alergo tvrdí doktor,že ide len o ľahkú intoleranciu a môžem začať zase zavádzať mliečne výrobky do stravy🤦🤦no šľak by ťa trafil z tých doktorov...

dzina007
6. máj 2021

@makova333 ano je to taka diagnoza... ze na vsetky problemy.. a ta strava a psychika a tazkosti idu ruka v ruke spolu.. ja si pamatam ked som bola na tom zle... tak este aj po nasadeni diety to nebolo ono lebo psychika robila svoje... kym som nebola na kolono a na CT a lekar potvrdil ze vsetko je OK az na tie intolerancie. vtedy akonahle opadol aj stres ze to moze byt nieco horsie tak sa aj creva mierne skludnili.
ale pod tou diagnozou sa pomaly kazdy najde...

dzina007
6. máj 2021

ale ked pocitujem stres zhon doteraz citim ze psychika si zahra saradu s crevami. 😀

sheyla95622
6. máj 2021

@makova333 ďakujem naštudujem si ❤️

makova333
6. máj 2021

@ivik111 ak vylucili intoleranciu laktozy, tak nerozumiem preco bezlaktozove veci by ste mohli. Mohli by ste v tom pripade teoreticky vsetko mliecne, kedze sa laktozova intolerancia nepotvrdila. ALE! Mali ste hranicne testy na alergiu na mlieko (tipujem kazein) a v tom pripade by som vylucila vsetko mliecne. Ked vysli testy hranicne pilo dietatko mliecko a jedlo mliecne potraviny? Alebo ste uz vtedy boli na diete?

ivik111
6. máj 2021

@makova333 keď brali odbery,bol ešte na mliečnej strave...veď toto ma totálne zmiatlo,keď mi tvrdili,že niektoré veci kľudne môžem ponechať v strave alebo aj skúsiť bezlaktozove výrobky.ako som písala vyššie,v každej ambulancii mi dávali iné rady a postupy🤔🤔proste som vysadila malému všetko mliečne a hotovo.A nerobím z neho pokusného králika...krásne sa mu upravila stolica,zhojil ekzém,pribral.ale kým sa človek k všetkému dopátra,naštuduje si,tiež mi to dlhšie trvalo.Problemy sme mali so synom od narodenia,len vieš,každí ťa ako prvorodičku ukludňuje-nestresuj,to prejde,veď to bábätká mávajú-koliky,reflux,ekzémy,plaču permanentne,nespia,odmietajú jesť atď,veď z toho raz vyrastie!..prvé testy na BKM v 2 mesiacoch negatívne,doktorka stále trvala na tom,že HA mlieko mu stačí...a ja neskúsená prvorodička...mohli sme si asi veľa trápenia ušetriť😔😔plus sú tam ďalšie potrav.intolerancie

makova333
6. máj 2021

@ivik111 neboj, ja som bola druhorodicka a presviedcali ma, ze babätka placu 24 hodin denne, ze koliky su ok, ze nafuknute brusko je ok, to babätka mavaju, zapachajuce hnacky- cisti sa. Riesila som, doprosovala sa vysetreni...az sme skoncili na urgente so zauzlenymi crievkami. Vtedy ma konecne vypoculi a spravili vysetrenie a maly vrodena laktozova intolerancia a ABKM, neskor HIT. Takze ja ta velmi, velmi chapem.

sheyla95622
6. máj 2021

@makova333 ak môžem tieto vysledky mi dal dr a povedal ze sama musim prist na to co mi skodi. Ze nemusim vysadzat uplne mliecne ze nieco mi vadit nemusí a nieco hej 🤷‍♀️

ivik111
6. máj 2021

@makova333 takže tiež ste si prešli peklom,kým sa lekári rozhýbali...je mi z toho smutno,keď sa správajú takto benevolentne a ignorujú určité problémy,ktorými sa bábätko trápi....ako pravdu povediac,som rada,že žijeme v dobe internetu,kde si veľa toho zistíš,lebo keby sa mám riadiť niektorými doktormi,no amen...😳😳ale teda tiež som mala guláš zo začiatku pochopiť rozdiel medzi laktózou a bkm...začiatočník🙈🙈

makova333
7. máj 2021

@sheyla95622 podla vysledkov mas silnu intoleranciu na mlieko (nie laktozu), znizenu funkciu aj kvantitu DAO (histaminova intolerancia) a neceliaticku intoleranciu lepku. Nemala by to byt celiakia (podla negativnych vysledkov vyssie), ale tam sa to da 100% len z biopsie zistit. Takze za mna vylucit mlieko, prejst na bezlepkovu stravu a nizkohistaminovu a uvidis ci sa ti stav upravi.

makova333
7. máj 2021

@ivik111 uplny suhlas 🙂

sheyla95622
7. máj 2021

@makova333 jeemine na tu celiakiu nevravel nic. Ja som si raz robila test ale to bol domaci... Ďakujem pekne za odpoveď, mam co studovat... A to som k dr isla,, len,, s nafukovanim a nepravidelnou stolicou. Krce ani bolesti som nemala..... Pekný deň prajem 🤗❤️