Atopický ekzém u 5 mesačného synčeka

83bambulka83
13. máj 2020

Zdravim dievčatá, môj 5 mesačný synček má atopicky ekzem. Je tu kopec diskusii o tom, ale nikde sa neviem dočítať, ako dlho trvá kým sa dostane strava do materského mlieka, aby som zistila čo mu môže vadiť. Nevie mi niekto poradiť?

miirkka1
14. máj 2020

Zevraj do 2hodin

seepferdchen
14. máj 2020

@83bambulka83 idealne je pridat vzdy jednu novu potravinu a pockat pat dni. Ak sa neprejavi reakcia mozes skusit dalsie. Casom uvidis ako dlho sa co to prejavi moze to byt do dvoch hodin ale aj dni. Urcite treba eliminovat vsetky hlavne alergeny ( mlieko, vajcia, mrkva, psenica, med .... kuk net) a postuone pridavat, ci skodi vyradit aby to nepreslo do unej alergie, napr sennej nadchy. Je to tazke ale treba vydrzat

ivanalik
14. máj 2020

Akurát to riešim odporúčam kuk kvasinkova infekcia u detí... Riešim to formou diéty a postupne sa idú pridávať alergény... Ako spomunala
@seepferdchen

83bambulka83
autor
14. máj 2020

@seepferdchen lebo nám robili aj základný odber na alergény a bol pozitívny na mlieko, mandle a zemiaky. Všetko som vylúčila zo stravy, aj čokoládu a pečivo a všetko čo obsahuje mlieko, aj ovocie okrem jablka ale ekzem nemizne. Tak neviem či mu môže vadiť aj niečo iné ešte. Možno múka alebo fakt neviem

83bambulka83
autor
14. máj 2020

@ivanalik a ak sa smiem opytat tak čo jedávas v rámci diéty lebo keď vidím zoznam potravín, ktoré mu môžu vadiť, tak mám pocit že mám jesť len ryžu a nejakú tu zeleninu zelenú

ivanalik
14. máj 2020

@83bambulka83 môžeš spaldovy chlebík napr. Ten mávam často na vrch maslo, šunka, masť.... A veľa zeleniny, obed grilovaná zelenina, pyré napr. Brokolica /zemiak a ku tomu mäso.. . Večer napr. Ovsena kaša s jablkom uvarenými.. Veľa čaju roiboss,chlorella a jačmeň každý deň... Ono je to veľký proces... Ja platím jednej pani v ČR ktorá mi s tým pomáha...

seepferdchen
26. máj 2020

@83bambulka83 skus vydrzat, je to tazke. Urcite nejedz mlieko. Ono to trva, kym to telo vyluci. Ja tiez som bola nestastastna a to som v teho skoro nic nejedla a som sa tesila ako sa najem a zasa som na diete. Ziadne mlieko, iba ryzove obcas kokosove. Chlieb obcas taky co nema mlieko ani stopy ale vadi mu aj razny ale hovorim obcas si dam. Z ovocia moze hrusky a dokonca ani mango mu nevadi ale dala som az v 9 mesiaci. Skus odsledovat ostatne, testy su niekedy nepresne ake ak vyslo mlieko urcite nedavat ani ostatne. Mojmu vadi ked ja zjem lososa cize z nada jem iba morcacie, hovadzie, on aj kralika toho zboznuje 🙂 ak chces presne vediet mozem do spravy. Namiesto masla pouzivam ja alsan oranzovy je super je tam sice trocha mrkvy ale ked ja zjem nevadi mu to. Maju aj zeleny bez mrkvy. Je to vlastne z byliniek a kokos tuku a vhodny aj na pecenie 🙂

83bambulka83
autor
26. máj 2020

@seepferdchen kľudne napis do správy, budem vďačná za každú radu lebo som už fakt zúfalá. Nezjem nič kde je čo i len kvapka mlieka, poctivo čítam etikety. Zajtra ideme ku kožnej zase i keď viem, že zase len predpise nejakú masricku, ktorá nezaberie. A na 11.6. sme objednaní na alergológiu tak snáď tam zistia viac. Neviem ako mám zistit čo mu vadí keď ani netuším kedy sa to na ňom prejaví, po akom čase 😐

seepferdchen
26. máj 2020

@83bambulka83 treba nechat pat dni rezervu urcite napisem ti a neboj sa, vyrastie z toho urcite