Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

peya104
22. okt 2010

@lienka2602 my sme sa práve vrátili z hospitalizácie na kožnom,ponatieraný kortikoidmi až des. ale krásne zahojený. maly ma 2 roky, v 5 mes. mu robili testy na KM a bolo negati.tak prímal prímal. nedávno mu robili testy zase a vyšlo pozit. vysadili sme a sa mu zlepšila stolica, lebo ju mal stále rozframforcovanu a častu..cele noci reval ..furt.až do predfčera. z toho všetkoeho po roznych uvahach a dedukciach my vyšlo že prob nebol KM ale laktoza ktoru netoleruje čo mu vyrástlo na alergiu skoro všetkých potravín..skoro sme odpadli z výsledkov testov, 2 &roky sa trápime a trpíme, ani jeden dokt.či kožny, alerg.al.ped. mi ani raz nespomenul intoleranciu laktozy a jej následky a to som ich všetkych menila,lebo ani jeden nevedel udržat maleho exem na uzde..všetci tvrdili len mazat modrou indulounou, z toho možno vyraste...čo chudačik zažil a my všetci s ním..najhoršie je že dnes skoro šetky deti maju dake alregie.naše imunitne systemy sa zbláznili.. takže niekedy to fakt može byt len laktoza, poznám už kopu prípadov.

lienka2602
22. okt 2010

@peya104 Tak to mi je luto, ze ste sa tak trapili a trpeli a urcite este aj dnes... Takze mam ziadat testy na intoleranciu laktozy? Najhorsie je u nas pristup lekarov, jednoducho maju v pazi.. Nasa detska povedala- pochybujem, ze by mala alergiu a tym bolo vsetko vyriesene... A kozna zasa povedala, ze nemam malej odopierat mliecnu stravu, ked ju ma tak velmi rada... Tak ja uz naozaj neviem... Budem trvat, aby jej zopakli vsetky testy...

luthien.k
22. okt 2010

@lienka2602, ten zinek bohužel zhodnotit neumím. Leckdy je ale lepší navštívit spíš alergologa než kožního lékaře. A prostě nespoléhat na testy, ale zkoušet vysazovat problematické potraviny samy, když lékaři a jejich masti nepomáhají.
@skizuzu, je klidně možné, že máte alergie i na něco jiného. Navíc ekzémy se téměř vždy zhoršují i s jinými výkyvy imunity, jako je nemoc, růst zubů, očkování i změna počasí stačí... Rozhodně bych netvrdila, že dieta nepomůže - pomůže ta správná dieta. Ale jsou i případy, kdy skutečně dieta nepomáhá, ale těch jsem tu opravdu moc nepotkala.
@peya104, dobrý příspěvek, když se napřijde na intoleranci laktózy, tak po čase jejího působení ve střevech dokáže udělat pěknou paseku - v podstatě těmi rozkladnými procesy (když neprobíhají normálně za pomoci správného enzymu, který chybí) dojde k narušení střevní bariéry. A střevo = centrum imunity, dalo by se říct. Takže se nedivím, že se vám rozjely alergie, je to na prdlačku někdy, všichni doktoři 😠 Nicméně ekzém jako příznak intolerance laktózy není zase tak častý, tam dominují ty střevní potíže.

peya104
22. okt 2010

@lienka2602 ja fakt neviem na čo oni akože su, iba písať recepty asi..odkedy sa maly narodil vkuse reval, hlavne po kojeni a celu noc..vraj len kolika kolika a chlapci revu vela..haha .jake trapne..takto odbit deti. revu asi len tak.a to su hlavne znaky neznašanlivosti laktozi,čo vyvršia až do zufalstva..chuda dušička mala, pride nasvet a všetko je tu naprd, šetko boli a svrbi a tolko mamičiek som už stretla s takymto pripadom...ale asi bude najlepšie ked si toty otestujes sama..nasad dietu a postupne pridavaj...veci taketo biotesty su asi najspolahlivejšie, lebo pre večinu doktorov je to len ako pre automechanika servis auta...to su bohužial moje skusenosti s doktormi.- to by hipokrates kukal! asi tak jak ježiš na denšnu cirkev! kam to dospelo...

luthien.k
22. okt 2010

@peya104,, přesně, tady často vidím, že co si člověk neudělá sám... 😠

peya104
22. okt 2010

@luthien.k 🙄 no už som sa stretla s maminkami čo vydadili iba laktozu, nie KM a exem napodif zmizol....ked laktoza totalne rozprtkuje strevo, centurm imunity..vznikaju predsta alergie a exem je alergia..prejav . indikator.. organizmus už nevie nič prijať, so všetkym bojuje a všetky tje katastrofi vnutri sa odohravajuce sa prejavuju aj na koži..des.takato životna skusenost, dost tvrda pre celu rodinu. bohužial sa to deje.vdaka nedbanlivosti a nezaujmu doktorov, ktory sa ponahlaju domov, alebo neskumaju pacienta ale len nález, zatru ho a myslia si ze je preč..OMG...boh milostivý.nevyspytatelne su tvoje cesty. 😵

vlastovka385
22. okt 2010

Já jsem si taky ABKM musela diagnostikovat sama, nebo spíš potvrdit, hned první gastroenterolog, kterému jsem popsala příznaky, tak mi řekl, že malý je alergik a na 90% je to ABKM, akorát že u nás to bylo naprd od začátku, projevuje se velkým nadýmáním a hlenem ve stolici a navíc nesnáší mrkev. NO a já jsem mu dala jako první příkrm mléčnou kaši a jako druhý mrkev a ono mu to chudáčkovi udělalo takovou paseku v tom zažívání, že vysazení mléka pomohlo krásně,ale jenom na 3 dny, pak se potíže vrátily a museli jsme velmi pomaličku testovat a obnovovat střevní mikroflóru. Bohužel toho doktora vyhodili a další mi diagnostikoval intoleranci laktózy, protože krevní testy byl negativní, předepsal mi bezlaktózové mléko, na které malý samozřejmě zareagoval, akže jsem se na něho vyprdla, nasadilasem Nutrilon Allergy Care, který snáší, a dál kojím s bezmléčnou dietou. A když jsem mu to volala, že Nutrilo AC snáší a AL110 ne, tak mi na to řekl: Tak gratuluju, stanovila jste si diagnózu sama. Bych ho zabila.

peya104
22. okt 2010

@vlastovka385 dobre je aj ked doktor povie..." naštudujte si to na internete" tak do prdele na čo tam on je? aby mal čo jest asi len.

luthien.k
22. okt 2010

@peya104, jasně, máš pravdu, je to centrum imunity, se všemi těmi logickými důsledky, co píšeš, ale asi proto, že ekzém není typickým příznakem intolerance laktózy, tak k tomu mají doktoři přistup, co mají, ale to se jen snažím hledat důvod, ne je omlouvat!!!!! To absolutně ne. Tak doufám, že se dáte v rámci možností brzy do pořádku, moc bych vám to přála.

luthien.k
22. okt 2010

@vlastovka385, a Nutrilon allergy digestive care jsi nezkoušela? Ten je na obojí, jak na ABKM, tak na int. laktózy... Má tedy laktózy méně než 1 g na 100g.

peya104
22. okt 2010

@luthien.k ..dakujeme za práni, aj my prajeme vám a vobec všetkým len krásne positive vibration ... 😵 ale ten exem vznikol az po dvoch mesiacoch nonstop plakania..teda určite bolesti v brušku, čo ine...to vobec neriešila ani peditricka ..našťastie už je v dochodku.

luthien.k
22. okt 2010

@peya104, fakt hrůza ☹ Myslela jsem, že to mohlo mít takový vývoj, že až po nějaké době ekzém. Tak se držte 🙂

vlastovka385
22. okt 2010

@luthien.k No já myslím, že intoleranci laktózy nemá, protože já pořád hodně kojím a MM má nejvíc laktózy ze všech savčích mlék. To by musel mít problémy po každém kojení. Ten průběh byl typický právě pro ABKM, po narození ublinkávání, ale krásné přibírání na váze, při intoleranci laktózy se nepřibírá, problémy začaly až po zavedení mléčného příkrmu. Ale konzultovala jsem to i s kam.zyk a ta mi dala zapravdu.

luthien.k
22. okt 2010

@vlastovka385, také jsem si myslela, že kojení vadí, ale nevadí, je to zvláštní, ale opravdu jen málo dětí s int. laktózy netoleruje MM. Ale pokud po AC mlíku nemáte problémy žádné, tak jasně není důvod ho měnit 🙂

peya104
22. okt 2010

@luthien.k no všetko je tak velmi individuálne ze jo? ked mamina prima laktozu tak babinam to vadí taky..asi. teda ty vraviš že nie vo vela prípadoch, ale ja teda neviem čo ine to mohlo byt v našom prípade..tu sa uz uplnej pravdy nedovoláme...ale každej mamine s takymto AE alebo inou alergiu asi vždy navrhnem nech skusi tu laktozinočku krásnu..vyradit. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

adamala
23. okt 2010

Vsimla som si ze malemu obcas zcervenie koza pod obocim,ako ked to maju novorodeniatka,ale to po kupely alebo ked si nejak sucha tvaricku o decku ked je na bruchu, niekedy sa tak sucha ked ide na neho unava...alebo to moze byt to ze ked som nieco zle zjedla?? lebo okrem tohto nema ziadne vyrazky,cize ja to nemam ako odsledovat ci mu nieco vadi alebo nie.

Inak som zohnala to ryzove mlieko, je to celkom chutne, urcite lepsie ako sojove mlieko..to je fakt bleeee...a nasla som aj take dezerty z tej istej znacky a mlieka..su dobre, a mali mlieka aj z lieskovych orieskou, Ovsa ci Ovosa alebo ako sa to sklonuje 🙂 to som si kupila susene ,a tiez je super,som prekvapena . Drzala som v rukach aj to mandlove a z liesk.orieskov,ale potom ma napadlo ze su to oriesky a to moze tiez vyvolat alergiu. Len to maslo neviem vyriesit, nechapem ako to ze vy jete floru a tu ked kuknem na floru tak tam je napisane ze to obsahuje aj odtucnene mlieko ..aj ked to je to na rastlinej baze. A to som kukla vsetky margariny.

Uz aj moja mama isla na dietu ,lebo ma problem s travenim a cely zivot je hrozne chuda a nevie ako pribrat ,vsetko akoby nou prebehlo , mozno tiez to kravske mlieko jej robi neplechu . a babicka po precitani ake je kravske mlieko ho vobec uz nepije .

luthien.k
23. okt 2010

@adamala, začervenání kolem očí může být znakem alergické reakce, ale může to být i tím, co píšeš: díky mechanickému dráždění. Víš co, zkus si psát, co jíš a kdy (no je to trošku opruz, ale u alergiků skoro nutnost), ono to cca za 24 hodin přejde do MM a když to malý vypije, tak může mít IgE reakci do cca 2 hodin (nebo nonIgE do dvou dnů, ale to červenání by byla spíš ta rychlejší reakce, nonIgE by se projevila ekzémem nebo trávicími potížemi). No a když bude mít červené kolem očí, tak se jukneš, co jsi jedla předchozí den v inkriminovanou dobu a mohla bys mít viníka.
Jsem ráda, že jsi objevila ty náhražky mléka, super! 😵 To oříškové a mandlové skutečně raději zatím ne. Napadlo mě ještě, jestli bys nesehnala máslo ghee, to by tam mít mohli, je to sice z másla, ale je z něj odstraněna veškerá mléčná bílkovina, zbyde jen mléčný tuk a ten nevadí.
A to maminka s babičkou mění názory na mléko na základě naší diskuze? To klobou dolů 🙂 Já Ti kdyžtak ještě nějaké čtení o mléce přidám 😉

http://www.darius.cz/archeus/ZP_mleko.html

modra1
23. okt 2010

@adamala _Flora light.
Inak, ja som mamku tiež namotivovala, povedala si, že vyskúša a vylúčila mlieko. Hoci nie úplne, skryté mlieko v kupovaných potravinách si občas dá, ale ona nemá alergiu, tak je to jedno, ale aj tak má výsledky, lepšie trávenie, trochu schudla a zistila, že kysnuté koláče a buchty na pare bez mlieka (nahrádza vodou) sú mäkšie ako s mliekom 🙂

bobocka
23. okt 2010

ahoj maminky.chcela by som sa opyatat,ze ak moj maly uz krasne zvladol biele jogurty,tvrdy syr detsky,maslo,smotanu kyslu,tak ci je mozne,ze z prevareneho kravskeho mlieka sa mu moze intolerancia na bkm objavit,ci nie?lebo som citala ,ze po roku sa varene mliecko kravske moze a ja by som krupicu chcela malemu zacat robit,len toho kravskeho mliecka sa trosku bojim.a sme kojeni-neviem ci to ma nejaky vplyv na to cele zavadzanie bkm.dakujem za kazdu odpoved 😉

adamala
24. okt 2010

@luthien.k Diky ,kuknem to maslo,iste ho tam budu mat a ked nie tak floru light ako tu niekto spominal, citam ten clanok ale zatial len polovicu,je dost dlhy a moj maly sa zacal pretacat z chrbatika na brusko od vcera,tak nerobi nic ine len toto stalo dookola tak ho musim mat neustale pod dozorom . Cize robim vsetko na etapy,snad to vecer docitam cele.
Len ma napada,ze ked sa taketo vyrazky ako sucha koza pod obocim atd ukaze u novorodeniatka,tak ti povedia ze to je normalne a to prejde do 3mes...a mozno uz vtedy vlastne reagoval, som normalne,lebo to ma kazde dieta som si vsimla a mozno vela mamieciek ani nevie ako toxinuje ich organizmus, nastvana ze ma nikto neupozornil,naozaj by som o tomto ani len netusila pokial by mi maly nevracal jak blazon alebo mi neopuchol po poziti UM. A este jedna otazka, tak to nemozem ani nudle a cestoviny?? som myslela ze mozem, ale tam pisu aj o kukurnicnej muke a vajciach,cize si mam kupovat bezvajecne cestoviny radsej?? ze aj2-3 do tyzdna ak konzumujeme nudle v polievke len tak to staci na udrzanie alergie . Boze,to je pekne tazke ked kojis ale chcem kojit ako dlho budem moc,ako tam tiez pisu ze to je to naj pre babatko minimalne od 9mes .

Existuje Nutrilon Allergy care mliecko u nas?? kamoska dojde do Dubaia za mnou na dovolenku tak by mi doniesla jednu krabicu ,lebo lekarka mi vravela ze aj Nutrilon vyraba mlieko pre alergikov na kravsku bielkovinu a rozmyslam ze by som si ho nechala posielat od dodavatel priamo sem,lebo si predstav ze tu ho nemaju,maju Nutrilon ale nie tento,lne hypoallergenic.

Kolko ma inak tvoje male babo??

adamala
24. okt 2010

@modra1 to fakt??kto by to povedal ze parene buchty a knedla su lepsie bez toho mlieka,to mlieko sa dava uz vsade .
Moja mama ma skor opacny problem ze ako pribrat ,cely zivot s tym bojuje a je tolko ze ja by som bola ako gula ak by som bola na jej mieste, a objavuje sa jej aj ekzem na rukach,cervena a sucha koza, divne. A robili jej testy a vsak sa nic neukazalo ale ako uz viem tak sa to ani nemusi ukazat,tak mozno jej tato dieta pomoze.
Kupim tu floru light ak nic ine nenajdem ale ja som aj tak na etikete citalka ze obsahuje mlieko, tak neviem ci som uz ja slepa alebo vidim to mlieko vsade.

peya104
24. okt 2010

@adamala nekupuj floru, obsahuje mlieko tak ako aj večina ost.rastlinnych masiel, jedine na trhu ktore je free of maslo je perla. to je jedine fakt, všetky som čítala niekolko krát.🙂
a to s tym ekzemom tvojej maminy, možu to sposobovat stresove situácie alebo problemy vo vzťahu.to je dokazane.biotestami 🙂🙂

kaja73
24. okt 2010

@peya104 Chcem sa ta opytat,či Veto obsahuje BKM?Ja ju v zloženi nevidim a teraz neviem ,či to možem davat krpcovi,ked pišeš , že jedine maslo ,ktore ju neobsahuje je Perla.

peya104
24. okt 2010

ked nieje spomenute mlieko, tak aspon srvatka alebo sušene..

luthien.k
24. okt 2010

@adamala, Flora light je bez mléka, aspoň teda v ČR, Perla pouze ve variante Perla vitamíny, ale to Ti je asi v Dubaji k ničemu 😉 U nás je to ještě Alfa Vital a pak Alsan, který se dá koupit ve zdravé výživě. @kaja37, Veto netuším, to u nás myslím neprodávají. A je to tak, jak píše peya, obvykle margaríny obsahují syrovátku, vzácněji sušené mléko.
@adamala, těstoviny určitě můžeš, jen kupuj bezvaječné a je to 🙂
Nutrilon alergy care je na Slovensku určitě. Takže Ti ho mohou poslat 🙂
Můj malej raubíř má 16 a půl měsíce, je to už velkej kluk 🙂 Problémy jsme měli cca od 2 měsíců, vzala si nás do péče kam.zyk a od té doby, co se týče ekzému, je to OK. Máme teď trochu jinačí problémy, s trávením, z alergenů nejí prakticky nic, takže to spíš vypadá na něco jiného, uvidíme, právě nám dělá pediatrička testy a půjdeme pak na gastro...

@bobocka, kravské mléko u vás pravděpodobně alergii už nespustí, jestli ve větším množství jí prcek to vše, co jsi psala a jste bez problémů. Ale já bych ho rozhodně nedoporučovala, kr. mléko je velmi těžké na trávení pro tak malé děti, obsahuje hodně fosforu, což zatěžuje ledviny a navíc poměr vápník a hořčíku, který je ke vstřebávání vápníku nutný, je v něm velmi nevýhodný, takže se vápník z něj špatně vstřebává. Je to prostě potrava pro telátka a ne pro děti 😉 Takže být Tebou, tak určitě zůstanu u zakysaných výrobků a kvalitních tvrdých sýrů, protože když už kravské mléko, tak v této tělem dobře zpracovatelné podobě.

kaja73
24. okt 2010

@peya104 Napišem,čo tam je v zloženi:voda,rastlinne oleje a tuky, emulgatory-tie rozpisovat nebudem same mono a poly dačo,jedla sol,kyseliny: kyselina mliečna a citronova, maslova aroma,farbiva-annato a kurkumin-,vitaminy-E,A,D,B-komplex, a biotin.Myslim si,že ta kyselina mliečna nie je BKM alebo...? Co si o tom mysliš? Maly to papa fakt len symbolicky,aby si zvykol, že na chlebiku niečo je,alebo mu s tym zarabam zeleninove natierky.

kaja73
24. okt 2010

Teraz som našla na internete, že kyselina mliečna sa ziskava fermentaciou v mase a že služi ako konzervant-takže to nie je BKM.

luthien.k
24. okt 2010

@kaja73, zeptej se a odpověz si sám 😀

kaja73
24. okt 2010

@luthien.k No, čo už 😀 Inak čo hovoriš na to zloženie?Ta sol-nič moc čo?

luthien.k
24. okt 2010

@kaja37, ta je ve všech margarínech, tomu se nevyhneš. Co já jsem zatím našla margarín s nejlepším složením, tak jsem ho se zapomněla napsat 😅, je to Bio Vive, kupuju v Bille (je drahý, v biokvalitě, ale éčka omezeny na minimum).