Alergia na Uniflox - Ofloxacín

bleelka
8. feb 2014

Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu. Mal niekto z vas alebo vasich deticiek ci pribuznych alergiu na Ofloxacín? Ako sa prejavila? Ja som zacala dcerke kvapkat do nosteka Uniflox a hned po prvej davke sa jej vytvorili vyrazky po nozkach a ruckach. Vyzeraju ako stipance od komara roznej velkosti. Su cervene. Prestala som jej ich davat, no z vyteru z nosa jej vysla bakteria, ktora je na toto antibiotikum citliva, tak to potrebujeme preliecit, nemoze byt bez liecby. Teraz cez vikend lekara nevybavim a nasa pediatricka ma navyse cely buduci tyzden dovolenku...Neviem ci to je z tych liekov, ani v pribalovom letaku ziadne taketo neziaduce ucinky ci reakcia popisane neboli, tak sa asi ani neocakava takato reakcia... Predtym brala Biseptol, no viackrat ho vyzvracala, tak sme ho po dohode s pediatrickou vysadili a nasadili lokalne tento Uniflox. Moze to byt oneskorena reakcia na Biseptol? Velmi pekne dakujem za vase rady a skusenosti.

kusika
8. feb 2014

Skuste zavolat na pohotovost detsku, vypitajte si dr. Tam vam poradia istejsie. Ja som tak vzdy robila. Najdite si na googli kramare detska poliklinika tel.c. a povedzte ze potrebujete surne radu.skore uzdravenie. Ani ja uniflox nemozem uzivat. Opuchla som z neho a mala som na tvary flaky cervene citila soň ako keby som horela z nich, ale ja soň mala reakciu na insiu latku z toho unifloxu myslim ze sa volala chincokainy hydrochloridum tak nejako. Pekny vecer

bianca
8. feb 2014

@bleelka ak je preukazana akakolvek spojitost s moznou alergiou tak nedavaj.Vasu detsku urcite niekto zastupuje.Inak Biseptol je neskutocne svinstvo.Ja som mala nanho neskutocnu reakciu ktr som potom riesila pol roka a to som aka stara.

bleelka
autor
10. feb 2014

@kusika
@bianca kocky dakujem za rady. Volala som na pohotovost rano, povedali, ze ak to do 24 hodin nezmizne, mame prist. No len na vecer sa to este zhorsilo, tak sme na tu pohotovost aj tak isli. Zhodnotili to ako alergiu na Biseptol, podali Rectodelt cipok a kazdy vecer po dobu 3 dni mam podavat Fenistil kvapky a Biogaiu. Vsetky ostatne lieky vysadit, nic nedavat, nech sa telo ocisti od ATB, ze mala nie je tak chora aby musela uzivat ATB 🙂 Dakujem krasne za rady a zelam aj ja vam vela zdravicka!

kusika
10. feb 2014

Super,to som rada ze ste zavolali natu pohotovost. Vzdy to tak robte oni vam naj.poradia a ked tak pomozu,aj my prajeme vela zdravij

bianca
10. feb 2014

@bleelka to j e super ze sa polepsilo.Take spravy mam rada 🙂 teraz fakt ocistit telo od bordelu z chemie a vsetko bude super.Mozes davat obe aj dlhsie aspon sa organizmus lepsie zregeneruje.Prajem uz len vela zdravia,zdravia a zdravia

bleelka
autor
10. feb 2014

@kusika
@bianca dakujem, dakujem, kocky, ste naozaj zlate a potesili ste ma zaujmom, radami, prianiami...! Drzte sa aj vy! Zo srdca dakujem!

kusika
11. feb 2014

@bleelka zamalicko aj nabuduce, majte sa. ;-*