Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

m_michalka
16. máj 2010

luthien.k - pediatrovi jsem říkala zatím jen po telefonu o křičení po kojení, hodinu po kojení, a o "jiné" stolici než jindy. Říkal že pokud to není často tak je to normální.Ted je víkend takže uvidím co po víkendu a když tak mu zavolám,popř.tam zejdeme. Stolice je stále řidší. Mléčné výrobky vyloučím, tedy se aspon snažím. A o sušenkách taky vím. Vím že ty karamelové-co se podávají ke kávě tak ty mléko neobsahují.Tak baštím aspon ty.Jinak přesnídávky,krekry..a co pečivo?to obsahuje mléko asi taky?ale zas takhle radikálně to držet...myslíš že je to potřeba?Jinak prob.kapky mám, malý je užívá pravidelně...
S blinkáním to asi není tak horzné. Dříve blinkal více,ale to jsem ho nechávala dlouho pít.ted už je to lepší. známá -její mimi ten refux má,ale blinkali hodně. myslím že u nás to zatím není. Je to spíš jen ublinkávání. Bylo to jen v jednu dobu -více blinkání,tak jsem se bála, nyní je to už lepší. Děkuju moc za rady. OK "vyřvat" ho nenechám. snažím se ho vždy utišit. díky moc!

tygrous: neměla bys prosím chviličku abys mi tu napsala nějaké dobré tipy co jíst co nejíst prosím?já se tedy budu vyvarovávat mléčených výrobků-pom.máslo, sýry, mléko. Zelenina riziková je která?jím maso např.kuřecí s trošičkou gril.koření,ale fakt jen trošku. a co ryby?-pangasius?a mléko-rýžové-např do melty?ne že bych ho pila ve velkém,ale do melty bych si ho mohla trošku dát?na zlepšení chuti? díky moc!!!budu to chvíli dodržovat a uvidíme jak to bude. stolice je stále řidší,ale červené nitky zatím nejsou..tak uvidíme jak se to bude vyvíjet.

luthien.k
16. máj 2010

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/alergie-...

Pár tipů, jak nahrazovat mléko 😉

luthien.k
16. máj 2010

Jsem tu napsala, co bývá za největší alergeny a zase se mi to smazalo, takže kopíruju ze stánek kojen.net:¨

Zelenina: rajčata, celer, paprika, pórek, ředkvičky, křen, sušené luštěniny (sušené fazole, hrách, čočka, sója), kyselé zelí, řeřicha, bazalka
Ovoce: citrusové plody, kiwi, ananas, mango, broskve, fíky, datle, bobulovité ovoce (rybíz, angrešt) kromě borůvky, jahody
Maso: ryby (včetně sladkovodních) a dary moře, vepřové maso, sójové maso
Uzeniny
Mléko: kravské, sójové, kozí, ovčí, mléčné výrobky
Vejce
Exotická koření - vanilka, kari, skořice, muškátový oříšek apod.
Med
Ořechy: vlašské, kešu, lískové, burské, pistácie, mandle
Bylinkové čaje (heřmánek apod.)

luthien.k
16. máj 2010

Pečivo: nejlépe zjistit u výrobce, problematický nebývá chlé Šumava a obyčejný rohlík.

Jestli má být nějaký efekt bezmléčné diety, tak by se měla skutečně vynechat i jídla se stopovým množstvím mléka.

m_michalka
16. máj 2010

A myslíš že bych se prvně měla poradit s pediatrem, říct mu ať udělá malému testy na tu alergii?Ať to nedržím zbytečně...?Můžu to takhle dokotorvi říct,že chci aby to udělal?Díky moc za odkazy!!

bianka234
16. máj 2010

michalka mrkni sem http://www.naturcity.sk/sk/zaujimave/strava_a_p... pangasia si odpusti

daducha
16. máj 2010

michalka,

keby si mala nasu pediatricku, ta by ti povedala ze mlieko spolu s cukrom a mukou su tri biele jedy na svete a mlieko je absolutne nevhodna strava pre ludi.Mne sa to v plnej miere potvrdilo a po precitani knihy Pravda o mléce do mna a mojich deti uz mlieko nikto nikdy nedostane.
Kedze maleho kojis on krasne pribera v ziadnom pripade ho neprikrmuj, nepotrebuje to.Tvoje mliecko je uplne v poriadku,staci mu to. U nas sa problemy podobne ako u vas objavili ked mal maly 3 mesiace,prestala som jest cokolvek kde bola hoci len stopa mlieka a do 2 tyzdnov bolo vsetko OK.Ak sa bojis o nedostatok vapnika ked mlieko vylucis, staci jest zelene potraviny,semienka, orechy,prip. brat calcium v tbl., ja aj deti berieme Piimax z Finklubu.Ozaj, v mlieku sice je vela vapnika, no vyuzit ho vedia iba teliatka, nie ludia.Nie je paradox, ze osteoporoza je iba u ludi a zvierat nie ? 😨 😨 😨
Drzim palce nech sa vsetko obrati na dobre 😉

bianka234
16. máj 2010

baby, my máme od lekárk potvrdené že BKM nevadí, ale nedokážeme sa zbaviť toho nešťastného ekzemu, chcem sa spýtať že či normálne rohíky obsahujú mlieko, neviet niekto? Teda určite viete veď o to tu ide.

luthien.k
16. máj 2010

Daducha, mluvíš mi z duše! 😉 Chtěla bych mít vaši pediatričku! Jen s těmi ořechy opatrně (alergeny jsou to velké), dej si raději brokolici, ta má taky hodně vápníku a rýžovém mléko s kalciem pij, tam je vápník z mořských řas.

Testy na alergii bych v tomto věku nedávala dělat, protože nemusí být průkazné a odběr krve je zbytečné trauma. Raději až třeba po půl roce (nám je dělali ve čtyřech měsících, ale nic se neprokázalo z krve). Alergeny se dají zjistit právě tak, že vyloučíš ze své stravy, co by mohlo vadit (návod už máš, co asi tak...) a poté, po zlepšení stavu, se znovu postupně zavádějí a sleduje se reakce. U kravského mléka sníš třeba jeden den pár lžiček jogurtu, druhý den víc atd. Ale já v tomhle souhlasím s daduchou, KM prostě nejlépe vůbec žádné... (dad, v příkrmech jsem se snažila tento názor prezentovat, ale byla jsem těžce v menšině, bohužel). Takže zbytečně to určitě držet nebudeš, minimálně uděláš něco pro své zdraví 😉

luthien.k
16. máj 2010

bianka,v obyčejném tukovém rohlíku by být BKM neměla, ale nejlépe ověřit přímo u výrobce.

tygrous
16. máj 2010

michalka: O testy si rict muzes, ale asi to ted nema moc smysl. U takhle malych deti byvaji casto falesne negativni nebo pozitivni vysledky, takze to je celkem k nicemu. A zbytecne bys maleho trapila (to mam z vlastni zkusenosti, bylo to silene, kdyz mu tu krev z rucicky brali...). Jinak ja pouzivam hodne praskove ovesne mliko - davam ho do melty a pouzivam i pri vareni, do kase, omacky k masu nebo do kolacu a buchet... atd. Z koreni davam jen kmin, obcas speticku cervene sladke papriky (ale to nevim, jestli se muze). No a jak mi chybi sladkosti, tak si ted hodne varim vlockovou kasi, jahlovou kasi, polentovou kasi... Misto klasickeho masla mazu Perlu s vitaminy nebo Floru light... Se syry jsem se rozloucila a pomazankovym maslem taky☹ A pozor na ty ruzne susenky aj veci, hodne casto obsahuji syrovatku!! Pecivo si pecu doma sama a pak jeste kupuju takove ty polystyreny-spadlovy, ryzovy chleba. A misto bileho cukru pouizivam trtinovy. A orechy taky radsi ne, ale ted jsem objevila super vychytavku - oprazis vlocky, pridas trochu cukru, nechas vychladnout a pomeles. Fakt mnamka a super nahrada misto orisku treba i do jablkove naplne nebo na posypani tech kasi...
Pecu i sladke buchty,a le nepouzivam vajicko (to dam lzicku skrobu misto nej) a mliko delam to ovesne nebo ryzove nebo kokosove. Mam super recept na jablecnou buchtu: 350g jablek nastrouhat, 350g pol.mouky, 170g cukru, 200ml mlika, asi 1dcl oleje a prdopec, vse zamichat, nalit na plech a upect. I palacinky takhle jdou bez vejce a jen z toho oves.mlika;-)
A hodne jsem zacala pri vareni pouzivat cuketu, kapustu, mrkev, jablko, ale teda vsechno aspon drobet povarim.
no a vapnik jim zvlast - Biomin H a zobu Mamavit.
jak jsem byla z pocatku nestastna, co budu jist, tak ted uz fakt pohoda.

daducha: Ja sice necetla tu knihu o mlece, ale luthien tu davala odkaz na clanek o mliku (mozna ze to i to same), ale po precteni me totalne presla na mliko chut 😅. A mate teda dobrou doktorku, ze to sama takhle rekla. Skoda ze to neni vic v povedomi lidi...

senja
16. máj 2010

Doplnim seznam od Luthien:

Mrkev (obsahuji karoten),
brambory (skrob),
kureci maso,
cervene a oranzove ovoce a zelenina (zelena jablka ano, ale cervena ne)
z citrusu pry nejsou alergenni bile grepy, ale rozhodne bych je nedavala malym detem,
bile pecivo, vcetne rohliku (cukr + vejce),
banany (take ekzoticke ovoce a at v priruckach nepisou, ze nejsou alergenni 😠 )

senja
16. máj 2010

NECHAPU:
Kdyz rikam doktorkam (az na nasi detskou, ktera naseho kluka zna i s vyrazkami), ze maly je alergik, sklebi se, ze urcite neni, protoze ma krasnou kuzicku. Hlavne ze drzime prisnou dietu 😠 😠 😠

Nedavno jedna doktorka nam rekla, ze dite by se melo seznamit s alergeny, protoze pry jedno dite ("jedna pani povidala") dodrzovalo dietu a az mu v X letech dali nejaky alergen, dostalo anafylakticky sok. No asi by ho nedostalo ani driv, ze 😠

Kamoska ma 2 letou holcicku a pry: Mala semtam se mi osype, ale ja fakt nevim z ceho, tak ja ji jen nekdy natru mastickou na ekzemy a hotovo. Jednou sni pomeranc a nic ji neni, podruhe se z nej okamzite osype, ale nema zadnou dietu, neni to alergik ☹ 😖

Nase gastroenterolozka: Zkuste ho prikrmovat mrkvi nebo bramborem (Ale na mrkev je alergicky a po bramborach se osypal). Ale to byste pomalu nemela cim ho krmit! 😅

uankab
16. máj 2010

pozor este na maso a ryby... pri HA diete treba ryby vylucit uplne, a tiez kuracie mas (rovnaky alergen ako vajicko) a hovadzie maso (obsahuje laktozu)... taktiez je potrebne sa vyhnut orieskom, cokolade, kave, ...
u nas to inak vyzera tak vselijak .. skusala som piect chlebik zo spaldy a Magdalenke sa objavili suche miesta po telicku, no nechapem 😕 ... a to som sa tesila ze konecne aky dobry !!

senja
16. máj 2010

uankab Cokolada je jasna, take cukr. Ja treba cokoladu povazuji za samozrejmost (jakoze v mem osobnim seznamu alergenu je na prvnim miste spolu s cukrem a vejci).

maly_prcek
18. máj 2010

hovězí obsahuje BKM nebo laktózu??? Díky...

Takže vynecháváte i brambory a mrkev?
Zajímavé, zelené jabka alergizují častějc než červené....Jsou kyselé...

zuzuh
18. máj 2010

Myslite ze sa alergia na BKM moze prejavovat aj zahlienenim a kaslom.
Moj syn uz asi 3 tyz nekontrolovane kasle. Vsetky bezne vysetrenia ma v poriadku.
Tak ma napadlo ci to nemoze byt alergia. Uz asi mesiac prikrmujem vecer mliecnou kasou.

luthien.k
18. máj 2010

zuzuh, to asi ne. Ale BKM přispívá velmi k zahlenění (i moje osobní zkušenost), takže být Tebou, tak než se z toho malej dostane, určitě bych mléko a mléčné výrobky zcela vynechala a i poté omezila 😉 Kaši můžeš dát nemléčno, ochucenou přesnídávkou, to můj malej miloval a miluje 🙂

perla200
19. máj 2010

je tu niekto kto používa mlieko alfaré? je to aj na laktozu či len na bkm?

luthien.k
19. máj 2010

tygrous, no pěkný, globalizace má fakt spoustu nevýhod, dotáhneme si sem tam kde co 😝 😠

zuzuh, teď jsem četla doporučení pediatrické společnosti ohledně ABKM a jako jeden z příznaků v kojeneckém věku jsou tam uváděny i kašel, rýma a dušnost, prý u třetiny kojenců s ABKM, často v kombinaci s jinými příznaky. Co mě tam ještě zaujalo, je to, že po cca třech měsících po podání plných dávek KM se už ABKM obvykle neobjeví, pokud se již neobjevila dříve.
V jiném lékařském článku jsem zase četla, že nějaká z forem ABKM postihuje cca 5% kojenců (ve světě), u nás ovšem statistiky vedou číslo mnohem nižš, prý díky tomu, že se na ABKM velmi často vůbec nepřijde... 😖 Pak věřte doktorům...

luthien.k
19. máj 2010

Chtěla jsem napsat jen SEM, ne sem tam 😀

adricc
21. máj 2010

ahoj holky potrebuju radu .hledam nejakou stranku na netu kde by se dalo objednat nejaky susenky proste vyrobky nemuzu nic najit 😒 😠

dnes mel opet hlen s krvi vubec nevim z ceho mel k obedu cuketu a taky kukuricny krupky odpol.ale to obcas mu dam a to nic neudelalo ze by cuketa ?no jsem stoho zase hotova ☹

tygrous
21. máj 2010
sisip
23. máj 2010

Ahoj maminky, prosím vás jak se vám projevovala alergie na kravské mléko? Naší malé se často objevuje krev ve stolici v takových hlenech, jak kdyby soplík z nosa má tam toho někdy dost někdy jen jeden hleník, objevuje se jí to občas, třeba 14 dní nic a pak za den třba dvakrát ve stolici , někdy jen jedenkrát no má to prostě nepravidelné, už jsme s tím byli u dr. ta brala stery, prohmatávala bříško a vše je v pořádku , zatím nepiju syrové mlíko ale mléčné výrobky jím, to mi dr. povolila. Ale před týdnem se jí to objevilo zase trošinku, ikdyž už nepiju syrové mlíko.Myslíte , že to opravdu může být z mléka nebo z jiného jídla co jím, malá je plně kojená, zatím žádný příkrm nedávám. Nebo mám vysadit i mléčné výrobky? děkuju moc za rady

vinifera
23. máj 2010

NO tak alergiu ti potvrdia z testov z krvi. Ale mala by to robiť alergologička. Lebo napr nám robili v nemocnici tam povedali že nie je alergický. A potom robila testy alergologička a tá vyhlásila že je alergický.
V podstate máte príznaky ako je pri alergii na BKM. Písala som to asi dve strany do zadu. Zahlienenosť, krvavé nitky v stolici, krče v brušku, koliky, hnačkovitá stolica. Aj pokiaľ ty ješ mliečne výrobky tak alergény idú malej do MM. Čiže je v kontakte s alergénom.
Skús vysadiť mliečne výrobky a ak zbadáš zlepšenie tak by som si dala potvrdiť alergiu aj u alergiologičky.

tarsylla
24. máj 2010

Ahojte.Ja som mala taky isty problem s mojou teraz 3.rocnou dcerkou.Mavala krv v stolici nevedela sa vykakat.Poslali nas gastroenterologicke a ta jej urobila krvne testy a tie ukazali ze je alergicka na dve hviezdicky na mliecnu bielkovinu.Tak uz asi rok papa bezmliecnu stravu a krv v stolici uz nema ale za to stale kaka raz za tyzden niekedy este s vacsim odstupom.Teraz v juni sme objednany aj alergologicke tak som zvedava co ta nam povie....

penelopa77
24. máj 2010

Ahojte, davno som sa neozvala. Takze cca pred mesiacom sme sa vratili od Nutrilonu AC k Nutrilonu HA, a musim si zaklopat, zatial sa nam alergia nevratila. Lekarka si mysli, ze nam vznikla vdaka tomu, ze dcera mala crevny system oslabeny adeno virusom a crevo nedokazalo spracovat bielkovinu. 4 mesiace sme papali probiotika - biogaju - a asi sme na dobrej ceste, ved uvidime, co to bude robit dalej. Zatial sa nam nevratili ani hnacky, ani hlieny ani krvave nitky.

penelopa77
24. máj 2010

Sisip, u nas sa prejavila presne ako pises, hlieny, krvave nitky , ale aj hnacky. Skus vysadit vsetko mliecne zo stravy. U nas po zmene mliecka prejavy ustupili cca do 8-10 dni.

hathor1231
27. máj 2010

ahojte babeny,

chcem sa spytat tich,co maju skusenosti s narodeninovou tortou pre mimco s alergiou na kravske mliecko aby mi dali recept,alebo ako vlastne vycarit tortu bez mliecka 😀
o necele 2m mame rocik a chcela by som aby zo svojej torticky aj ochutnala 😵

dakujeeem.