Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Atopický ekzém u 14 mesačnej

verpa85
3. jan 2012

ahojte maminky,
mojej 14mesačnej dcérke pred par dnami zistili atopický ekzém a tak hľadám odpovede ako ho liečiť, zmierniť prejavy, čo nám môže pomôcť, čo vyskúšať. Chcela by som aby ste sa podelili s vašimi skúsenosťami a úspechmi v liečbe aby ste možno pomohli mne aj iným mamičkám ktoré sú v podobnej situácii. My máme tento ekzém najmä na stehnách a trošku na chrbatiku, prejavil sa ako drsne miesta mierne začervenane. Dr. nám predpísala olej do kupela a excipial emulziu na potieranie a fenistil kvapky proti svrbeniu, s naslednou kontrolou o mesiac.
Chcela by som sa vas aj spytať:
1.ci davate dietatku kvapky kazdy den alebo vecer pred spaním alebo iba ak vidite ze ho pokozka svrbi ?
2. ako ste upravili stravu dietatka kedze som citala v letaciku ze to moze mat suvis, co ste uplne vynechali, co iba obmedzili a co je dovolene, aj ked viem ze kazde je ine a kazde reaguje inak, ale aspon tak orientacne ?
3. kolkokrat denne potierate kozu staci rano a vecer ?
4. berie vase dietatko aj nejake vitaminy alebo probiotika a pomaha mu to zmierniť prejavy?
5. skusate aj nejake babske domace recepty? a zaberaju?
6. a ešte jedna vec, možno sa vam to bude zdať aj smiešne : na čom sa hrávajú vaše detičky, ked by sa mali vyhybať prachu, roztočom a tak podobne a veru tych je v kobercoch a dekách viac než dosť, mohlo by pomôcť trebars to velke penove puzzle ako podlozka na harnie? my byvame v dome a veru hrať sa len tak na podlahe neprichadza do uvahy

budem veľmi vdacna ak sa niekto zapojí a podelí sa so svojimi skusenosťami, a poradí ako bojovať proti tomuto ekzemu

tea333
3. jan 2012

@verpa85 o tomto tu uz tema je, zadaj atopicky ekzem do vyhladavania.

veronika164
9. máj 2012

@verpa85 Ahoj, narazila som na tvoj príspevok, síce si ho tu napísala už dávno, ale i tak skúsim, možno ti pomôžem. Môjmu synčekovi sa objavil atop. ekzém cca v 4 mesiaci. Proste zo dňa na deň mal začervenanú tváričku, neskutočne ho svrbela, plakal, nemohol spať...v tom čase som ho ešte kojila... Zašli sme za lekárom, ten mi povedal, že je to normálne (!), tak som sa pýtala na kožné a tam nám potvrdili diagnózu atop. ekzém. Dostali sme kortikoidný krém (!) a šli sme domov. Doktorka bola veľmi opatrná, lebo kortikoidy sú veľmi nebezpečné (tak napr. sú zodpovedné za rednutie kostí, aj za rakovinu...). Týždeň sme natierali a potom sme to vysadili. Keď sme boli na kontrole, všetko bolo ok, nasledujúci deň bol ekzém späť. Masť som vyhodila, aby ma nelákala natierať drobca... a hľadala som niečo iné. Aj som našla. Najprv kadejaké masti ako dermalex ekzém krém (stojí okolo 15€, ale neobsahuje kortikoidy, čo je dôležité), potom leciderm altermed (ten stojí okolo 8€). Obidva aspoň upokoja svrbenie. Tiež máme v pohotovosti fenistil kvapky, ale tie majú kopec vedľajších účinkov, ako napr. že sú návykové a tiež utlmujúce... Ale mám jeden super tip, ktorý sa nám osvedčil, ak budeš chcieť vedieť viac, smelo mi napíš na veronika164@gmail.com, za informácie nič nedáš. Aspoň ti poviem výsledky, ktoré sme dosiahli - ekzém sa ešte poriadne nestratil, ale premiestnil sa najprv do všetkých záhybkov, či už na rukách alebo nohách (to bolo vlani v lete), ale teraz ho má drobček už len v podkolení vzadu a na rúčkach z vnútornej strany zápästí. Pozorujeme ale jeho strácanie sa (klop-klop po dreve 🙂 ). Ak teda ešte stále riešiš tento problém, ozvi sa, rada ti napíšem.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli