Atopický ekzém - priebeh, čo zaberá

meyby
11. nov 2012

ahojte kocky, vytvaram diskusiu , chcela by som sa co najviac dozvediet o atopickom ekzeme, kedy a ako vznika co vam zabralo, aky bol priebeh a v akom veku dietatatka uplne zmizol🙂 dakujem vopred🙂

pink_lady
11. nov 2012

@meyby tem o atopickych ekzemyoch tu uz je, skus pouzit vyhladavac 😉

zigzag
11. nov 2012

@meyby no najcastejsie vznika po ockovani a ked mas este geneticku predispoziu tak je to o to horsie,,,,, ale niektori vravia, ze to s tym nema nic, aaaale.... niektorym nezmizne nikdy, a ked zmizne, moze sa obiavit v obdobi buperty, a to potom uz nezmizne a bude atopik po zvysok zivota... a niektorym po uprave stravy, zivotneho prostredia, ked odstranis pricinu drazdenia,
pomaha detox, infekcia, prechladnutie zhorsuje stav atopie... je tu taka tema skus tam,,, je aktivna 😉

kvetinka211
11. nov 2012

@meyby v dospelosti mi zmizol ekzem (ak si davam pozor a pouzivam rukavice na umyvanie riadu) a prisla alergia 😀
syncek mal naznaky vo veku ako je tvoja dcerka, natierali sme excipial lipoloito a po niekolkych mesiacoch zmizol, dufam ze sa uz neobjavi ...

jankaferancova
11. nov 2012

@meyby Ahoj,tak ja mam tiez atopicky ekzem,ale len taku miernu formu,maly to zdedil vraj po mne,objavilo sa mu to v nejakych 6 mesiacoch,ale tiez nema tazku formu,par fliacikov,hlavne po bokoch bruska,par na stehne a par na ruke v hornej casti.Nam predpisal lekar mast Linola a dal nam aj taku emulziu tiez Linolu,v kt.som maleho kupala,nasledne ponatierala a bolo to super a zatial aj nadalej je.ide o to,ze pokozku musis premastovat vhodnymi mastami,iba tak dokazes zmiernit ekzem.Su vsak deticky,ktore maju ekzem poriadny,aj po tvaricke a velmi ich to svrbi.som rada,ze nepatrime do tejto skupiny.Este som zabudla,my sme jedli aj Imunoglukan sirup,tak dlhodobejsie a existuje aj mast a aj ta vraj dobre pomaha 😉

meyby
autor
11. nov 2012

@kvetinka211 vsade kde citam tak som sa docitala, ze ekzem je problem zvnutra, staci sa starat o kozu? ci ako to vlastne je ?

kvetinka211
11. nov 2012

@meyby je to problem zvnutra, co si mnohi kozni neuvedomuju a len predpisuju maste .. v detstve som mala snad 50 druhov masti, ale zakazovali mi aj vselico jest ... mne problem asi nezmizol, len sa transformoval do inej podoby (celorocna a alergicka nadcha) ... koza mi sice ostala precitlivela ale pri spravej starostlivosti (rukavice, natieranie indulonou ked citim suche ruky) mi uz nerobi problemy
vela asi zavazi aj na strave, treba skusat co robi problem

bamb27
11. nov 2012

@meyby akoze fakt odporucam temy o AE tu na MK uz fungujuce, netreba citat vsetko zas, ale je tam obrovske mnozstvo cenny rad,, a AE v drvivej vacsine vychadza zvnutra, hlavne u malych deti je velmi dolezita uprava stravy, v prvom rade ide o hlavne alergeny mlieko, vajce, psenica, soja, ryby,,,potom su tu potraviny sdrazdivym potencialom ako niektore druhy ovocia a zeleniny (jahody, paradajky), kakao, v zriedkavych pripadoch vedia problem urobit uplne nepravdepodobne potraviny ako zemiak, ryza, banan, mrkva ... urcite sa v tych temach dozvies ako na to,, ale treba samozrejme upravit cely rezim dietatka, co sa tyka prostredia, hygieny, prania, ..jednoznacne, v prvom rade sa treba zamerat na stravu az potom na maste.. tie su urcite tiez nevyhnutne, no ekzem ma svoje stadia a v kazdom z nich je potrebna ina starostlivost co sa mazania tyka,,,
joj, kiez by sa na takuto otazku dalo odpovedat jednoducho, ale neda sa,, fakt tomu treba prisposobit vacsinu bezne zauzivanych veci,, ale na druhej strane, co sa yka deti, fakt vo velkej vacsine je problem v strave a hlavnych alergenoch, s tym vies urobit aj maximum, a netreba to podcenit, ale zabrat naplno a tym predides tomu ze sa v neskorsom veku rozvinu dalsie alergie z ktorych je uz tazko vyjst

duta
12. nov 2012

takze moj malicky ma AE chodime ku koznej rozne maste na premastenie a berie aj aurerius sa to tusim vola je to sirup na alergiu boli sme aj u imunologicky a tam mu zistili ze ma alergiu a koli nej AE... takze kym ho nemame je super ale ked sa objavi tak maly nemoze ani poriadne spinkat ☹