Atopický ekzém

daniella08
9. apr 2023

Dobrý deň dievčatá, viem že toho už na túto temu bolo veľa ale zo zúfalstva skúsim ešte raz.
Syn má 8 mesiacov, od 4 mesiaca sa u neho objavil ekzém, potvdila sa alergia na kravskú bielkovinu a tak pije Neocate. Ekzém ho však stále trápi. Fľaky má na líčkach, na tele len zdriedkavo ale celé telo ho svrbí. Ak by som ho nechala bez dozoru tak by sa doškriabal do krvi. Kúpanie trvá pár sekúnd lebo sa neskutočne škriabe. Kúpem striedavo s Lionelou a v ovsených vločkách(kazdy tretí deň) . Od kožnej máme všetky maste ktoré sa dajú prepísať, tie mu stav nezhoršujú ale ani neliečia.
Akékoľvek voľnopredajné krémy ( La roche, Avene...) mu ubližujú, stav mu zhoršia ale rovno dostane alergickú reakciu. Taktiež kúpeľ v hypermangane mu pohoršil.
Papá len Neocate (skúsili sme kozie mlieko, skončilo to katastrofalne), pije čistú vodu a len zeleninové príkrmy.
Dávam mu probiotiká Probio fix Imun.
Ako mu môžem pomôcť???
Ďakujem za akúkoľvek radu, už neviem čo vyskúšať :(

aliaray1
9. apr 2023

@daniella08 ahoj, sirovu mast s nizkym koncentratom si skusala? Porad sa s pedi, mne to na ekzem super zabralo a nie je to na predpis

katulaaaa
9. apr 2023

@daniella08 konzultácie u pani Zikovej (online).

taktotedanie
9. apr 2023

Naj kozna Svidnik dr zelenkova chodia knej z celeho slovenska, je predsednicka koznej lekarskej spolocnosti na slovensku, miesa vlastne kremy
Deticky berie prednostne

daniella08
autor
9. apr 2023

@taktotedanie áno, ďakujem, už som jej aj volala pred dvoma týždňami ale ešte nám nedala termín, mám volať koncom mesiaca. Asi má toho veľa. Ale spolieham sa na ňu že nám pomôže.

daniella08
autor
9. apr 2023

@aliaray1 ďakujem, určite vyskúšam

daniella08
autor
9. apr 2023

@katulaaaa o nej som ešte nepočula, pozriem sa na to. Ďakujem

tanyan
9. apr 2023

Krém Imunoglukan si neskúšala?
U dcéry bolo spúšťačom očkovanie (pediater ju zaočkoval napriek môjmu podozreniu na soor). Keby som o tom bola vtedy vedela viac, tak by som bola určite vyskúšala homeo detox na zmiernenie vedľajších účinkov.

daniella08
autor
10. apr 2023

@tanyan neskúšala som ešte ale skúsim, ďakujem .
No náš ešte nemá žiadne očkovanie. Spúšťačom boli ovčie kiahne.

ivanaa346
13. jan 2024

@ivanaa346
@daniella08 Prosím Vás ako ste dopadli s exemom u syna .My sa takto trápime s polročnou dcérkou .Donekonečna sa jej vracajú exemy a zakaždým je to horšie a horšie a ako u vás La Roche posay jej vadí výhadze sa asi zo všetkého .Čo pomohlo nakoniec Vám ?

ivanaa346
13. jan 2024

@taktotedanie Mieša iba kortikoidnej masti neviete ? Lebo tie nám stav iba zhoršujú .

kubkovamama
13. jan 2024

@ivanaa346 žiarenie niekedy stav zlepší,ale je to dočasne,treba aspoň 20x. Treba si nájsť ambulanciu kde to robia

axa3
13. jan 2024

@ivanaa346 ahoj, skúste krem skin cap; nam to zabralo po par dňoch a predtym.sme sa s ekzemom trápili 2 roky

axa3
13. jan 2024

@daniella08 ahoj, skúste krem skin cap; nam to velmi rychlo a krásne zabralo; je na voľný predaj

taktotedanie
13. jan 2024

@ivanaa346 co ste, urcite nemiesa len kortikoidne maste
Nevahala by som ist

ivanaa346
13. jan 2024

@axa3 To sa natiera na celé telo alebo iba na exem kde ho má vyhodený

daniella08
autor
15. jan 2024

@daniella08 doplním túto tému, snáď niekomu pomôže.
Malému nakoniec konečne urobili ster a zistili zlatého stafylokoka. Ten sme preliečili antibiotikami z vnútra aj z vonku. Koža sa trošku zlepšila ale ekzém pokračoval.
V zúfalstve som navštívila Dr Zelenkovú vo Svidníku.
Dodržiavali sme jej liečbu a prísnu diétu a koža sa do 2 mesiacov úplne zahojila. Už po pár týždňoch došlo k výraznému zlepšenie. Teraz sme len na diéte , kúpem s ichtamolovym mydlom , natieram len sem tam Cerave krémom. Dr Zelenková je úžasná odborníčka, oplatí sa za ňou cestovať. Keďže má malý strašne veľa alergií papá len zeleninu. Je veľmi dôležité dodržiavať stravu. Ak sa nájde mamička s podobným problémom tak nech mi kľudne napíše. Za mňa úplný zázrak.