Atopický ekzém u 17 mesačnej a výsyp na tele

srnkasynka
17. feb 2018

ahojte maminy, malinka ma atopicky ekzem,ma 17M za chvilku,toto sa jej dnes obajvilo po telicku,hlavne brusko a chrbatik,na ruckach a nozkach a puse menej...moze to byt reakcia na nejaku potravinu? zatial mam odpozorovany zemiak,bielok a paradajku,zemiak asi skrob,papala vecer mliecnu ryzu,ryza ma tiez sebe v skrob :(... zaujima ma ci su to vyrazticky typicke pri alergii..?

srnkasynka
autor
17. feb 2018
mikela22
17. feb 2018

Aj moj maly ma atopicky exem, a presne taketo vyrazky sa mu urobili, tiez je dost haklivy na jedlo, no tie vyrazky sa mu zacali robit, ked som mu kupila nove plienky Lupillu z Lidla. Tak asi poletia...

srnkasynka
autor
17. feb 2018

@mikela22 nieeeee si robis srandu??? aj my ich mame! ma urve,ale po celom telicku?

srnkasynka
autor
17. feb 2018

uz ich pouzivame dlhsie na striedacku s pampers...no dlhsie par tyzdnov

mikela22
17. feb 2018

Najma po hrudniku a vzadu na bedrach, ale aj v tvari uz mal. Tiez sme ich pouzivali dlhsie cca tyzden-dva, najprv sa mu urobilo zopar, no potom uz cely hrudnik. Tak teraz neviem. Su aj take vyrazky pri exeme, ktore vznikaju pre suchost koze, ale tie co mame my su trosku ine-akoby zapalene a niektore s malickym hnisom vo vnutri.

janickacrazy
17. feb 2018

@srnkasynka No moj malý mal také podobné pri tej 6-tej chorobe, ale to mal nejaký 2 dni predtým aj zvýšenú teplotu, mal to na brušku a hrudníku a chrbátiku hlavne.

srnkasynka
autor
17. feb 2018

@janickacrazy jj 6tu sme uz mali,teraz ani teplota nic...len ten vysev :(

asocial
17. feb 2018

@srnkasynka a čo ruka,noha,ústa? Najmä, keď to má v ústach...teplotu nemá?

melesmeles
17. feb 2018

@mikela22 aj my sme mali zlu reakciu na plienky lupilu. urcite ich vyhod. moja mala bola hrozne vyhadzana.

srnkasynka
autor
17. feb 2018

@asocial nema teplotu a nevyzera,zeby to mala v puse,nevidela som tam nic,ale ideme na pohotovost,ma na rukach aj nohach,doteraz menej,ale uz sa zhorsuje :(

srnkasynka
autor
17. feb 2018

@melesmeles fakt?alezeby az tak?cele telicko?dala som fotku nozky,inak jej nic neni,pobehuje tu 🙂 pred troma tyzdnami 25.1 sme mali ockovanie mmr

melesmeles
17. feb 2018

@srnkasynka moja bola vyhadzana na ritke, nozickach, trosku ruky a aj tvaricku mala. ja som najskôr netusila z coho to ma. svrbelo ju to. vyzeralo to ako stipance a potom mala aj take flaky. urcite aspon vyskusaj kupit ine plienky a uvidis. my mame teraz z dm-ky.

srnkasynka
autor
17. feb 2018

@melesmeles mam doma pampersky, hned som vymenila,ja tak na striedacku som davala...len neviem co robit,ci ist na pohotovost...

melesmeles
17. feb 2018

@srnkasynka na pohotovosti ti daju podla mna iba fenistil a nic ine. ale ak mas samozrejme pocit, ze nieco nie je vporiadku urcite na pohotovost chod. mne dala moja pediatricka fenistil, ale to som netusila, ze to ma z plienok. takze som ju dopovala fenistilom, pomohlo, ale vzdy sa jej to zase vratilo.

adrianita1
17. feb 2018

Ahoj, môj synček mal také vyrážky pri chorobe hlava, ruka a noha ale dva dni predtým mal zvýšenú teplotu. Veľmi ho zo svrbelo, v noci si tel nožičky tak som mu dávala aj fenistil. To pomohlo na to svrbenie, potom sa to supalo.

srnkasynka
autor
17. feb 2018

@melesmeles kvapky len?

srnkasynka
autor
17. feb 2018

@adrianita1 teplota vobec nebola hmmm

melesmeles
17. feb 2018

@srnkasynka ano kvapky

jannet07
17. feb 2018

Ahoj,mojej malej sa robia taketo vyrazky uz asi 3 mesiace.chodime.po doktoroch a nikto nam nevie pomoct.vraj je to reakcia na nejaky zapal v tele.kazdopadne sa jej to zacalo robit par dni po ockovni MMR.

lubka3232
17. feb 2018

vyzera to byt take alergicke. skus ju ponatierat, niekedy pomoze aj klasicky bepanthen pripadne atoderm od biodermy? fenistil kvapky su velmi dobre. tie pomahaju aj nam, maly ma ekzem.potom som pocula o dobrych vysledkoch pri ovsenom kupeli. ak by to do pondelka nepreslo, pripadne sa zhorsilo chod k lekarovi, dovtedy mi to take zle nepride....

jannet07
17. feb 2018

To s tym MMR neviem ale ci ma alebo nema.suvislost.ale kedze nevieme.na.nic prist z coho to moze.mat,napada ma posledne dni to MMR.testy na Histamin a laktozu su negativne.budem rada,ak mi.napises @srnkasynka ako sa to u vas pokracuje.velmi mi tym ponozes

srnkasynka
autor
17. feb 2018

@jannet07 noooooo my sme mali 25.1.mmr,hned do 4 dni horucky a afty,vnutri aj zvonku pusinky,a teraz toto po 3 tyzdnoch :( nevydrzala som a sli sme na pohotovost,rovno na kozne,dr bola super,uznala,ze moze byt zjedla ale kludne aj este doznievajuce reakcie z mmr...tak zatial fenistil a puder tekuty,len mi do toho mame aj ekzem :(... posuniem info ako pokracujeme...tiez sa ideme objednat na imuno,ja pozorujem bielok ze nam nerobi dobre a ta vakcina ho obsahuje :( aj ked nehovorim,ze je na vine,neviem :(... kozna v nemocnici hovorila,ze aj zuby potrapia takym vysevom a nam dnes vysiel dalsi...ach cipanenky...

srnkasynka
autor
17. feb 2018

@lubka3232 dakujem 🙂 ten kupel ovseny je aky?

tova
18. feb 2018

do teplej vody daj zopar hrsti ovsenych vlociek (neochutenych) tie sa po par minutach rozpustia a to velmi pomaha na kozu, ukludnuje. Ked ju vytiahnes z vane potri jej vsetky cervene miesta so sudokremom, to zasusuje prasknutu pokozku a ma tam aj antibakterialne zlozky.

montemotherone
18. feb 2018

Toto nevyzerá na atopický exém. Vieš čo vyskúšaj?... Ísť k odborníkovi a neriešiť to na MK. Hádam ti za to tvoje dieťa stojí 😏

srnkasynka
autor
18. feb 2018

@montemotherone to som aj spravila 🙂 len tie dnesne pliagy co idu na deticky sa rychlo siria,preto som sa opytala aj tu 🙂

srnkasynka
autor
18. feb 2018

@tova dakujem 🙂

lubka3232
18. feb 2018

ano, alebo sa da ovseny kupel aj priamo kupit v lekarni a tusim aj v Dm. su to take krabice, a priamo to nasypes do kupela

srnkasynka
autor
18. feb 2018

@lubka3232 dakujem 🙂

lenka15101510
21. feb 2018

@srnkasynka my sme mali tieto iste vyrazky skoro pol roka, nikto nam nevedel pomoct a potom som sa dozvedela o kreme TOPIC krem na telo a tvar od spolocnosti KAMEDIS a asi po dvoch tyzdnoch pouzivania nam to zmizlo 🙂 takze ja som nadsena. je to krem na prirodnej baze, neobsahuje ziadnu chemiu a ma probioticke posobenie, tiez zvysuje prirodzenu imunitu koze. proste pre nas doma uplny zazrak 🙂