Zvieratko a atopický ekzém

crazybabenka
9. feb 2013

ahojte babuľky.....chceme dcérke kúpiť nejaké domáce zvieratko.......máme však atopický ekzém.....nechcem zo všetkým utekať za kožnou....a preto chcem vedieť Vaše skúsenosti.....uvažujeme o korytnačke. Ďakujem za každú odpoveď

sisaha
9. feb 2013

@crazybabenka korytnacka moze byt...bezproblemove zviera. Ja som alergik a ako deti sme ju mali 7 rokov..

hruska82
9. feb 2013

@crazybabenka Ja mam tiez AE uz pomaly 30 rokov. Chlpate zvieratka mi nerobia problem pokym ich nehladkam 🙂 Korytnacka je vsak vynikajuci napad pre dietatko. Ja som mala tiez a tiez rybicky 🙂

domin85
9. feb 2013

@crazybabenka atopicky ekzem je jedna z foriem alergie, co sa domacich zvierat tyka alergiu sposobuje hlavne srst zvierat a potom sliny. Korytnacka je v pohode, ale zabudla by som na psika, macicku, zajacika...

merikm
9. feb 2013

Ahoj, ja mám atopický ekzém/aj alergiu/ od 3 mesiacov, nie je to vždy sranda, ak ťa to núti škrabať sa až do krvi...Moja mama to vyriešila tak, že zakázala zvieratá vnútri domu absolútne, cháp to tak, že všetci súrodenci majú nejakú alergiu. Žiadne psy a mačky sme nechovali, no mali sme hydinu a králiky, čo mi nerobilo problémy, keďže som pri nich bola max. raz za týždeň. Králiky som brala do rúk, maznala sa a nikdy som sa z toho nevyhádzala.
Keď som bola maličká/10r./ bolo to na prstoch rúk a očiach, dnes/23r./ už mám "len" na rukách a novinka sú zápästia/nemala by som sa o ne opierať pri písaní na pc a pod/ , nemôžem umývať riad, lebo sa mi to prejaví. Minule som si horko - ťažko doumývala šampónom vlasy, pretože ma strašne štípali ruky, čo nebola vina šampóna ale mojej pokožky, ktorá je po rokoch ekzému tenučká a ľahko praská ak si ju nekrémujem často a pravidelne. Takže všade kde je nutné máčať ruky si dávam veľký pozor, lebo kde je voda, tam sú aj baktérie a hoci si umyjete ruky mydlom, to vám ruky len vysuší a znova len praskajú, potom do toho príde nejaká infekcia a je to to isté dookola....Takže znova len mastiť. Ohľadne tej korytnačky, záleží, kto sa bude o ňu starať primárne, vy rodičia alebo dcéra, meniť vodu v akvárku by som jej nenechávala na starosti, viď môžu nastať problémy s pokožkou. Ak nemá alergiu na roztoče, prach a podobne, tak by mohlo byť aj niečo malé, chlpaté napr. škrečok. Ak má nejakú alergiu, tak uvažujte nad niečim bez srsti, v dnešnej dobe má človek na výber ďaleko viac domácich zvieratiek od rybičiek cez leguána, hada až po perzskú mačku.
Ak by ste sa nerozhodli na zvieratku, vždy sú tu rastlinky/kvety a aj o tie sa musí niekto starať :D Zájdi s ňou do zoo alebo botanickej záhrady a možno vás niečo nadchne.
Ak máš nejaké otázky, daj vedieť, tiež som zažila ekzém na vlastnej koži. Dúfam, že som pomohla.

jana
9. feb 2013

no ja mam atopicky ekzem od malicka a teda ci mame psa ci nie. Od malicka myslim tym od 10 mesiacov a to sme psa nemali, toho som dostala ako 10 rocna. Neskor sme niejake obdobie zase psa nemali, mama kvoly mne vyhodila koberce, a ekzem stale. Ako decka sme dostali dalsieho psa, rok som zila v anglicku a asi toto bolo jedine obdobie, kedy som si neuvedomovala, ze mam niejaky ekzem a tam mali teda koberec v kazdej izbe a dokonca aj macky v dome. Len to primorske podnebie asi lepsie posobilo. No a teraz sme si zobrali dalsieho psika a ekzem tak ako po cely moj zivot raz lepsie raz horsie, vobec nezalezi ci mam psa alebo nie. Robili mi testy uz davnejsie a vtedy mi zistili alergiu na citrusy, a detsku kozmetiku ako mydla, labelo ... no a roztoce. No ale ako som pisala, ci s kobercami / psami alebo bez stale to iste.

cairka
10. feb 2013

U nás sa tiež neprejavil vplyv zvieraťa, má lepšie a horšie obdobia rovnako ako predtým, ako sme mali zvery 😝 Je fakt, že pred obstaraním zvera sme dali robiť testy, či nie je alergická na nami vybraté zviera.

crazybabenka
autor
10. feb 2013

@merikm no starať sa budeme o ňu my....malá ma ešte len 2roky 😀 😀 😀 ale strašne má rada zvieratká....tak sme jej chceli dopriať.....mi máme ekzém "len" na líčkach a to "iba v zime"

freyjanr
10. feb 2013

@crazybabenka ahoj aj ja mam at.ekzem od malicka mam korytnacku,kedze som chcela ,,naozajstne,, zviera co bude chodit po byte kupili sme si suchozemsku a je naozaj uzastna,uz po dvoch rokoch sme jej zrusili terarium a beha po celom byte,je to naozaj uzastne zvieratko to pochopi len clovek ktory ju chova.vodnu by som nechcela,tie su len v akvarku a hryzu

freyjanr
10. feb 2013

a to velmi zavidim zenam ktore pisu ze na ich ekzem nemali vplyv zvierata,ja ked som ako mala u strarych rodicov pohladkala macku ci psa behom chvilky som ho uz mala aj na rukach medzi prstami 😒 vekom to zmizlo,asi od 13-14 rokov som nemala problem ani zo psami az teraz v tehotenstve ked som vysadila lieky na alergiu som zistila ze nemozem chodit ku svokrovcom lebo maju psa a strasne mi to skodi

crazybabenka
autor
10. feb 2013

@freyjanr ďakujem...možno teraz budem vyzerať hlúpo.....ale tá suchozemská nepotrebuje vodu? nejak sme to podrobne ešte neštudovali.....samozrejme pred kúpou tento rest dobehneme 😀 ale tú čo sme už obzerali v chovcentre mala vodu v akvarku....a taký ostrovček na vyhrievanie....to asi nie ja taká akú máš ty

freyjanr
10. feb 2013

@crazybabenka nie to ste pozerali vodnu :D suchozemska nepotrebuje ani len na pitie vodu.aspon ta moja sa nikdy z misky nenapila,staci jej voda zo salatovych listov.aj to je rozdiel,ze vodna je meso a granulky,tato je salat,burinku ako pupavy a tak a ovocie,ja som nestudovala,ked som mala 7 rokov kupili sme si ju spolu s priruckou

tonjadabik2
4. mar 2013

Ahoj.nas je alergik a ekzematik a astmatik.a je alergicky na psov. takze zvieratka u nas zo srstou urcite nie... ale take rybicky by mi nevadili..

moje123
11. jún 2015
Používateľ moje123 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moje123.

To je super nápad, korytnačka. Moc ďakujem za nápad. My sme mali doma škrečka ale keď sa synčekovi objavil atopický ekzém, musel ísť z domu. Bolo mu to veľmi ľúto a stále túži po nejakom zvieratku

lenatali
19. okt 2015
Používateľ lenatali je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lenatali.

Ak ste z BA, určite sa choďte pozrieť do ZOODOMu na Bajkalskej. My sme si tam kúpili dve korytnačky a všetko čo na ich chov třeba. Super vám poradia aj ohľadne starostlivosti 🙂

kacena4
19. okt 2015

no v ziadnom pripade jej nekupujte vodnu ta je velmi citliva na "nadrapovanie" stahovanie a prenasanie potrebuje klud a pokoj a teplo akvarka a urcite nie rucky 2rocneho dietata. zdochne vam skor ako si ju mala oblubi ☹ skusenost z rodiny
my mame doma alergikov i astmatikov a mame morca a da sa to zvladnut (pokial nemaju jednoznacne preukazanu alergiu na dane zviera) a hlavne deti ho vedia "vencit" pestovat , hrat sa s nim, ale je to vsetko o tom co vlastne chcete, teraz chce syn agamu a tak si na nu setri, ja zasa chcem jezka. boli sme v kontaktnej zoo v LM a totalne mi ucaril. okrem toho mame rybky pri tych ti odporucam cychlidy su uzasne da sa na ne pozerat donekonecna maju speci sposob plavania 😉 alebo potom bojovnicu vo vlastnom akvarku v izbicke.
hlavne kupte nieco co bude zaujimat ju ak chcete zvieratko pre nu ale ak pre vas je to o inom 😉 lebo mat zvieratko ktore nemoze nakrmit, pohladkat vytiahnut z klietky.... nema vyznam kupovat

karolinka789
21. okt 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

My sme deťom s alergiou kúpili akvárko s rybičkami a sme presvedčení, že sme urobili dobre. Zatiaľ ich baví starať sa o ne a hlavne večer sa im pri akvárku dobre zaspáva

womankc
21. okt 2015

@crazybabenka takže , korytnačka, nejaký chameleon, jašterica, rybičky , to by bolo také bezpečné , a ešte sa dá aj čínsky naháč- psík a mačička sphynx tie druhy nemajú srsť - len tie sú dosť asi nákladné na zakúpenie a nie každému sa páčia

kacena4
21. okt 2015

http://www.dracik.sk/hra-akvarium/
existuje akvarko s hladacikom - kukatkom pre 2rocne dieta uzasna hracka na poznavanie - krasna

barca1205
22. okt 2015
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

@lenatali Ďakujeme za radu, spravili sme si výlet do ZOODOMu a už máme doma korytnačku nádhernú spolu s veľkým terárkom, štrkom, nejakými dekoráciami, ohrievačom, osvetlením a hromadou jedla. Deti sa od terárka nechcú ani pohnúť. Som zvedavá, jako dlho ich to bude baviť 🙂

terinka015
3. dec 2015
Používateľ terinka015 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od terinka015.

my sme tiež kúpili suchozemskú korytnačku, nie je veľmi náročná a pre alergikov vhodná 🙂

spominanyotec
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz