Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

dvojka
12. máj 2010

to já nevim,nepřipadá mi.Jen naše malá je často nemocná a homeopatka usoudila že dieta nám může pomoct,tak dočasně nesmim podávat ani sunar(který dávám vdakrát denně) a prý mám teda dávat budto sojové mlíko od nutrilonu nebo kozí,či ovčí-ale kde ho vzít?A od toho nutrilonu je jen pro novorozence.
Kozu dojit teda odmítám-kort když alergie může vzniknout i na kozí mlíčko.

dvojka
12. máj 2010

Mimo jiné nesmíme zatim podávat-nic s bílou moukou,exotické ovoce,syrová rajčata,papriky...Tohle nám problém dělat nebude-jen nevim kde sehnat nějakou náhražku mlíčka

daducha
12. máj 2010

dvojka,

ja kupujem v DM-ku ryzove mlieko s vapnikom, alebo uz by ste mohli aj sojove.Ak mate byt 2 tyzdne bez mlieka tak musite vylucit absolutne vsetko kde sa mlieko vyskytnut aj vo forme srvatky,laktozy a pod.Je to tazke, ale da sa .

dvojka
12. máj 2010

daducha-jé děkuju-rýžový mlíko vůbec neznám-To sojové co mají v lékárnach je až od tří let,ani na netu jsem nenašla

jijitka
12. máj 2010

dvojka - anebo ve Zdravé výživě prodávají ovesné, rýžové a myslím, že i kokosové mléko v prášku.

luthien.k
12. máj 2010

dvojka, ta sušená obilná mléka jsou taky od tří let, dej to rýžové, mají v DMku dva druhy, jedno s vápníkem a jedno bez. Toho s vápníkem byl měla malá vypít maximálně dvě deci denně, protože ten vápník je z mořských řas a je tam i dost jódu, tak aby toho nebylo moc (radila kam.zyk, kdo zná, ví, že je to na tyhle věci kapacity 😉 )

luthien.k
12. máj 2010

Jinak na mě osobně bezmléčná ieta působila velmi pozitivně co se týče zahlenění 😉

tygrous
12. máj 2010

luthien: Tak jsem prelouskala cast toho povidani o mleku, co jsi dala odkaz. Je to teda sila, docela me uz chut na vsechny ty mlecne dobroty prechazi 😅 a asi se ted opravdu zamerim na hledani noveho jidelnicku pro nasi rodinu...
jinak co se tyka zahleneni, tak ja naopak, co mam bezmlecnou dietu, tak jsem zahlenena☹

dvojka
12. máj 2010

holky-díky moc.Taky doufám že jí ta dieta pomůže,páč je na hromadě skoro pořád...
Ted jsem přišla z lékárny a řekli mi,že kozí můžu s klidem podávat.Do DM jedu až v pondělí,takže do tý doby budu muset dávat kozí,pak vyzkoušim budto rýžové a nebo to ovesné.My tady zdravou výživu nemáme a to poštovný na netu je dost hrozný 😒
Vzhledem tomu,že už jsem dala 2600 za colostrum budu muset šetřit kde se dá

tygrous
12. máj 2010

holky, nemate tipy na nejake pomazanky, kam neni potreba tvaroh nebo pomaz.maslo jako "hlavni nosic"? s margarinem to taky nechci prehanet, nejak jsem neprisla na chut...

dvojka
12. máj 2010

Já znám akorát droždovou pomazánku,ale tam je zapotřebí aspon žloutek 😒

luthien.k
12. máj 2010

tygrous, jj, je to síla a navíc to nejsou žádné prázdné řeči, ale výzkumy a seriózní názory, které ale kvůli tomu mlíkařskýmu lobby nejsou vůbec nikde slyšet 😠

Já jsem teď dělala pomazánku z avokáda, což je skvělé hypoalergenní ovoce, ale nevím, jak při kojení (nadýmání), je to dobré ochutit cibulí nebo česnekem... Jinak pomazánky moc nedělám, ale je to vlastně škoda, musím taky dělat častěji
🙂 Zajímavé pomazánky jsou tady, nedají se samozřejmě použít všechny při HA dietě, ale něco snad ano:

http://www.vegetarian.cz/recepty/pomazan/pomaza...

Něco je i tady:
http://www.varimezdrave.cz/recepty/pomazanky

Ale taky skoro vždycky s nějakým alergenem 😖

tygrous
12. máj 2010

luthien: dik. na tom vegetarianovi urcite neco vyberu😉 Mozna zkusim nejake makrobioticke stranky, tam by taky mohly byt nejake fajn recepty...
Ted me teda pekelne stve, ze se o tom mliku vubec nemluvi. Ja se cpala mlec.vyr. cele tehu a i ty prvni mesice kojeni...no snad da homeopatie Honzikovo telicko trochu do poradku, bojim bojim, ze jsem mu uz udelala dost spatne☹ Uplne me prekvapilo, jak v tom clanku psali, ze se takhle da i rozjet cukrovka, protoze to souvisi s nevyzralou slezinou u deti do 1 roku... A kdyz vidim ty prikrmy ve sklenickach, kde uz od 5.mesice je treba broskev s tvarohem 😖 ...

tygrous
12. máj 2010

Jo a i kdyz mi ta homeopatka rekla, ze si obcas neco mlecneho dat muzu, tak se na to teda vyprdnu a zvladnu to i bez mlecnych vyr., abych mu tu alergii v podstate skryte neudrzovala, i kdyz by se to treba vubec neprojevilo.

luthien.k
12. máj 2010

tygrous, já tedy nejsem zastáncem homeopatie, takže si dovolím napsat, že je z toho vidět, že toho asi o alergiích a jejich zákonitostech moc neví 😅 Pro mě homeo jako podpůrný prostředek ano, ale jako samostatná léčba ne, nikdy... 😉

Jinak souhlas, je to prostě neuvěřitelné, kolik se toho neví mezi lidmi (nebo nechce vědět), ale nejen mezi nimi, ale co je horší, tak i mezi lékaři! Ty nám pak klidně tu broskev s tvarohem od 5. měsíce dovolí 😖

Další "jed" pro naše tělo, který se používá víc než hojně, je bílá mouku, je to nad rámec diskuze o ABKM, ale protože vše souvisí se vším, tak pro zájemce...:
http://www.vlaknina.estranky.cz/stranka/vlaknina
My se jí bohužel zatím nevyhneme, vláknina je pro prcky špatně stravitelná a malej klasické rohlíky zbožňuje 😅 , ale jakmile bude větší, budou mu postupně nahrazeny celozrnným pečivem...

dvojka
12. máj 2010

Holky a když jsem doted dávala do domácích kaší máslo(vždy jen trošku)tak ho musím taky nahradit?Můžu dát margarín a nebo mám kápnout olej?

erikasadek
12. máj 2010

dvojka takze vy nie ste alergicky na mlieko ak som pochopila tak potom to v poriadku co ti poradila...

Ja som zastanca homoe a co sa tyka alergii a ekzemiv je super len treba vydrzat a brat dlhodobo...
Pkial nie je alergia tak zase sa netrap ze v niecom je nieco mliecne ako u alergikov len treba skusit obledzit... To je rozdiel....

Co sa tyka mliecneho priemyslu vieme svoje je to silny priemysel vatsci ako tabak na urovni farmaceutickych... Uz len cukrovy mj slape na paty ale to je uz nq dlhu debatu...

tygrous
12. máj 2010

No, ne ze bych se ji chtela nejak zastavat, ale nemluvila o ABKM, ale o "kolice kojeneho ditete", ze pry zrovna byla nejakem seminari, kde se to resilo... A ja zas zastancem homeopatie jsem😉, takze ted pockam, co s nama udela😉

k te mouce: ja se ted uz snazim cast bile mouky nahradit celozrnou a ani to ve vysledku neni poznat 😉 , ale je fakt, ze maly jeste rohliky neji 😀
A co si myslis o kukuricne mouice? v tom clanku se zminili, ze je to taky alergen 😒 Ja planovala nahradit treba piskoty prave kukuricnymi krupkami 😅

tygrous
12. máj 2010

erikasadek: ja sice nemam potvrzene, ze je maly alergik, zatim plne kojim a ma atop.ekzem. a hlen a mel i krev ve stolici (ted, co nejim mlecne, tak uz nema), takze vsechny ukazatele na alergii... zatim mame homeoleky na vycisteni tela po atb, co jsem brala ja, a od horciku, co jsem brala vtehu, a neco na podporu bunecne imunity. ja to mu verim, ze to pomuze, mam s homeopatii dobrou zkusenost, jen to chce trpelivost.

erikasadek
12. máj 2010

tygrus ja som tiez zastancom homoe vysledok je ze u nas zabrala super takze drzim palce prave som dnes davala par zakladnych rad v teme homeo lekarnicka dnes na ekzem..
Drzim palce ak chces super muku a chutnu a bezlepkovu . Tak kup si gastanovu muku zmiesaj s bezlepkovou bielou ak nemizte lepok ak ano tak kvalitnou bielou nepoznam maskrtnika co by nechcel... Kukuricnq je tvrda tazko sa robi s nej takze neodporucam....

luthien.k
12. máj 2010

tygrous, aha, to jsem zapomněla, a psala jsi to, o té kolice kojeného dítěte... 😅 No nic to ale nemění na mém názoru (zatím, třeba možná někdy... 😉 ), že podle mě homeo ze svého principu "otisku" účinné látky prostě nemůže na základě fyzikálních, chemických a biologických principů fungovat 😅 Ale nekamenujte mě, třeba jsem k tomu ještě "nedospěla" 😉 Jestli vám pomáhá, tak OK 😉

erika, co myslíš tím "bezlepkovou bielou"? O kaštanové jsem zatím taky neslyšela, teda že se dřív používala, to ano, ale vůbec jsem ji nikde neviděla, že by se dala koupit...

tygrous, s pečením na eriku dej, je to odbornice, viz. téma recepty pro domácí pekárnu 😉 Jinak křupky jsou i rýžové nebo pohankové, ty taky dáváme 😉

tygrous
12. máj 2010

luthien: Uprimne kdybych mela vyvodit ucinek homeopatie jen z teorie, jak jsi napsala, tak tomu taky neverim. Jsem docela logicky clovek a tohle jde tak trochu mimo me chapani Ale mam s tim fakt jen dobre zkusenosti, takze asi tak😉 Ale jasne ze treba anginu si netroufnu lecit jinak nez antibiotiky, to bych neverila ani sebelepsimu homeopatovi, kdyby mi chtel radit jinak 😉

O kastanove mouce jsemt eda taky neslysela. No poohlidnu se, muze to byt zajimava chut. Jinak z kukuricne jsem delala slane muffiny a byly dobre. Spis mi ale slo o ty krupky. Tak ty ryzove a pohankove zkusim.. Ja jsem ted v nasi lekarne objevila kukuricne bananove a to je teda mnamka, mam to ted, abych zahanela chut na cokoladu 😀

erikasadek
12. máj 2010

luthien ty lichotnicka jedna neukamenujem ta neboj jasne kazdy mame na vec nazor ale ver mi ak sa dobre a spravne pouziva homeo rak sa deju velke veci.. Ale jasne mas nato pravo neverit..
Ps aj u zvierat zabera a pouziva sa vo velkom..
A dokonca v zahradke ked poi^lejes s homeo roztokom tak rastliny su zdravsie vidno paradny rozdiel to len na ojraj

No zase budem ako vychvalovac ale nie je to tak gastanova je vyborna luka treba hladat mozno u vas len v bio obchodoch zdrava vtziva a podobne viem ze ju dostat... U vas..
Biela bezlepkova muka robi ju aj znacka maizena.. T v fr normalne kupis v super markete ako bezlepkovu muku ako aj cestoviny a kolaciky a neviem co este ale to je francuzsko..ale skusajte sa pytat ta gastanova ked sa zmiesa s bielou klasickou je to mnamka ja ho robim casto dokonca deti sa baucili jest aj vianocku a sladke rozky gastanove viac im to chutna i ked u nas nie problem s lepkom otazka chute..

zuzik28
13. máj 2010

ahoj holky, můžu mít dotaz na ty, které dáváte broučkům Neocate? Mudr. nám dneska předepsal NEOCATE - POR SOL (v lékárně v nemocnici v Novém Jičíně je to bez jakéhokoliv doplatku, jenže ho neměli) My jsme bohužel z Prostějova a tady v lékárně chtějí doplatek za jedno balení přes 250 kč. Chtěla jsem se zeptat jestli je to normální nebo ho kupujete s menším doplatkem?
Díky moc

erikasadek
14. máj 2010

zuzik to je cudne.. Ale ja ti nepomozem bohuziall urcite ti niekto odpovie.....

luthien.k
14. máj 2010

zuzyk, zeptej se na zdrav-tny p-jyst-vne leda...

vinifera
14. máj 2010

zuzik neviem ako je to s neocate. Ale schválili nám dnes na predpis Nutrilon Alergy Care a poistovna nám prepláca polovicu - takže platím 6,23 € (x30,126skk)

m_michalka
16. máj 2010

Ahoj. Ráda bych se podělila o svů problém a popřípadě pochytala veškeré rady od vás všech. Mám klučinu, 2 měsíce a pár dní. Poslední dobou jsem začla hodně jíst ovesné kaše emco-které se zalijí vodou a jíte. Obsahují sušené mléko. taky piji každé ráno actimel. Malý poslední 3 dny má potíže se stolicí. Nebo potíže, dříve byla taková zrníčkovitá, teďka je spíše vodová, trochu i hlenová a zrníček se tam moc neobjevuje. Taky má na tělíčku takové suché fleky-na ramenou, na loktech, bříšku a kolenách. Jak jsem tak někde četla,může se takto projevovat alergie na BKM?Snažím se to ted omezit-všechny mléčné výrobky a uvidíme co to udělá. dnes je to teprve první den co jsem je vypusitla-i pomazánkové máslo. Netuší tedy jestli to může být tímto, nebo je zádrhel někde jinde. Nemáte prosím někdo s tímto zkušenosti?Taky v noci máme občas potíže. V 5 ráno se vzbudí a už nechce spávat. Prý v 5 ráno jim začíná pracovat žaludek, je to fakt?že by ho to takto bolelo? Jinak hodně křičí, křičí po kojení, křičí hodinu po kojení. Hodinu po kojení blinká-ne pravidelně. Už jsem zoufálá z toho křiku. samozřejmě vezmu ho na ruce a uklidní se.Je to mé první dítě a s tím křikem si fakt nevím rady. Uvažuju už i že ho začnu přikrmovat aspon na noc. Že by ho to bříško tak netrápilo?jinak přibírat přibírá krásně, narodil se, měl 3,8 ted už má skoro 6 kg!Prosím o každou dobrou radu, tip, poučení..když tak hodně křičí,jsem nervozni, manžel taky...říkame si že ho nechame vyřvat,ale někdy to už fakt nejde vydržet..

luthien.k
16. máj 2010

A co na to pediatr? Určitě se zkus poradit s ním v první řadě.

Zadruhé musím napsat, že vyřvat takhle malé mimi nikdy! Prostě udělat vše, aby se utišilo (nebo bylo aspoň s Tebou nebo manželem), vyřvání nejenže působí špatně na psychiku miminka (prostě nerozumí víc tomuto světu, když pláče a nic se neděje), ale může i poškodit nervovou soustavu.

Jestli takhle pláče po kojení, tak to s trávením bude pravděpodobně mít souvislost a i alergie na BKM by to mohla být - trávicí potíže, ekzém (nebo náběh...). Ale může to být "jen" kolika. Vyloučením mléčných výrobků ze své stravy rozhodně nic nezkazíš,ale jde i o stopová množství, takže pozor na sušenky a jiné věci, které skrytě mléko obsahují (i například uzeniny). Efekt by se měl v případě alergie na BKM dostavit cca za týden až čtrnáct dní.

Jak moc blinká? Mohlo by se jednat i o reflux, kdy se obsah žaludku vrací zpět do jícnu, což je nepříjemné, pálí to a tak mimi brečí (a zvrací)... Mimčo mojí ségry ho má a má podobné příznaky... K jeho potvrzení nebo vyloučení je potřeba jít na UTZ jícnu.

Další věc, která by mohla pomoct a nic s ní nezkazíš, je podání probiotik, nejlépe probiotických kapek BioGaia. Mnoho maminek s nimi má dobré zkušenosti.

Tak pevné nervy a určitě se poraď s pediatrem!

tygrous
16. máj 2010

michalka: Ahoj, my to máme podobné, jak píšeš. Taky jsem pila a jedla hoooodně mléčných věcí a od 2-3.měsíce začal mít suchá místa na loktech a kolínkách a na tvářičce ekzém. A stolice začala být 5-7x za den, řídší, bez "zrníček, s hlenem a ve 4.měsíci se objevila krev...přestože jsme dávali Probiotické kapky... Už měsíc držím bezmléčnou dietu (+nejím vajíčka a rizikovou zeleninu a ovoce a koření) a malému dávám Lactobalílky Baby od Swissu a ekzém mažu Atodermem PP a hooodně se to zlepšilo. ekzém mizí, ale suchá místa jsou teda pořád, a stolice je bez krve, téměř bez hlenů, hustějsí a jen 1-3x denně. Dr. nám dělala nějaké testy, ale alergie se nepotrvdila, což ale neznamená, že ji nemá. Teď jsem začala i s homeopatickou léčbou, tak uvidíme. jo a přibírá extrémně dobře (tak 1kg za měsíc, porodní váha 3,4kg a ve 4 měsících měl 7,3kg). Ale teda neblinká a nekřičí po kojení. Ale tak před tím měsícem, než jsem začla držet tu dietu, tak večer dost plakal a kroutil se, takže ho určitě bříško bolelo.
Naše Dr. i homeopatka nám řekly, že se určitě zlepší, až začneme přikrmovat...
S tím přikrmováním už ted ve 2 měsísch bych asi ejště počkala. A pokud má ABKM, tak bys mu musela dávat spešl mlíko Nutrilon Allergy Care nebo pak je Neocate, obyc.Nutrilonem nebo jiným bys ty potíže nevyřešila, protože jsou dělaná z kravského mlíka. První pomoc je fakt u tebe držet tu dietu. První dny je to náročné, pokud jsi byla zvyklá jíst mléčné hodně (nebo vařit z mléčných výr.jako já 😅 ), ale už jsem si docela zvykla a dokonce jsem objevila zajímavá nová a zdravá jídla 😀
Držím palce, ať to zvládnete a jste v pohodě 😉