Aternatívna liečba ďalekozrakosti u deti. Rady/skusenosti s liecbou. Co vam pomohlo?

svetlanat
12. feb 2019

Ahojte. Prosim o rady a odporucania/ cviky na zlepsenie zraku u deti trpiacich dalekozrakostou. Ake mate vy skusenosti s vyvojom zraku u vasich deti v pripade vysokych dioptrii? Co vam pomohlo? Zlepsilo sa to casom? Robili ste ocne cviky? Ocnu jogu atd.?
Je niekto medzi vami ze napriek vysokym dioptriam ste dietatu ziadne dioptrie nedali?

Dnes mojmu 5.5 ročnému namerali dioptrie: +2.5 a +5.75
Predpisali mu +1.5 a +2.75 . Neskuli.
Vahame ci mu dat vysetrit zrak u ineho lekara ... rozmyslame ci nie je lepsie zacat s nizsou dioptriou nech sa zrak trapi sam a namaha...

Dakujem za vsetky rady ktore vam pomohli alebo na koho sa obratit aj s ALTERNATIVNOU liecbou.

osky
13. feb 2019

@svetlanat
Chodte este k jednemu ocnemu.
A ak vam to potvrdi,nevymyslajte a robte co kaze.
Nechapem vete-slabsie dioptrie...
A nechapem to ze namerali silnejsie a predpisali slabsie...
To je co?
Oci su dolezita vec a dioptrie su na to aby clovek konecne dobre videl.
Nosim bryle od 3 rokov.
Neviem si predstavit ze by som mala slabsie dioptrie...vsak tym si ten zrak len pokazim.
Ako dietatu mi zalepovali chore oko ale teda neviem ci zo nejak pomohlo.myslim ze nie.
Ale slabsie dioptrie alebo alternativna liecba v tomto pripade je podla mna blbost.
Vyskussk si to ake to je a vzi sa do koze toho dietata!!!!!!

lula313
13. feb 2019

Očná gymnastika do určitej miery pomaha, len ju treba cvicit pravidelne.

svetlanat
autor
13. feb 2019

@osky Ano je to bezna prax... ze detom nedaju hned 6-ky alebo 8-ky ako to zistia... ale najprv slabsie.
Bolo by to pre oko sok a predpisuju najprv slabsie dioptrie... a na kontrole sa zisti ci sa lepsi alebo treba pridat pridat silnejsie.. Ma to podla mna logiku ( pomoct oku aby zacalo pracovat a nezoslablo tym ze sa mu da silna dioptria)
Mam to aj z vlastnej skusenosti z okolia 🙂

svetlanat
autor
13. feb 2019

@lula313 ano viem o ocnej gymnastike ale chcela by som vediet konkretne pripady ci pomohli niekomu a do akej miery..... 🙂

osky
13. feb 2019

@svetlanat vsak dobre.
Ak myslis..