Antibiotiká a slnko. Môžu na seba vplývať?

bershka
20. máj 2011

ahojte, moja mala ma momentalne anginu.. Akonahle zacala uzivat antibiotika zacala sa skriabat na krku a na jamkach v predlokti. moze to mat suvis s atb a slnkom navzajom? aj minule sa vyhadzala po chorobe a skriabala si to asi mesiac.

smarti
20. máj 2011

Keď berie atb nemala by byť na slnku, takže súvis to určite má. Aspoň tak ma na to upozornila v lekárni, my sme penbene dobrali v nedeľu.

traktor
20. máj 2011

môze to mat suvis..,,,ale spomenula by som to lekarke pri kontrole, ze takto reaguje na atb..moznu ju aj daka latka v nich drazdi..treba to zistit..

ivett1
21. máj 2011

@bershka ahoj...my sme mali práve na atb penbene alergickú reakciu (aj keď sme na slnku neboli)...až takú, že sme ich museli vysadiť...okrem iného, to čo popisuješ, je presne alergická reakcia, ktorá sa uvádza v nežiaducich účinkoch pri tomto lieku a keď ste to mali už minule, tak neváhaj a informuj lekárku...všeobecne, základ penbene je penicilín, tak hádam sa dá nahradiť podobným typom atb 😉

klementina
22. máj 2011

ahojte, my tiez berieme penbene od piatku a od soboty ma hnacku. pisu tam, ze treba vtedy kontaktovat lekara, len dnes je nedela, tak sa chcem spytat, ci ste mali niekto tento problem? dakujme

evina313
22. máj 2011

juuuuj, nepotesili ste ma, prave som dala malemu prvu davku penbene, tak uvidim. Lekarnicka mi dala aj probiotika k tomu. teda odporucila mi ich. maly mal velmi zlu reakciu na MMR, tak dufam, ze alergia na lieky nas obide.klementina - ja by som volala asi na pohotovost, aspon po telefone ti poradia

16andrea20
22. jún 2011

Ahojte, aj moja mala bere momentalne Penbene, urcite to treba kombinovat s probiotikami, ked je hnacka, prve co sa opytaju, ci antibiotika kombinujete s probiotikami, lebo nicia crevnu floru..... vo vacsine pripadou pri antibiotikach sa ma mala ekzem..takze mame k tomu predpisany fenistil...proste katastrofa....skore uzdravenie

tralalalalalalala
22. júl 2013

Ahojte. Aj moja mala prave berie Penbene na anginu, ma 19 mesiacov, su to jej prve ATB a znasa ich perfektne. Musim povedat, ze aj velmi rychlo zabrali. A nema ziadne hnacky ani ine neziaduce ucinky. Akurat nechce papat nic mliecne, ani pit mliecko, ktore doteraz pila skoro liter denne.