Angína a vysoké horúčky. Máte s tým skúsenosť?

cucuska
5. jan 2009

Ahojte. MOja malá má už štvrtý deň horúčky. Doktorka povedala, že je to hnisavá angína. máte s tým niekto skúsnosť? AKo dlho to bude trvať?

kalo
5. jan 2009

Dostala antibiotika???

cucuska
autor
5. jan 2009

áno dostala, od piatku máme teploty a hlieny jej stekajú a potom ich samozrejme vracia. už som z nej zúfalá, mali ste to aj vy?

lejla77
5. jan 2009

To sa mi zda nejako dlho s tymi teplotami. A ked das cipok proti teplote, tak jej to nestiahne?

cucuska
autor
5. jan 2009

hej stiehne. No začali sme piatok, vtedy sme sa vyšplhali až do 39,5 a to trvalo aj v soboyu až sme museli dať zábaly, v čera sme to ust=ali na 38 a dnes je to okoo 37,5 až 38.Po čipke sa jej to stiahne ale za nejakých 8 až 10 hodín zas stúpne. volala som doktorke a poveala, že toto sú neusné angíny a horúčky pri nich trvajú až 10 dní. pomoooc. ☹

susik77
5. jan 2009

cucuska: tie antiob. berie od piatku? prve dva dni ked ich berie moze byt paradoxne horucka preto, ze telo bojuje s bakteriami. nam antibiot. zabrali na 3.den 😉

susik77
5. jan 2009

A teplotu merias v konecniku? Ak ano, ta teplote co si pisala je uz po odcitani 0.5 stupna? Ak jej napr. namerias 37.5 cv konecniku, odcitas 0.5 stupna, realna teplota je 37 a top vobec nemusis davat lieky na horucku. tie sa davaju az ked ma po odcitani 38 stupnov 😉

cucuska
autor
5. jan 2009

susik, ja viem, že keď nie je nad 38 netreba nič dávať a že treba odrátať stupne, teda pol stupňa. Hádam tie ant. zaberú, dávam ich od soboty , takže zajtra by mali zabrať. a ďakujem 😉

bibinka
5. jan 2009

ja mám u staršieho syna veľmi bohaté skúsenosti s angínami ☹ , začalo to keď mal 2roky.Bol už starší ako tvoja malá,ale zato si ich tiež "užíval". Mal ju 11x do roka,t.j.každý mesiac, vždy hnusné teploty aj 40st.,nič nejedol, ATB všetky snáď čo sú na trhu 😝 a ked ich dobral, tak do týždňa-dvoch sme boli zase tam. ☹

Prvé dve -tri angíny boli také,že sa doliečil,ale potom som si všimla, že mu trvalo páchne z pusy takým hlienom-sopľom a už som tušila, že mandle budú musieť ísť von.(všetci v rodine máme mandle fuč)
Angína má taký zvláštny priebeh,iný ako chrípka, lebo má "vrchol"-t.j. horúčky až do 40st. tých 4-5 dní.Takže sa nato priprav, že malú ešte nejaký ten deň horúčka potrápi ☹

Chodila om s ním aj na alergológiu, či tam nebude nejaký problém, že tak často býval chorý,ale nikdy mu nemohli odobrať krv, lebo bol vždy buď chorý alebo nebol v 14dňovom intervale- bez ATB.
Cez leto pred nástupom do škôlky ma to už dohrialo, že sa s tým nič nerobí a šla som priamo do nemocnice u nás a vydupala si u malého vybratie mandlí -krčných aj nosných. Predtým mu narýchlo urobili aj imunológiu,predoperačné vyšetrenie a do troch dní už aj boli von.Vrelo to doporučujem, je to naozaj úľava. Je to už 4.mesiac a syn nemal ešte ani sopeľ, dúfam, že aj znížená imunita sa mu zvýšila aže konečne nastúpi do škôlky, ktorú sme museli na 4 mesiace prerušiť.(v škôlke bol "až" 5dní)

susik77
5. jan 2009

bibinka: to je pravda, mne tiez v detstve dali vybrat obidvoje mandle. Predtym som bola v kuse chora , stale antibiotika a odvtedy max. 1-2x rocne par dni viroza.

tanja61
6. jan 2009

mi sme mali hnisavu anginu ale u nas boli horucky len dva dni,ked sme dobralo anticiotika do dvoch tyzdnov bol zase chory ale malo to lepsi priebeh bez teplot ....mali sme pokoj pol roka ale od vcera ma maly zase teploty sice najviac 38,3 ale po panadole to ustupi..boli sme dnes u lekara vravel ze ma chytene hrdielko ale predpisal mu len paracetamol a ze to staci davat len ked mu vystupi teplota alebo sa nebude citit dobre,s tych lekarov tu som normalne na vetvy 😒 tu vraj ani antibiotika nepredpisuju kym to nieje vazne

cucuska
autor
6. jan 2009

no ahojte. ďakjem za naozaj bohaté skúsenosti, Mlá uŽ neteplotuje, teploty trvali 4 dni, ale tak hrozne kašle, asi sa jej tie hlieny spúšťajú. ale teplty už ustúpili. zajtra doberiem ATB ale uŽ mame nasadený nejaký TRIFED na uvolnenie hlienov. ale už má,m toho naizaj lné zuby

amatula
6. jan 2009

ahojky moji drobci maju tiez anginu...treba tie hlieny z nosteka kvalitne odsavat a daj ju spinkat na vyssie::vyssie pod hlavicku.aby jej hlieny nezatekali do hrdielka.....

tanja61
7. jan 2009

myslite si ze je nutne kazdu chorobu liecit antibiotikami?ja mam s toho chaos malemu tecie z nosa boli ho hrdielko ale lekar nam nic ine ako paracetamol nedal a tiez len v pripade ked sa mu zvysi teplota... 😒 vela vela pit ale neviem ako je to s mliekom hmm?vraj mlieko zahlienuje a pri teplote by sa ani davat nemalo lebo sa v zaludku zraza...a neviem cim mam nahradit mlieko rano a vecer pred spanim 😒

martina46
17. jan 2009

Máme angínu, z čoho vznikne, je to vírus, či niečo iné? Kde a ako to mohla malá chytiť?

zusma
17. jan 2009

Malá má taky anginu. Ale je dost čilá a jen má trochu rýmu a kašel. Ale úplně přestala pít mléko z láhve,ostatní jídlo a čaj jakž takž jí ale to mléko ne. Stalo se to taky někomu? A začali po uzdravení zas mléko pít nebo ne?

smary
17. jan 2009

angina je casto sposobena streptokokom,teda bakteriou (teda nie je to virus),preto ucinkuju na nu jedine ATB,stretptok moze byt casto dobre zalezeny na mandliach,atb liecba na neho na chvilu zaberie,ale po par tydnoch sa znovu moze rozmnozit a sposobovat dalsiu anginu,preto tie recidivy...

martina mala mohla mat bakteriu uz dlhsie,mohla ju chytit kdekolvek,ak si nieco spinave strcila do ust,po niekom nieco jedla a pod....

zusma mlieko zahlienuje,ak ho mala odmieta,je to tak lepsie,jej organizmus citi,ze pren mlieko teraz nie je vhodny,bolo to tak aj u nas a po par dnoch sa chut na mlieko vratila...za tych par dni si od mlieka neodvykne,urcite jej to neublizi,skor urychli vydravenie 🙂

martina46
17. jan 2009

A MM zahlieňuje?

eliska7
17. jan 2009

nie,len produkty zo zvieracich mliek (aj syry) 😉

martina46
21. jan 2009

kedy mozem ist s malou von? ma anginu, od piatku vecera bere atb, hotucku mala napisledy v sobotu, vyzera ok, je vesela, este do vcera som citila trochu zapach z pusy - asi z mandli? dnes sa mi uz zda, ze je to lepsie. bojim sa ale, lebo hrdielko asi este nema celkom ok, neviem. mozno uz ist von? posledne atb spapa v piatok rano.

eliska7
21. jan 2009

podla mna ak nieje hmla,možte isť tak aspon na 30min,nech sa postupne aklimatizuje 😉

martina46
21. jan 2009

a hmla je problem? 😕 mame tu skoro 10 stupnov.

kejka
21. jan 2009

Určitě bych ven nešla,dokud nedobere ATB,at je venku jakkoliv.Nedivím se ti,že se bojíš,je teprve středa,takže bych počkala.Nebo si zavolej dr a zeptej se,jestli můžete jít ven,ta ti snad poradí nejlíp. 😉

eliska7
21. jan 2009

hmla je najhoršia na choroby,vdychuju sa male čiastočky ,ktore obsahuju vela škodlivýn.no a sama musiš posudiť či možte isť von alebo nie,pokial nema teploty,na prechadzku 30min v kočiku je normalne,aj lekar povie dokial je len kašel ,sopliky treba chodiť na vzduch,samo,že nesmie behať,len kludový pobyt na čerstvom vzduchu

martina46
21. jan 2009

ja by som sa prave bala kvoli takemuto "teplemu" pocasiu. pockam este radsej do piatku a brnk zajtra doktorke, uz som jej volala s otazkami, ale na toto som sa zabudla opytat.

zabka78
4. mar 2009

Moje dieta ma uz 4 den vysoke horucky. Nikdy pred tym nam horucky netrvali taku dlhu dobu. Prvy den mala okolo 39,5, druhy den do 39, treti den vyzeralo, ze to ustupuje kolisali okolo 38 a dnes ma zas, tak ako na zaciatku okolo 39. Nechce nic jest...je preliata brufenovym sirupom ☹ . Dr. povedala, ze je to virusove. Brali jej krv na rozbor, ci nema nahodou zapal obliciek, potom moc, z ktoreho robili rozbor aj v labaku /obsahoval krv/. Dnes som ju nezastihla a tak mi sestricka odporucila pohotovost. Ja som sa jej opytala, ze ake vysetrenia by jej tam mohli urobit. Povedala, ze pocuvanie... a v pripade potreby predpisu ATB. Ja na to, ze ci to len tak tipnu ktore ATB su vhodne. Tak nakoniec vzala ster z ust a manzel ho dnes zaniesol na rozbor, zajtra budu vysledky...zajtra rano mam ist s nou k dr. Dalsie priznaky boli pred vypuknutim choroby, ze ju asi 2 tyzdne pred tym pobolievalo brusko, ale to som nebrala az tak vazne....poznate to boli brusko aj prstek, aj rucicka. Ked som sa jej opytala, ci ju to brusko boli silno povedala, ze iba malicko. Bojim sa co ma caka v noci. Viem, ze teraz maju tie virusove ochorenia dost tazky pribeh...no ona nikdy nemala tak vysoke teploty, ktore sa drzali skoro v rovnakej vyske 4 dni. Stretli ste sa niektora s podobnym priebehom??? 😢

alon111
4. mar 2009

moj maly mal pat dni vysoke teploty pri angine a z toho dva dni mal 41stupnove horucky vtedy som hadam vyskusala vsetko od natierania chodidiel zemiakom alebo citronom,vlazne zabaly,cipky a nakoniec nam zabrali vlhke vreckovky na kotniky a na zapastia.

jituska
4. mar 2009

Ahoj, taky jsme měli angínu. Horečky měla od středy večer, kolem 40, v pátek dostala antibiotika. Ty vysoké teploty se jí držely pět dní. Poté jeden den neměla teplotu vůbec a pak v úterý opět 37,5 a trvalo to ještě týden. To sice není žádná teplota, ale dr. říkala, že to tak bývá někdy, že se ty teploty ještě drží. Takže nás to drželo dobře 10 dní, pořád jen pospávala, nic jí nebavilo, pak jí chytil kašel a rýma a byla snad tři týdny doma nahormadě. Doteď ji necpu do školky, ať se z toho dostane a odpočne si, ale znovu má kašel, já se asi ze všeho zblázním 😢 😢 😢 Nám už pak na srážení nezabíral ani Nurofen ,Paralen nic a tak jsme dali zábal a hned to kleslo ze 39 na 37,5, ani nevíte, jak jsem byla šťastná. Krev jí nebrali, akorát po angíně jsme nesly na kontrolu moč a to měla v pořádku. Proč ty nemoci vůbec existují????? ☹ ☹

alon111
4. mar 2009

jituska ,aby sme si nemysleli ze deti su len radost 😉

jituska
4. mar 2009

Já jen čekám, kdy se nám teď z toho kašle co zase vyvrbí, malý kašlal taky hrozně, ale dr. ho poslouchala a říkala, že to nemá na průduškách. Minule, když měla Jituška tu angínu, tak on měl též teplotu, ale neměl angínu, měl to na průduškách, tak měli oba antibiotika, pak jsem to chytla já a pak i manžel a doteď jsme takový zesláblý, je to tak 3týdny. Už se těším na jaro a léto, snad budeme zdraví.
Tak se dívám, že vy všichni jste dorbečci, Jituška v pěti letech si řekne, co kde jí bolí a rozhodně už nepláče, takový ty srdceryvný pláče, že nevíte, co jim je.

lucaska
16. mar 2009

ahojte,tak my sme dnes dostali antibiotikaa, mame teploty 40-ani nurofen nezabral.minuly tyzden mal kaslik a sopliky ,b oli sme u doktorky tak ho popocuvala ze v poriadku,pred dvoma ddnami uz aj zacalpekne vykaslavat a bol v pohode........a dnes poobede po obednom spanku,teplota,ktora stale neklesala........uz aby bolo pekne leto, lebo aj toto pocasie , neni najlepsie pre nasich drobcov..