Atopický ekzém a plaváreň

5. jan 2024

Ahojte, dcerka 1,5r ma atopicky ekzem, teraz ako tak prelieceny ale obcas vybehne zacervenanie. Chcem sa opytat - ako je to s plavarnami? Su uplne “nie” alebo mozeme aspon teplejsiu vodu? A ako je to s baby plavanim v bazenoch so slanou vodou? Dakujem za skusenosti

egonsk
5. jan 2024

kupele s termalnou a mineralnou vodou byva castokrat odporucana ekzemistom. Slana voda je aj v mori a ako dobre vies, prave tam sa vacsine ekzemistom vyrazne zlepsi plet.

titla
5. jan 2024

Syn mal od narodenia atopicky ekzem, nastastie miernu formu. Na baby plavanie do bazena so slanou vodou som s nim chodila 2 roky a bolo to o.k. Do akvaparkov a pod nechodime.

rolandik
5. jan 2024

Chlór zvykne vysušovať kožu. My sme s atopikom chodili do Podhájskej. Plavareň sme skúsili len raz. Sama tam už potom nechcela. Samozrejmé je mať krém pri bazéne. Nevieš čo bude.

nikpa
5. jan 2024

Nám kožná zakázala chodiť s ekzemom keď je aktívny do bazénov s chlorom.

sims122
5. jan 2024

@nikpa prosím vás čo znamená ze je aktívny? Myslíte začervenany?

nikpa
5. jan 2024

@sims122 áno, červeny a svrbí

zorkahorka
5. jan 2024

Pred vstupom do bazena ho natri, po kupani ho vysprchuj v oilate - ak ho mas, a znova natri. My pouzivame na ekzem la rosche alebo biodermu.
Ak je doskriabany do krvi, nechod. Najprv vyliec

autor
6. jan 2024

@zorkahorka teraz to ma ok, len pri clenku male zacervenanie. Chceme vyskusat, ako to zvladne, tak pokial to neni uplna “stopka” tak skusime aj tu chlorovanu vodu (je vyhrievana, ma viac nez tych klasickych 21stupnov). Do bazena ju mam natriet tiez la roche? Alebo mastnejsou linolou? Oilatum nemame, co to prosim je? Lebo na sprchovanie mame tiez od la roche posay. Dakujem

zorkahorka
6. jan 2024

@autorka oilatum mame od koznej, pekne to zvlacni pokozku... je to nieco ako sprchac. ak mate la rosche, tak to bude tiez ok. Ano,natri ho la rosche. Raz sme boli v akvaci s teplou vodou okolo 30 stupnov a vratil sa odtial s cistejsou pokozkou ako sme tam isli

autor
6. jan 2024

@zorkahorka dakujem, ponatieram od hlavy po paty, nech neni zhorsenie ☺️