Ekzém u 13 mesačného synčeka

lenka7875
22. máj 2022

Ahojte mám 13 mesačného synčeka. Má ekzém teda podľa kožnej to bola najskôr seborea a potom je to podľa nej atopický ekzem ale nerobila nám žiadne testy a ani nás neposlala k imunológovi.Ako prišlo teraz teplo robia sa mu po nozičkách také červené kolieska. Krémy od kožnej nezaberajú a stále mi dáva tie isté aj keď jej hovorím že nepomáhajú 🤷‍♀️. Chceme skúsiť inú kožnú ale porađťe krémy a opaľovací krém vhodny aj na citlivú pokožku. Ďakujem za každú radu.

dijka143
22. máj 2022

@lenka7875 bioderma ale chladiva alebo exicipial teloce mlieko na ekzem

lenka7875
autor
22. máj 2022

@dijka143 bioderma nepomáha a excipial máme na premasťovanie ale na zníženie tvorby ekzemu to nepomáha.

dijka143
22. máj 2022

@lenka7875 vies co napisem ti zajtra opytam kolegyni v robote co na to zabera lebo ona kozna doktorka

lenka7875
autor
22. máj 2022

@dijka143 ďakujem ❤

dijka143
22. máj 2022

@lenka7875 v pohode

dijka143
22. máj 2022

@lenka7875 no tak napisala som jej a poradila balneum hermal plus to taka prisada do kupela a holtov krem

kamilieri
22. máj 2022

@lenka7875
Skús si preštudovať metódu pani Veřy Zikovej. Žiadny červený, zapálený ekzém nie je vhodné natierať ničím mastným. Vyskúšaj natierať len Sudocremom, alebo iným zinkovým krémom. Plus nedávať na papanie nič sladké, obmedziť pečivo, zemiaky... väčšina detí v takomto malom veku má ekzém spôsobený premnožením candidy...

annnna18
22. máj 2022

Nam pri ekzeme strasne pomohol krem od la roche posay

lenka7875
autor
22. máj 2022

@dijka143 jej ďakujem. Holtov nam nezabera ale tu prisadu do kúpeľa vyskúšam 🙂 .

lenka7875
autor
22. máj 2022

@annnna18 myslite to telove mlieko?

dijka143
22. máj 2022

@lenka7875 no a zajtra sa jej este spytam co je take na predpis pre take male zlaticka

derdia
22. máj 2022

@lenka7875 ahoj vyskusaj Mar Kay, vazelinkuruzovu, alebi naturally olejcek. Ta vazrlinka dokaze divy.

lenka7875
autor
22. máj 2022

@kamilieri sladkosti ešte nepapá ak by tak ovocie ale po ňom to nemá zhoršené to už mám odsledované. Prečítam si . Sudokrem používam ale na akzem ma nenapadol

vitriolka
22. máj 2022

@lenka7875 inu koznu, treba spravit ster, ci tam nie je kvasinka/bakteria a nie vyhadzovat peniazky za kozmetiku. najprv treba riesit s lekarom, ked sa stav nelepsi

alenka7777
22. máj 2022

@lenka7875 ziadne maste nepomozu, treba hladat pricinu. nastuduj veru zikovu a moniku koristekovu.

lenka7875
autor
23. máj 2022

@vitriolka ideme k inej kožnej

janage
23. máj 2022

@lenka7875 môžeš skúsiť ichtamol. Kožná predpíše, chce to ale trpezlivosť alebo skin cap. Ten je voľne predajný, ale drahý, tak skus vypýtať vzorku. Ak sadne, tak kúp cez net.
Prípadne vitella ictamo ta nefarbí oblečenie.
A samozrejme kožná by mala pozrieť. Kľudne iný názor, zobrať ster. Môže ísť aj o infekciu ako kvasinky.

janage
23. máj 2022

Na červené zapálené ložiská bol dobrý aj krém, pasta s tanínom. Ale pozor nie masť.

oblecsima3
23. máj 2022

@lenka7875 Moj syncek ma tiez seboreu. Zaciatky boli tazke… Tvaricku mal supinatu a cervenu, na pohlad to vyzeralo az ako popalenina. Po telicku mal tiez cervene fliaciky. Nastastie sme sa rozhodli ist ku koznej. Bola to mlada lekarka, ktorej syn si tiez prechadzal rovnakym problemom, cize nam poradila z vlastnej skusenosti to, co pomahalo aj im. A nastastie to zabralo aj u nas. Na tvaricku pouzivame rybiu mast namiesanu v lekarni, na telicko mliecnu mast tiez namiesanu v lekarni a na hlavicku na poradila La Roche krem. Co sa tyka kupania, pouzivali sme najprv ruzovu vodu z lekarne a teraz pouzivame Balneum herbal. Za mna 100% spokojnost. Momentalne ma syncek krasnu pokozku.

lenka7875
autor
23. máj 2022

@janage mame ho doma ale nepomáha má po ňom velmi vysušenú pokožku.

lenka7875
autor
23. máj 2022

@oblecsima3 aj my sme mali šupinky na čele prešlo to do vlaskov toho sme sa zbavili len nedavno zabral nato babe šampon. Rybia mast pomaha aj nam ked to ma moc červene. Do kupela mu davam linolu alo prisadu do kupela a striedam to z 9vsenym kupeľom ten pomaha super. Ako telove sme skúsili cerave a la rosche lipikar ale je po nich dosť suchy teraz mame excipial ten je skvelý. A na tie červene ložiska mame od dr ichtamol ale ten nepomohol vôbec takze skušak holtov krém rybiu masť alevo kalciovu masť. Pozajtra ideme k inej kožnej tak uvidime čo nam ona poradi. Ďakujem za rady 🙏❤

alenka7777
23. máj 2022

@lenka7875 ak ma cervene loziska, tak to sa nesmie premastovat, ale vysusovat. na to je dobra zinkova mast

janage
23. máj 2022

@lenka7875 ktoré myslíš? Skin cap krém? Tanin, či ichtamol?

lenka7875
autor
24. máj 2022

@janage o masti s tatinom som este nepocula vyskusam. Ichtamol mu vysušuje moc pokožku

seepferdchen
24. máj 2022

@lenka7875 presli sme si tym… u nas to bolo od 3 mesiacov, mokvanie, svrbenie skriabanie. Zmenila som svoju stravu, koli kojeniu a potom prikrmy vsetko “nealergenne”. Musite riesit aj stravu, kym sa da dokopy vnutro. Kozmetiku sme presli vsetko mozne, ja nedam dopustit na avène, tie ktore su urcene na kozu atopicku, poskodenu, citlivu, zacervenanu atd… treba sa v tom “posparat” myslim, ze vsetky maju oznacenie xeracalm su bez parfumov len z termalnych vod ( puder krem podla typu ekzemu) vela stastia je to na dlhe trate ale da sa to

janage
24. máj 2022

@lenka7875 ichtamol existuje krém, aj masť. Masť by vyskúšať nemala. Pozri ešte vitella ictamo. Je tam biely ichtamol plus zinok, robili štúdie v pražskom motole, vhodné od bábätka.
V každom prípade kultivátor zo steru či nejde o kvasinky alebo bakteriálnu infekciu.

janage
24. máj 2022

@lenka7875 tanín má regeneračné účinky.

kammber
24. máj 2022

@lenka7875 Môj štvormesačný syn mal na tvári červené fľaky so suchými šupinami, mokvalo mu to a robili sa mu na tom také žlté chrastičky. Kožná povedala, že to nevyzerá ako ekzém, tiež skôr seboreicka dermatitida, plus sa mu do toho dostala baktéria lebo si to stále škrabal.
Kožná predpísala antibioticku masť a nejakú zarábanu mastičku na premastenie.
Skôr než som začala dávať antibiotiká, dala som ešte jednu šancu prírode. Chrastičky som vyčistila teplou vodou so sódou bikarbónou a dala som mu na to biely il ( kaolin) zarobený na kašičku s dojčenskou vodou, nechala uschnúť a pri kúpeli som mu to opatrne zotrela jemnou handričkou. Do kúpeľa som tiež dala sódu. Do rána bolo po začervenani, po mokvani aj po suchých šupinkách. Alebo teda aspoň o 50% lepšie to bolo. Zopakovala som to ešte dvakrát a tváričku ma krásne čistú.
A to sme sa s tým trápili mesiac a nič nezaberalo.

lenka7875
autor
25. máj 2022

@kammber supee nápad. Sódu do kúpeľa ma nenapadlo dat.