Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

vierocka2
3. mar 2011

luthien.k, díky za odpověď, taky myslím, že to s tím nesouvisí. Jen mě to tak napadlo.
V nemocnici to zhodnotili jako syndrom prořezavaní zubů nebo viroza.
Tak nezbývá než čekat. 😅

Výsledky z alergologie přišli tento týden, tak teprve zjišťujem co a jak. Je toho hodně.
Dost jsem se dozvěděla tady, díky všem.

luthien.k
3. mar 2011

@vlastovka385, nedá mi to, i když ses ptala někoho, kdo má zkušenosti se sójovým mlékem v krabici a to já tedy nemám 🙂 Ale - Ty jsi už zkoušela Reis drink calcium nebo ne? Rozhodně bych mu před sójovým mlékem dala přednost, čím víc sóji, tím větší riziko senzibilizace. Podle aktuálních informací o obsahu jódu v Reis drinku vs. jeho doporučená denní dávka pro takové dítě není problém, aby ho denně vypil/v jídlech typu pudink snědl i půl litru denně (což plně postačí na doporučenou denní dávku vápníku), riziko alergizace minimální.
Co se týče těch sójových jogurtů - probiotika na úpravu trávení nezabraly?

vlastovka385
3. mar 2011

@luthien.k Díky, on ten Reis Drink pije taky celkem ochotně, ale to sójové mléko je mnohem chutnější a dělají ho i ve vanilkové příchuti a je fakt, že ho vypije víc než toho rýžového. Navíc jsem se bavila s gastroenterologem, ke kterému chodíme, a on mi říkal, že rýžové mléko jsou v podstatě samé sacharidy, to sójové obsahuje bílkovinu, která, pokud ji toleruje, pro něho je jistě prospěšná. Probiotika jsem dávala dlouhodobě bez nějakého většího efektu, ten rozdíl po zavedení sójových jogurtů je opravdu markantní, upravila se konzistence stolice a hlavně plynatost, dříve se mi při kojení pouštěl a otáčel se, aby si mohl prdnout, v noci se mnohem častěji budil, teď je to naprostá pohoda. Rohodně bych ho nechtěla zbytečně alergizovat, ale řekla bych, že ta alergie slábne. Právě nám na gastro na základě celkové hodnoty IgE doporučili teď v květnu provést zátěžový test na BKM, tak uvidíme. Každopádně děkuji za reakci.

aaandrejka
3. mar 2011

ahojte,

baby, vie mi toto niekto vysvetlit? moja dcerka ma celiakiu (potvrdena v 10/2010)... v 12/2010 je robili aj IgA,IgG a IgM protilatky na kravske mlieko - vsetky hodnoty vysli pozitivne

dnes sme boli na IgE odbery a strasxne ma prekvapilo, kled mi lekarka povedala, ze jej IgE protilatky na KM robili uz v 08/2010 (ked sme boli hospitalizovani) a vysiel jej NEGATIVNY vysledok.... ako je to mozne? mozem teda dufat v to, ze aj tato intolernacia BKM ma len nejaky suvis s celiakiou a casom vymizne?

(@luthien.k pisala som toto aj do IP kam.zyk) 🙂

luthien.k
4. mar 2011

@vlastovka385, na gastru má pravdu s tím, že v sójovém mléku je bílkovina a je "hodnotnější", ale při jinak pestré stravě s masem si myslím, že to bezpodmínečně nutné není. Můžeš to třeba zkusit střídat 🙂 Zátěžový test na BKM budete dělat v nemocnici? Jinak se dost divím, že na trávení probiotika nepomohly (co jste brali?) a jogurt ano. Nicméně vše je individuální 🙂

luthien.k
4. mar 2011

@aaandrejka, určitě si počkej na fundovanější odpověď 🙂

janka
4. mar 2011

Ahojte, mate prosim niekto skusenost s alergiou na kys. citronovu? Jeme uz len minimum potravin a nic nove som nezavadzala, ale teraz po viroze, sa malej znovu objavila nejaka portavinova alergia (koliky, hlien v stolici). Jedine co ma napadlo, je prave kys. citronova (bola v zavaraninach a v margarine ako citr. stava). Mala je zvyknuta jest "chlebik s maslom" a uz neviem co jej mam dat. Viete prosim o nejakom margarine (bez BKM), ktory neobsahuje ani kys. citronovu, ani citr. stavu? Pozerala som uz Vive bio, Flora, Perla, Alsan.
@vlastovka385 uplne suhlasim s @luthien.k ze pokial papa maso, tak iny prijem bielkovin nie je nutny a radsej by som soju moc nedavala. Ak ano, tak len vynimocne.

vlastovka385
4. mar 2011

@luthien.k Ano, zátěžový test budeme provádět v nemocnici, dostali jsme se k opravdu výbornému gastroenterologovi, já jsem malého konzultovala i s kam.zyk a tento doktor mi vpodstatě potvrdil vše, co jsem již věděla od ní, plus mi dal další informace, protože ABKM ho hodně zajímá právě kvůli té nemožnosti nějaké laboratorní objektivní diagnózy. Brali jsme nějaký ten Biosan na doporučení od tohoto doktora a Laktobacílky a musím říct, že ta živá kultura v tom jogurtu mu opravdu ten stav výrazně upravila. Já bych právě Tibora už ráda odstavila a měla jsem strach, aby měl dost Ca, tak hledám další alternativy.

luthien.k
4. mar 2011

@janka, to je fakt těžká otázka, našla jsem třeba tohle: http://www.celiakieaja.cz/potravinova-alergie-a... a je toho víc, třeba tady překlad z AJ:
http://translate.google.de/translate?hl=cs&lang...
Jestli skutečně malá reaguje na kys. citronovou, nemělo by pravděpodobně jít o pravou alerii, které se účastní imunita, ale spíš o schopnost této látky dráždit, vyvolávat potravinovou nesnášenlivost... Osobně bych se tomu u vás vůbec nedivila a problém je, že je dneska přidávána skoro všude. Jediné, co mě napadá mazat na chleba, je domácí vepřové sádlo 😅 (co avokádo?).

modra1
4. mar 2011

@janka možno to bude spôsobené práve virózou, proste narušená imunita, tebe to nemusím viac opisovať. Moja malá bola tiež chorá, chytila chrípku pred 2 týždami, 40 teploty, napriek tomu, že nič nové nemala ani ona ani ja v strave vybehol jej ekzém na nových miestach a stále ho má. Skús je zvýšiť dávky probiotík namiesto 1 daj 2x denne, možno tú druhú dennú dávku daj iný druh probiotika s obsahom, ktorý je viac zameraný na problémy s bruškom, snáď sa to upraví. Reakcia na citrón samozrejme je možná, ale skôr sa mi zdá častejší kožný prejav.

modra1
4. mar 2011

@luthien.k ahoj, znova sme písali súčasne, tentokrát rôzne názory, želám si však, aby som mala pravdu ja 😉 a žiadna nová alergia u jankinej malej nebola

luthien.k
4. mar 2011

@modra1, i to je možnost, že se to upraví po té viróze, až se tělo dostane do normálu, my taky bojujem s ekzémem na obličeji momentálně, byl nemocný, bral atb., pak jsme zkoušeli normální UM, do toho zuby a rýma... No a je vymalováno 😅

luthien.k
4. mar 2011

@modra1 😀

janka
4. mar 2011

@modra1 @luthien.k dakujem Vam moc obom 😉 Si mysim, ze kazda mate pravdu 😅
Ano, asi som sa zle vyjadrila, ze alergia (len mala rovnake priznaky), ale kedze to nie je bielkovina, tak to bude mozno nejaka neznasanlivost. Diky super link. Inak ma aj kozne prejavy, ale len kontaktne, okolo ust, ked sa umaze, sa jej robia vyrazky. Len este neviem ci to je z tek kys. citr, alebo ze su kukuricne chlebicky kontaminovane psenicou, ci mliekom... Alebo ma uz alergiu aj na kukuricu. Inak kozne prejavy nikdy nemala.
Probiotika urcite skusim dat viac. 😉

monapink
5. mar 2011

ahoj,take mame ABKM..teprve si hledam spravny jidelnicek..snazim se jist dostatek vseho,uzivam vapnik a jim vse bohate na nej,celkem jsem si jidelnicek obohatila a take varim zdraveji,uz zadne smetany do vseho 😀 Malou kojim,tak striktne vse dodrzuji a doufam,ze z te alergie brzy vyrostem 😉
luthien.k mi pomohla najit nahrazku masla a tuku na peceni,sice jsem to u nas nesehnala,ale v pondeli se chystam vse sehnat a nakoupit..moc dekuju
ale ted mam dalsi problem,jsem hodne zvykla na testovinove salaty a pomazanky a nevim,cim nahradit syry,tvaroh a jogurty,ktere jsem do nich davala...mohla bych pouzit sem tam nezdravou majonezu a tatarku,dle etikety by nemely tyto dve veci obsahovat BKM ani syrovatku,nebo se mylim?

luthien.k
5. mar 2011

@monapink, já myslím, že občas můžeš, jestli nevadí vejce 😉 BKM by v nich být neměla, uvedeno to tam skutečně není (alespoň co mám zrovna doma 🙂)

monapink
5. mar 2011

@luthien.k dekuju 😉 na vejce nereaguje..

modra1
6. mar 2011

@monapink ja som si cestoviny robila len o olivovým olejom a zeleninou, s kukuricou je to veľmi dobré alebo konzervou tuniaka a kečupom. Tatárska je fajn, ale mne malá reagovala na horčicu a tá je tam obsiahnutá. Vyrástla z toho, už tatársku toleruje (cez moje mlieko, naživo jej to samorejme nedávam)

monapink
7. mar 2011

@modra1 dekuji za radu,testoviny s tunakem a kecupem mam take rada a delam si jej 😉 Ale jen s olivovym olejem a zeleninou by mi to nechutnalo,proto jsem premyslela nad tou majonezou nebo tatarkou..njn jsem zvykla do vseho davat jogurty,tvarohy a syry..a ted vymyslim nove vareni a jidelnicek 😉 ne vse se mi zda,ze se da nahradit,ale kvuli male to vydrzim,zda se ze i ekzem se dava na ustup 😵

monapink
7. mar 2011

@luthien.k ahoj,mam neustale otazky a snad nevadi,ze prosim o radu zase Tebe..
Mam dotaz,mala mi ted zacala, uz pres tyden, se neustale v noci budit ,cucne si a spi dal..nevim,co s ni,kojim,mlika mam dost..ale to jeji buzeni po hodine,po dvou me nici...a tak jsem premyslela,teda i zde mi to maminka poradila,ze bych zkusila vecer dat kasi,poradis nejakou bezmlecnou,mas s nima zkusenosti?a neublizim ji tim,vim ze od ctvrteho mesice uz muzem,ale mam obavu,kvuli tomu abych ji nejak nepritizila..a pak jakym cajikem ji to mam dat zapit,nebo bude stacit me mlicko,vim,ze po kasi je zizen..samozrejmne bych ji kasi i cajik podavala po lzicce..kojit chci a potrebuji, co nejdele,kvuli te ABKM..

luthien.k
7. mar 2011

@monapink, myslím, že to bys spíš měla zkusit probrat s nějakou dobrou laktační poradkyní (skvělá je například @annag, která radí na slovenské verzi MK - teda doufám, že pořád radí, má taky svoje stránky http://dojcenie.wordpress.com/), protože takové noční buzení od hladu nebude, když říkáš, že si jen tak cucne, můžou to být zoubky nebo malá víc vnímá, tak jak zpracovává ty zážitky z celého dne, tak se i víc budí, těch důvodů může být víc, ale hlad to nejspíš nebude.
Kaše na noc je to nejméně šťastné řešení, příkrmy vůbec se nemají zavádět na noc nebo odpoledne, zvlášť u citlivých dětí, mohla by ses taky dočkat proplakané noci kvůli bolestem bříška. Navíc kaše do MM bude možná malé chutnat, protože je nasládlá, o to méně by jí potom chutnaly zeleninové příkrmy, kterýma se má začínat - kvůli tomu, že obsahují vitamíny, minerály (co kaše moc ne) a ty je třeba doplňovat jako první, když se už výlučně nekojí.
Zkus se nejdřív poradit jinde, já kaši rozhodně pro tak malého prcka nedoporučuju jako řešení špatného spaní.

monapink
7. mar 2011

dekuji Ti za tak rychlou odpoved..ted jsem hledala ruzne stranky a rady a zjistila jsem,ze takhle brzo se opravdu zacinat nema a uz vubec ne s kasi!
Zkusim se zeptat nasi detske,ale ta mi toho moc nepovi,jak ji znam 😠

uankab
7. mar 2011

@monapink , ahoj ja by som tiez kasu nedavala, niektore deticky po nej paradoxne este horsie spia... ak pises ze si len par krat pocucka a spinka dalej, tak hladna nie je.. mozno len potrebuje citit tvoju pritomnost alebo jej rastu zubky a prsnik je to jedine co ju uspokoji... ak mozes daj si ju co najblizsie k posteli, aby si nemusela daleko chodit, pripadne skus si ju zobrat k sebe do postele a spat tak, aby si aspon vstavat nemusela.. my sme tiez mali take obdobie ked rastli zubky, prvy sme mali v 5-tich mesiacoch... spala vtedy s nami v posteli a nemala problem ist spat do postielky ked uz spinkala lepsie... drzim palce 😉

filipko
7. mar 2011

ahoj Junovka, citam si tvoj prispevok o alergii na kravske mlieko.
Len by som sa chcela opytat, ci by si mi nepovedala kde ste chodili k alergologicke a ci to tvojej malej skutocne preslo. Moja lauruska ma 16 mes. , akurat som prestala kojit a zacala davat kravske mlieko, kedze ine nechce. Ma s toho hnacku a dnes mala aj trocha krvi v stolici, tak som z toho na nervy.

Dakujem za radu

ludmilabb
8. mar 2011

ahojte, taka otazka do plena ked je alergia na BKM tak je to automaticky spojene aj s laktozou?

modra1
8. mar 2011

@ludmilabb nie, skôr je to výnimka

modra1
8. mar 2011

@filipko v prvom rade jej prestaň dávať KM, toto sú dosť jasné znaky alergie

ludmilabb
8. mar 2011

@modra1 lebo vcera som dala dcerke piskoty vacsinou neobsahuju mlieko ale tieto mali laktozu vsimla som si to az dnes, dala som jej jednu 😢 a ekzem sa jej zhorsil teraz neviem ci to ma suvis alebo jej zaskodilo nieco ine

luthien.k
8. mar 2011

@filipko, okamžitě přestat dávat kravské mléko, příznaky jsou dost výmluvné. Jaké mléko jsi už zkoušela? Co rýžové s vápníkem (Reis drink calcium)?
@ludmilabb, po laktóze nemůže být zhoršení ekzému, spíš bych to viděla na vejce, které je v piškotech obsaženo celé, tj. i bílek, který je velký alergen.