Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

weri1
5. feb 2012

@luthien.k i suchý že je to? promiň za tak hloupé otázky

luthien.k
5. feb 2012

@weri1 při použití léčebné pasty je to vždy sušší, musí to ztratit červenou barvu a pak je možné to začít víc promašťovat, doléčit (když je barva světle růžová nebo tělová). A hlavně intenzivně pátrat po příčině, které jsem v jednom z posledních příspěvků nastínila...

martinka1981
5. feb 2012

@luthien.k ahoj Kati,
idem ti napisať že sa nam exem zhoršuje snad z hodiny na hodinu. Rastie nam spodna dvojka,ale teda take zhoršenie sme nemali ani pri stoličkach čo bolo nedavno 😝
Čo sa mi nezdali ložiska som natrela pred dvomi dnami gencianou ale teraz ma toho tak vela že by bola cela fialova 😖
na niektorych ma take žlte "chrasty" neviem čo s tym,čo mysliš??

martinka1981
5. feb 2012

okrem toho je strašne nervozna,zle spala v noci no proste des 🙄

luthien.k
5. feb 2012

@martinka1981 velká pravděpodobnost infekce, šupej na kožní!

martinka1981
5. feb 2012

@luthien.k jeeemine to si ma "potešila" 😖
zas nam da kort+atb alebo kort.

kaja73
5. feb 2012

@luthien.k Ja som zas niekde citala,že zložka myslim na hemofila v nej ma podobnu molekularnu hmotnost ako mliecna molekula.
Možno som to dako poplietla-ale ide mi len o pointu-ze telo si pri tvorbe protilatok tieto dve molekuly može pomylit ,zacne utocit aj na tu molekulu z mlieka a tak sa vyvola umelo alergia.
Aj takt to moze byt a zvysujuci vyskyt alergii tomu nasvedcuje,ze za tym nieco može byt-ved tolko alergikov,ekzematikov nebyvalo-hlavne hned v babatkovskom veku-.
Plus k tomu ta info od teba a je tu obrovsky problem,nad ktorym sa vsak nik nezamysla.

1983hr
5. feb 2012

luthien.k a teď prosím o radu,je možne aby ekzem zhoršovala přítomnost psa?I když je alergol.ok?

luthien.k
5. feb 2012

@1983hr možné to bohužel je. Jaké testy přesně dělali? Kožní? Nebo i z krve? Ony testy jsou prostě testy, mají jistou pravděpodobnost, že ukážou problém, ale 100% nikdy nejsou.
U pejska bych viděla jako nutnost, aby nepobýval v místnosti, kde atopik spí. Potom ještě se dá na něj ještě použít Petal cleanse, což může pomoct.

1983hr
5. feb 2012

@luthien.k dělaly mu obojí,no to pujde dost těžko syn má psa v pokoji a spí snim.Bez něj by nespal,je autista.

luthien.k
5. feb 2012

@1983hr v tom případě bych to nechala tak, ona psychická pohoda dítěte je kolikrát důležitější než možný vliv na ekzém.

martinka1981
5. feb 2012

@luthien.k mail poslany,teda 2 😀

1983hr
5. feb 2012

@luthien.k to je fakt

michamicha
5. feb 2012

@luthien.k teoreticky mohl něco sníst, protože máme tenhle víkend Martina a on všude nechává ležet obaly od müsli tyčinek, kelímky od jogurtů, atd.
Ale zase na druhou stranu se neosypal svými typickými pupínky, takže hádám,. že asi nic nesnědl 😒 Celej víkend teda dost blbě spí a loví rukou v té puse, tak tu bradu připisuju rostoucím zubům, protože jinak po těle to má krásný, už 2 dny po sobě jsem ho celýho namazala a-dermou a pak i sudocrémem a fakt super hlaďouš 😉 Akorát se teda furt drbe, tak se pídím proč? Napadlo mě ještě vyzkoušet péct pečivo bez pšeničný mouky, protože jinak už mě nenapadá nic, co by mohlo způsobovat to svědění 😖 Je možný, že by nevadil lepek, ale vadila pšenice jako taková? Jsem někde četla, že u pšenice může vadit taky nějaká bílkovina v ní obsažená, teď teda nevim jestli nekecam a neni to něco jinýho než bílkovina 😅

michamicha
5. feb 2012

@luthien.k jo a ještě další poznatek z dneška, odpoledne jsem mu zase dělala na tu bradu řepík a když jsem mu to teď mazala a-dermou (s odstupem cca 2 hodin), tak neřval, že ho to pálí... jinak když ho mažu bez předchozího omytí řepíkem , tak ho to štípe a hned si to začne rukávem stírat až si to rozedře do ruda 😒

knedluska
5. feb 2012

@luthien.k - zdravím a jdu si také pro radu. 😉 Začátkem ledna se mi malá hodně osypala na horní části zad, tak jsme zašly na kožní, samozřejmě diagnóza AE, splývající růžová ložiska. Dostaly jsme Cutivate, kterou jsem nikdy nepoužila a stačil nám na to jenom Ambiderman a Linola Fett crm. Začala jsem pozorovat, po čem se mi vždycky osype, ale naštěstí jenom malinko, trošku na zádech hned pod krkem a v loketní jamce ( naštěstí stačí namazat tou Linolou a do rána je to pryč ), no a připadá mi, že to má vždycky jenom po jahodové přesnídávce nebo jahodovém jogurtu. A tak by mě zajímalo, jestli to třeba nemůže být jenom nějaká alergická reakce na jahody než AE? Děkuji za odpověď.

jenniffer
5. feb 2012

@knedluska na jahody je alergických spousta lidí a pravděpodobně to bude i váš případ - takže rada je jednoduchá - jahody nedávat. 😉

luthien.k
5. feb 2012

@michamicha máš pravdu, pšenice neobsahuje jen lepek coby alergenní bílkovinu, ale i jiné bílkoviny schopné vyvolávat alergii. Bezpšeničná dieta tudíž nerovná se bezlepková, například některé bezlepkové směsi na pečení obsahují pšeničný škrob (bez lepku), ale při alergii (nebo při testu na alergii na pšenici) vhodné nejsou. Vy jste nikdy bez pšenice nezkoušeli být? Určitě bych zkusila, ale snadné to není, mně přijde bezpšeničná dieta daleko těžší, než ta bezmléčná.
Řepík je fajn, hojivý, protizánětlivý, dobře snášený (narozdíl od heřmánku). Krásně to máš vypozorované 🙂

luthien.k
5. feb 2012

@knedluska
@jenniffer
Jeniffer má pravdu v tom, že cesta je jediná - nedávat, co vadí. Nicméně to, že spousta lidí je alergických na jahody, je mýtus, jahody daleko častěji způsobují histaminoliberační reakci, jsou schopny v těle zvlášť při hojnější konzumaci vyvolat produkci histaminu a účinek je často nerozeznatelný od alergické reakce. Rozlišit se to dá - pokud nevadí malé množství, ale velké ano, pravděpodobně nejde o alergii ale tuto "pseudoalergii".

knedluska
5. feb 2012

@luthien.k @jenniffer - díky, je jasné, že jahody vynecháváme a naštěstí dobrý. Tak kdo ví, kde je zakopaný pes. 😕

lojzina
5. feb 2012

@luthien.k ahoj...narazila sme na netu na lonske Sama doma s Martinem Fuchsou-zajimavy hodne teda,pak tam byly dotazy divaku a na dotaz jestli se da vzdy najit alergen kt.vadi tak rekl ze malokdy...,nebo treba se me libily ty jeho razny odpovedi,proste to rekl jak to je,fakt dobrej.Myslis ze ta knizka od nej o tom jidle stoji za to?znas ji?

xmalij
5. feb 2012

@weri1 presne u nas - drive, koupani, teplo a v kombinaci s leniens- mi mala cervenala. Sudocrem a jeste u nas lepe zabira Vitella ichtamo na vse co je nacervenale pekne zklidni a vysusi, takze pak je cas promastit 🙂.

xmalij
5. feb 2012

@luthien.k souhlasim, mam myslim osobne dost velky odhodlani, kdyz o neco jde, ale kombinaci BKM, vejce i psenice jsem po tydnu vzdala..to fakt neslo ☹ . Takze testujeme pomalu, ale jiste..🙂.

michamicha
5. feb 2012

@luthien.k a je v něčem jiná špaldová mouka oproti klasické pšeničné? Jestli ano, tak bych asi nejdřív zkusila tu špaldovou a pak v krajním případě pšenici totálně vyhodila z jídelníčku, ale to by bylo fakt děsný, protože Vojta miluje těstoviny, chleba, rohlíky.... no musim něco vyzkoušet, protože manžel už zase přišel s nějakým novým zázračným lékem, který zbavil atopáku děti nějaké známé jeho bejvalky 😖 a prostě si nenechá vymluvit, že Vojta tu bradu může mít tahle ošklivou jen kvůli zubům, když jinde na těle má kůži super... přitom to jak je na tom Vojta teď, je bezva, měl to mnohem mnohem horší když jsme byli v Chorvatsku a před tou dovolenou taky... Ještě si řikam, že bych nejradši zůstala na téhle dietě co má teď, dokud mu nevyrostou všechny zuby, počítám, že do 2 let všechny mít bude určitě a pak když by to i dál měl na té bradě hodně, tak to začít řešit jinak... ale prostě se mi příčí, tahat ho po dalších doktorech, který budou zkoušet zase nějaký novoty a super drahý léky z Itálie (viz. ta známá manželovo bejvalky) 😠

kaja73
5. feb 2012

@1983hr A neskusala si GFCF alebo Gaps dietu?
Oni by mohli upravit vo vasom pripade aj trochu ekzem a aj pomoct syncekovi napredovat ,vzhldom k tomu, ze je autista.
Neviem ci si o tom pocula. Mozno to už mas aj odskusane,ale nedalo mi nespomenut ti to. 🙂

luthien.k
5. feb 2012

@lojzina, myslíš s dr. Martinem Fuchsem 😀 Knihu znám skoro nazpamět 🙂 Určitě stojí za to. To pátrání po alergenech - tak černě bych to neviděla 😉

luthien.k
5. feb 2012

@michamicha však víš, že já na zázraky nevěřím... Obzvlášť ne na drahé zázraky 😉 Jinak špalda - bohužel, jako druh pšenice, je při bezpšeničné dietě tabu, stejně jako tvrdá pšenice (těstoviny), kamut... Prostě vše.

lojzina
5. feb 2012

@luthien.k Ja bych taky rekla s Fuchsem,ale Kubelkova me vyvedla z omylu 😕 😕 😀

janka9898
5. feb 2012

ahojte kocky citam tuto diskusiu uz dlho ale zatial nam nic nepomohlo tak aako by som ja chchela ☹
maly mal 2rocky a AE ma da sa povedat od pol roka ako som musela pre zdr problemy prestat kojit ☹ no davali sme mu um sa mu to zlepsilo tak dr povedala ze to po roku vymyzne mal to len sem tam ale tent tyzden uz je to hrozne ma to poe celyyyyych ruckach aj nozkach az po kolienka cele zacervenane nastastie este nemokva co mam s tym robit mam aj konopnu masticku pouzivam ju tri dni mam mu to natierat iba tym???,, kedy ste vy videli zlepsienie po tejto masticke ktore s nou mate skusenosti mne sa praveze zda ze sa mu to viac vysusuje to ma tak byt?????,,,

michamicha
5. feb 2012

@luthien.k jj, jasný, já to myslela tak, jestli je špalda v něčem lepší než "normální" pšenice, která se dává do všeho... jdu hledat na netu 😉