Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

xmalij
19. dec 2012

@radlinka uff, to musi bolet!!

martinka1981
19. dec 2012

@xmalij ufff neblazni že by ste sa do takeho štadia dostali 😝
naša Viki nechce tiež žiadne rukavice ani čiapku ani šal 😝 😝
ono už ani ten sneh neni čo byval že jo?? 😀 😀 😝 😝

martinka1981
19. dec 2012

@radlinka to fakt desne 😔 😔
mne celkom pomaha na suche drsne päty bambucke maslo 100% ale to je dosť masne. ked mi praskne kože na prstoch celkom mi pomože Bepanthen masť čo sa dava deťom na zadok,ona je vyborna aj na suchy exem. To tu mame isto viacere osvedčene 😉

radlinka
19. dec 2012

@xmalij @martinka1981 velmi boli a kazdy den s tym bojujem a som uz bezradna. Moja dermatologicka hovori, ze pri detoch mala to iste 😖 😕 😔 😨 Vzdy silna mast, rukavicky na noc a cez den tiez pokial je mozne, teraz v zime trageeedia 😔

martinka1981
19. dec 2012

@radlinka no ja dufam že najdeš niečo normalne čo pomože 😔

idem kočky piecť 😀 medovniky bez vajca 😀 😎 cesto je už hotoveee

xmalij
20. dec 2012

@martinka1981 to ne, jen ta podobnost, zkratka jak strhany ruce no. Nemizne to, flekati a ted to korunovala tim, ze si je 😠 pomalovala fixem! Nekde jsem vycetla, ze je fajn pudr s mentolem, ale ta spoust.
No budu doufat, ze prijezdem do jarnich teplot to odejde jak rychle to tady prislo 😉.
P.S. prej se konecne potkame 😀 😀?

misicka455
20. dec 2012

Holky dneska jsem si volala na výsledky z krve a vajíčko, mlíko, i lepek nám vyšel negativně i tak by jste změnily UM na HA nebo AC ?

martinka1981
20. dec 2012

@xmalij však by sme mohli 😀 😀

nika80
21. dec 2012

Ahojte, neviete, či sa dajú niekde kúpiť zimné rukavice podšité 100% bavlnou? Ako začala dcéra nosiť rukavice, tak sa jej zhoršil ekzém na rukách.

viktorkaja
21. dec 2012

@ficekova Eliminační dietu nedržím. Malá (5 měsíců) je naštěstí bez ekzému ťuk,ťuk,ťuk. Já mám staršího syna (5 let) atopika na dietě. Já kojím a jídlo si hlídám abych neměla často mléčné výrobky.
Také beru Xyzal a tak nevím kdybych ho nebrala,jestli by malá nebyla osypaná. Vysadit ho bohužel nemůžu,protože pak kašlu a to také není dobře.

viktorkaja
21. dec 2012

Poraďte prosím dobrá probiotika pro kojící. Už dlouho beru laktobacily od SWISS a tak bych to už asi potřebovala vyměnit.
Děkuji

ficekova
21. dec 2012

@viktorkaja ja beru Biopron premium, ma 20 MLD CFU. Myslim, ze je to nejsilnejsi preparat na trhu

ficekova
21. dec 2012

Poradite prosim nejaky dobry a hlavne zdravy recept na rybi polevku? U nas se dela kapustnica, ale do te jde smetana a to nikdo jist nemuze. A davat 2 lete dceri vyvar z kapri hlavy s vnitrnostma mi prijde fakt hnusny 😝 ...chtelo by to nejaky hodne dobry masozeleninovy vyvar...Ja sama rybi polevku nejim kvuli tomu z ceho je uvarena 😝 .

luthien.k
21. dec 2012

@ficekova u nás se dělá právě z rybí hlavy a vnitřností a nic hnusného na tom nevidím, ale to je samozřejmě individuální, co kdo snese 🙂 Dělala jsem jednou z hejka, prostě jsem nechala "táhnout", tj. skoro nevařit, filety hejka (i s kůží) se zeleninou (která se může - mrkev, pastiňák, košťál od brokolice, cibule) a s kořením (nové koření, bobk. list) - jako podle GAPS. A poté jsem nastrouhala mrkev a pastiňák, osmahla na tuku, aby to víc vonělo, zavařila do polévky spolu s rýžovou krupičkou, aby byla hustota dle mých představ a nakonec dala na kousky nakrájené (syrové) filety a nechala krátce povařit. Ochutila Solčankou a kluci se po ní mohli utlouct 🙂
Co se vařilo ve vývaru jsem dala kočce, ta se taky mohla utlouct 😀

jandl
21. dec 2012

@ficekova Kapra vařím celého,pouze střeva vyhodím.Kořen.zeleninu,lístky čaje bancha.Pokud to není v zimě,tak čerstvý kořen lopuchu si vykopu.Vařím v tlak. hrnci 5 hod,pak rozmixuji.Naporcuji do sáčků,zamrazím.Tak mám skvělý základ na polévku,kdy potřebuji.Pak to vařím s různou zeleninou,osmaženou cibulí.Ochutit kys.zelím,zázvorem nebo citronem.Polévka je vhodná na doplnění minerálů,pro děti,kojící matky.

ficekova
21. dec 2012

@luthien.k zkusim to uvarit pouze z filet s kuzi dle GAPS. ten jehneci vyvar neni nakonec tak spatnej. Vune uz neni to co byvala, ale ta chut je supr, takova plna. Opravdu se to neda s nicim srovnat. Uz jsem jehneciho prejezena. 🙂
@jandl diky za radu. Vubec mne nenapadlo, ze to muzu taky zmrazit, kdyz to bude z cerstve ryby. Tvuj recept urcite zkusim, kdyz uz budu mit ten vyvar.

pran
21. dec 2012

Ked hovorite o jahnacine, v zivote som ju nejedla, zajtra si ideme po polovicu jahniatka. Ako ju pripravovat malemu? Dakujem.

ficekova
21. dec 2012

@pran ja som ju len podusila na olivovem oleji az sa skoro rozpadala a trochu posolila. Asi nieco cez hodinku. Je to uzasne maso, ale musis to poriadne ocisit od loja. Ten je pricinou tej specifickej vone. Nez som to mala hotove, uz som vacsinou polovicu zjedla 🙂. Jedla to i dcera a tajne mi do lednicky chodil manzel. Mozes tam az je to skoro makke hodit trochu mrazenej kukurice. To je uzasne.

luthien.k
21. dec 2012

Jak to tak vidím, asi si založíme chov ovcí 😀

lelask
21. dec 2012

@radlinka aj ja s tym bojujem , neviem prist na to z coho mi to praska. V com umyvas riad? Ja teraz pouzivam ecover a je to o vela lepsie. Ak by som utrela prach na mokro tak mi vyzere celu ruku 😝

lelask
21. dec 2012

@martinka1981 matka tie ceny za bicom sa mi zdaju prilis! To je asi viac vysetreni v tom???
Ja som sa dala len tak narychlo testnut a vysla mi kukurica a kura ( to ma aj saska) a plus orechy- to som vedela ze mam alergiu.

pran
21. dec 2012

@ficekova Ten loj davas dole zo suroveho alebo uz uvareneho? A podlievas vodou?

radlinka
21. dec 2012

@lelask ahoj moja presne ! ako pises, nemozem ani umyvat riad (robi to umyvacka co som lucky girl), ale nemozem ani utriet prach, ked vysavam tiez, v zime je to des-bes, voda, kupanie, samponovanie, tekute mydla. Mne skodi aj obycajna voda, aj vlhke ruky, pri detoch stale clovek vari,umyva a perie. Aj ked to robia za nas domaci pomocnici, aj tak sa neviem z toho dostat mozem pouzivat aj rukavice (specialne). Ecover je dobry ako prostriedok do domacnosti, este periem tiez v tomto pripadne pouzivam specialne-sensitivne, snazim sa co najviac vyhybat sa vsetkym saponatom, samponom, kozmetike. Mozem len prirodne veci, dokonca aj na telo neznesiem nic ine ako bavlnu a uz som zacala pozerat aj organicku. Hoci je to nakladna zalezitost.
Inak mne robili testy, vadia mi hrozne tazke kovy, parabeny, vsetky primesy ktore su v kozmetike, takze to mame fest tazke. Mozno este nieco by tam vyskocilo. Jedlo som netestovala, teda len cervene veci ako paprika, paradajky, potom tusim mliecne, ale v pohode. Asi sa musim aj takto zamerat, pripadne zmenit zivotny styl a jedalnicek. 😖

ficekova
22. dec 2012

@pran surove maso uplne ocistim od vsetkych blan a tuku. Je to strasne pracne, ale praveze je citit ten tuk. Na olivovem oleji nakrajane maso na kocky, osmazim a podlejem vodou a osolim. Necham to pomalicky dusit a az je to skoro makke, pridam tam mrazenu kukuricu a necham este tak 20 minut varit. Maso musi byt makucke, inak strasne lezie do zubov. Ked je makke je fakt strasne lahodne. Inak z kosti robim vyvary. A manzel griloval kotlety. Nalozila som ich do cesnaku a oleja a vraj boli vyborne 🙂 cesnak nesmiem, tak som len cuchala 🙂

martinka1981
22. dec 2012

@lelask ahoj,myslim že za tych 70 e je vstupne vyšetrenie a potom tušim 25e za každe dalšie sedenie. Aj tak je to vela 😝
takže u vas to celkom funguje,mysliš že naozaj ti vadi aj kura a kukurica??

misicka455
22. dec 2012

Holky rady v čem prát ?

xmalij
23. dec 2012

@luthien.k vzdyt uz mate 😀

xmalij
23. dec 2012

@viktorkaja Colon dophilus a dcera Infants dophilus plus, ale nejak to posl.dobou flakame..

azarijka
25. dec 2012

@misicka455 v pračke 😀 😀 😀

ale nie, ... ja periem v orechoch a na skvrny a bielenie veci davam Puer 😉

katyxq
25. dec 2012

@misicka455 já mám prací gel Sodasan color sensitive a aviváž Sonet (což je podle ložení alkohol a kyselina citrónová, zkusím namíchat doma) nebo ocet a nebo nic.