Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

1danielita1
11. okt 2012

@luthien.k dakujem baby, uvidime. protilatky IgA vedia nieco napovedat. Nuz nechame to na doktora, ako dopadnu dalsie testy, vkazdom pripade mame dietu. pokial mi to tak povedal, ze to na C nevyzera, tak budem pozitivne mysliet a verit ze je to "len" alergia.

luthien.k
11. okt 2012

@1danielita1 já věřím tomu, že to je "jen alergie" 🙂

jonas17
11. okt 2012

@luthien.k prosím ťa o radu 😉 čítam túto tému a hoci ja mám iný problém, možno mi budeš vedieť poradiť.no, možno to ani nebude tak od veci...dcéra 2 a pol r. má posledné dva týždne na lícach, stehnách, bruchu , hrudi, také vyrážky, ako žíhľavka.vyzeralo to spočiatku ako od komára, ale neskôr sa to zlialo do celku, na lícach to vyzerá ako ked sa vrátiš z mrazu dnu, také rozpálené líca. nemá to stále, napr. doobedu, ked sme dnu nič, vyjdeme von, začínajú sa robiť, ked sa vrátime dnu, má to celé zapálené, do hodiny to zmizne. ráno to nemá nikdy. ale dnes sme doobedu neboli vonku a teraz sa jej zrobili znovu, ale nie také zapálené. stravu má zdravú, kojím, sladkosti, údeniny (ochutnala už) neje, dávala som jej šalviový čaj, ale pred týždňom, je zeleninu, ovocie...ale máme ešte jeden problém, kaká len raz za tri dni. boli sme na gastre, výsledky v poriadku, výborné.imunita výborná. berie probiotiká King Ray Probio balance s 9 prob. kmeňmi,2,5 mldlprobiot. v 1 grame...berie 1000 mg denne. ale stále jej musím zvyšovať, lebo po zvýšení kaká každý druhý deň, potom sa zase vráti na každý tretí.
Dnes som tu mala kož. lekára, sused,. povedal, že je to žíhľavka,že ťažko povedať z čoho, predpísal dithiaden a afloderm...v pondelok mi donesie dajaký sirup. Čo by si robila ty na ;mojom mieste? dať tú masť?dakujem...

natty53
11. okt 2012

@luthien.k Aj ja by som sa chcela opytat,boli sme na diete 5mes,teraz som patrala preco sa vyhodil ekzem a mala je nervna..az po mesiaci som zistila,ze brala lieky acidum folikum,kde je laktoza,takze zas teraz ako dlho bude trvat kym sa jej crievka vycistia,resp. kym sa creva "spamataju"...a ake probiotika by boli dobre? mate nejake osvedcene znacky? lebo cely cas nedavam ziadne 😒

natty53
11. okt 2012

@luthien.k tak som to napisala nezrozumitelne,ze teraz az 6.mesiac brala tie lieky kvoli anemii,dakujem 🙂

luthien.k
11. okt 2012

@jonas17, začala být zima, jsou děti, co kopřivkou reagují na změny teploty nebo vyloženě na chlad nebo jen na mechanické podráždění kůže. Kortikoidy bych jí na to zatím nedávala, Dithiaden je na můj vkus taky moc velká síla, spíše bych pro začátek sáhla po Fenistil kapkách.
Jinak co se týče toho kakání - a když jde na velkou, tak je to s problémy nebo se vykaká normálně, bez bolesti, s normální konzistencí stolice?

luthien.k
11. okt 2012

@natty53 snažím se to s těmi časovými údaji pochopit 😀 Jak dlouho jste na dietě bez BKM? Jak dlouho bere ten přípravek?
Jinak laktóza, to je mléčný cukr, ne bílkovina, na laktózu není alergie, po laktóze se nedělá ekzém. Mohlo vadit něco jiného z toho přípravku třeba a také třeba něco zcela jiného. Anémie bývá někdy právě důsledkem potravinové alergie. Já vím, že jsi tu už určitě psala do tématu, ale bohužel si nepamatuji žádné podrobnosti, tak to zkus přiblížit, jak jste se dostaly k dietě bez BKM.

kaja73
11. okt 2012

@luthien.k mna napadla 5 choroba pri jonas-cerven v lickach,skvrny presuvajuce sa po tele a zaciatok bol spojeny s miernym nachladnutim-uplne to sedi do obarazu-moj to mal na Vianoce a panikarila som ze na co ma alergiu 😝
Sme si pisali IP,tak viem blizsie ako to maju.

luthien.k
11. okt 2012

@kaja73 no vida 🙂

kaja73
11. okt 2012

@luthien.k tak nie je to este iste,ale je to urcite jedna z moznosti-ani nas lekar na to neprisiel.

jonas17
11. okt 2012

@luthien.k kaká bez problémov. proste sadne, vykaká sa a hotovo. stolica je uplne v poriadku , spočiatku tvarovaná, potom skôr taká torta a je jej dosť, šak po troch dňoch 😀 ale, mne sa to nepáči. predsa by mala kakať denne. ja rozmýšľam, či tie toxíny z tela nejdu von aj takto. a teiž nechápem tým probiotikám, to dokedy jej mám zvyšovať? ved už teraz berie dosť veľkú dávku.
vďaka
@kaja73 som si prečítala o 5 chorobe. fakt mi tam veľa sedí. teraz sme boli vonku, už jej líca horia ako fakľa. do hodiny to zmizne. po tele sa to presúva hore-dole. raz viac, viac menej.nesvrbí ju to. ja som myslela, či to nie je šarlach, alebo rubeola. dithiaden nedám, masť som čítala, že neodporúčaš už aj predtým, ešte počkám.
Kaja, myslíš, že lekári vedia o 5 chorobe? tento, ktorý u nás dnes bol, vravel len o koprivke a že sa ťažko zistí z čoho to je. 😒

jonas17
11. okt 2012
didulka85
11. okt 2012

@jonas17 nemas novy prasok, chemiu do domacnosti alebo si nekupila nejaky druh potraviny co bezne nekonzumujete?
Alebo znacku...

jonas17
11. okt 2012

@didulka85 môže byť, stále kupujeme dačo nové, len to, že ráno je všetko v poriadku a väčšinou tie líca vyjdú po prechádzke, poobede, ale k večeru vždy.

didulka85
11. okt 2012

@jonas17 tieto dermatitidy, ak to teda nie je nieco infekcne, su svina. No musis dojst na to, co to sposobilo.

kaja73
11. okt 2012

@didulka85 nas lekar na to "prisiel" az ked som mu to povedala ja 😝 -ono je to tak roznoroda choroba ,ze je ju ozaj tazko diagnostikovat-podla mna vacsina ani nie je spravne zdiagnostikovana.
U nas nebyt toho, ze to schytal aj st.syn ani nas nenapadne mysliet si, ze je to infekcia-hladali sme alergen-vtedy mal aj narodky a pojedol hore dolu vsetko mozne-aj farbeny marcipan 😲 takze podozrivych potravin bolo ozaj vela.
Cele Vianoce sme mali pokazene-ja som sa bala anafylaktickej reakcie-take to mal zle.

didulka85
11. okt 2012

@kaja73 my sme mali siestu chorobu. Nastastie uplne ukazkovu. 3 dni teploty, potom vysyp. To bola zatial nasa prva aj posledna choroba.

kaja73
11. okt 2012

@didulka85 sestka je nieco ine-to sa spozna lahko.
Patka je zaberacka aj pre lekarov-spoznat ju.

didulka85
11. okt 2012

@kaja73 na to sa tiez nedavaju ziadne lieky, nie? Musim si to nacitat.

kaja73
11. okt 2012

@didulka85 nie ,nic sa nedava.
odoznie to samo ,len to riadne vystrasi,lebo sa casto hadzu zle diagnozy a tape sa.

didulka85
11. okt 2012

@kaja73 tak potom treba len cakat. Ja osobne by som nedala ani tie oblbovaky typu fenistil a dithiaden v pripade @jonas17. Teda ak to nesvrbi... A tie kortikoidy su tiez na prd. Ked sme natreli, zmizlo to a ked sa prestalo natierat, zase jej to vyslo.

miselar
11. okt 2012

@luthien.k ja som nepisala ze ige vypovedaju celiakiu aleze hodnota ige znaci ze je tam niaka alergia asi si to zle precitala alebo pochopila

luthien.k
11. okt 2012

@miselar možná ano, jestli to tak je, tak se omlouvám.

jonas17
11. okt 2012

@didulka85 ved nedám ani dithiaden, ani masť...som zvedavá, aký sirup mi donesie doktor v pondelok. podľa príznakov som "diagnostikovala" piatu. v pondelok mu to poviem. kokos, načo nám lekárov? 😀 😀 ( na odľahčenie...fakt ma to trápi...kým šla spať, vyzerala ako v ohni, ešteže ju to nesvrbí. už to vôbec nie je vidieť, ale na stehnách má viac...)

miselar
11. okt 2012

@luthien.k v pohode ved sa nic nedeje 🙂

natty53
11. okt 2012

@luthien.k prepáč,tak ja som to písala,ale pak mi to tu malá začala dirigovať 🙂 . Na diéte sme od apríla,vymizli od vtedy hnačky,hlieny,ekzém. Dovtedy mala krásny krvný obraz,ale v júli už mala nízke železo a od septembra dali kys.listovú s laktozou a máme zas ekzém,ale už si mi to vysvetlila že to nebude z toho. Len mi nejde do hlavy,že prečo ta anémia až teraz. železo a B vitaminy doplňam stravou a Maltofer,ale ten nie poctivo 🙂 ..Takže to bude buď ,že jej vadí niečo cez moje mlieko alebo nejaká potravina (sezam,mak,citrusy,losos),neviem do ako dhlo sa objaví ,lebo sa škrabe zvyčajne na 3.den,ale hnačky nemala,jedine po maku občas. A teda,5 mes bola "čistá" a teraz mesiac zas mala v črevách tu laktózu,takže zas další aspoň pol rok diety? Ja kludne nemám problém aj dlhšie,len nech z toho vyrastie. A aké probio by som mala dávať. Dakujem

luthien.k
12. okt 2012

@natty53 sezam - dost často děti reagující na BKM reagují na sezam. Ale jinak to může být cokoli z toho, co píšeš, protože jsou to významné alergeny. Pro jistotu by to chtělo je vysadit.

Časově to objevení ekzému ale hraje s tím nasazením Acidum folikum?

Probiotika - Infants Dophilus plus jsou dobré 🙂

didulka85
12. okt 2012

@jonas17 inac k tomu kakaniu som vcera zabudla napisat... Poje dost surovej stravy? U nas je stolica podla stravy. Ja sa snazim drzat zhruba rovnaky pomer surovej a varenej stravy. Ak je ten pomer vyrovnany, stolicu ma 4 krat denne. Ak zje surovej stravy minimum, tak ma stolicu len raz.

jonas17
12. okt 2012

@didulka85 áno, snažím sa dávať veľa surovú, hoci ona nie je veľký jedák. včera sme zjedli my dve polovicu karfiolu a dnes kakala zase. ale je pravda, že som aj včera zvýšila probiotiká. tak úspech, kakanica dva dni po sebe 😉

luthien.k
12. okt 2012

@jonas17 a jak pije? Jinak pokud jí vyprazdňování nedělá problém, asi bych to až tak neřešila, sice je dobré, když se jde na stolici každý den, ale je to individuální.