Alergia na zemiaky

juli05
27. jún 2012

Ahojte, moja mala bude mat coskoro rok a asi tak od 3 mesiaca ma ekzem na predlaktiach. Kozna nam uz davala rozne maste, ktore trosku zabrali, ale vzdy sa jej to vratilo spat. No a dnes prisli vysledky na alergiu a doktorka mi potvrdila alergiu na vajicko (hlavne bielok) a na zemiaky....co ma dorazilo, ani som netusila, ze aj taka alergia existuje. Cakame este na vysledky ci nahodou nie je alergicka aj na mlieko. A to mi este doktorka povedala, ze ekzem vobec nemusi suvisiet s alergiou, ale moze to byt predzvest nejakeho respiracneho ochorenia, napr. astmy.... No co dodat, som z toho na nervy...hlavne ked ani v mojej ani v manzelovej rodine, nik netrpi alergiou ani astmou a Terezku som dojcila do 9 mes. Mate niekto s takymi alergiami skusenosti? Neviem si predstavit, ze nebude moct jest zemiaky, nemoze stale jest iba ryzu..... ☹

martinka1981
27. jún 2012

@juli05 ahoj,
pozri do temy Atopicky exem u deti...
Vysledky z krvi niesu spolahlive,ale vobec. väčšina deti orem ineho reaguje na mlieko a bielkovinu kravskeho mlieka(BKM)
Resp.takto: atopicky exem u deti do 3 rokov sposobuje potrava.Najčastejšie su na pričine tieto alergeny: mlieko,vajce,soja,ryby a orechy.
Na tvojom mieste sa nespolieham na testy ale sama zistim čo malej vadi a to tak že napr.vysadiš na 14 dni mlieko a všetko čo mlieko obsahuje.Ak sa exem začne lepšiť,prip.zmizne maš vinnika. A takto si otestuješ všetko čo malá papá.14 dni nieje tak vela aby sa to nedalo vydržať. Viem o čom hovorim,mladšia dcerka je atopička a pol roka sme boli bez mlieka a alergenov. Teraz je čista 😉
chce to len tvoje odhodlanie a trpezlivosť.Vysledky sa isto dostavia 😉

juli05
autor
28. jún 2012

@martinka1981 dakujem za radu. Este pockame na vysledok ci je alergicka na mlieko...zatial vysadime tie zemiaky a uvidime.

zuzulikmichalik
13. dec 2019

@martinka1981 14 dní nie je málo?

martinka1981
13. dec 2019

@zuzulikmichalik také boli vtedy odporucania. Je to dosť na to aby človek videl zmeny na koži. Ja sa tým nezaoberam...dcéra má 9r a asi 4 roky už bez ekzemu