Aplikácia viamínu B12 5-mesačenému dieťatku do úst

lola1003
1. feb 2020

Máte skúsenosť s aplikáciou b12 5 mesačnému dieťaťu priamo do ust v malej dávke ?

prevenar
1. feb 2020

@lola1003 asi najlepsie riesenie je "kvapkova" verziu ...napr. - https://www.swansonvitamins.com/swanson-premium... ..ale iste najdes aj od inych firiem .

lola1003
autor
1. feb 2020

@prevenar áno ale ja som skôr mala namysli či niekto podával dieťaťu b12 kt ide do svalu v ampulke pretože nám to odporučil a predpísal lekár no nepočula som o tom este

bazarocka30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
prevenar
1. feb 2020

@lola1003 prosim ta meblazni . nedas pichat dieta koli nejakemu lekarovi. tak trochu rozum do hrsti, nie ? podavas dietatu denne oralne B12 a o tyzden ho das znovy na test s POTOM sama uvidis , ci ho treba pichat, alebo staci oralne podavanie. 🙂 ..ale je to tvoje dieta - spravis co myslis.

lola1003
autor
2. feb 2020

@prevenar sme sa nepochopili ja nexcem dávať dieta pichat otázka znela či máte skúsenosť s podávaním b12 z ampulky kt sa pichá do svalu, priamo do úst

prevenar
2. feb 2020

@lola1003 aha ! sry 😀 to som potom fakt nepochopil :P ..ok, tak znovu teda ..skusenosti s tymto nemam, ale podla mna to nie je dobry napad , len dedukujem, ak je nieco urcene na pichanie , tak tam musia byt nejake specialne latky, ktore pri injekcnych formach pouzivaju, pochybujem , ze je to vhodne do zaludka. tiez by som si nedal pichnut nieco co je urcene do ust.

lola1003
autor
2. feb 2020

@prevenar no praveze mi to dal lekár detský no nepočula som o tom niežeby som mu neverila :D len zo zvedavosti sa pýtam či s tým má niekto skúsenosť

prevenar
2. feb 2020

@lola1003 aha ..zaujimave 🙂 ..tak ""ASI"" to bude ok potom ? 😉 drzim palce lol

bambulesa
2. feb 2020

Moj syncek uziva obden 1ml - zarabam mu ampulku B12 (tej,co sa picha do svalu) s 5 ml prevarenej dojcenskej vody (v striekacke to skladujem v chladnicke).Syncek to uziva na radu gastroenterologicky uz asi 2 roky a funguje to,len davkovanie meni podla aktualneho stavu (cca.raz za 4-6 mesiacov chodime na kontrolny odber krvi).Ja som rada,ze nemusime chodit na injekcie,ze to funguje aj takto,lebo bezny vitamin B nezaberal.Verim,ze aj vasmu drobcekovi to pomoze.✊️

lola1003
autor
3. feb 2020

@bambulesa jeee dakujem
Za odpoved som rada že ms s tým niekto skúsenosť a aký starý je vás synček lebo my to mame rozrobit s 10 ml ..

bambulesa
3. feb 2020

@lola1003 Moj maly ma uz vyse 3 rokov, deficit mu zistili, ked mal asi rok a pol, vtedy sme museli chodit na injekcie, lebo bezny vitamin B v kvapkach nezaberal a po vybrati injekcii sme pokracovali s podavanim ustne a odvtedy klop-klop-klop je hladina B12 v pohode. Uvidite podla kontrolnych odberov, ci bude treba davkovanie znizit alebo zvysit - nam gastroenterologicka meni len intervaly, kedysi sme davali B12 2x tyzdenne, teraz musime davat obden.