Autizmus u batoľaťa?

lapcacatko
18. feb 2019

Zeny prosim Vas mam 1.5 rocneho syna a mam podozrenie ze je autista je tu niekto kto ho ma.

klarissa25
18. feb 2019

Nie je to ešte skoro na takéto zavery ?

marfikchov
18. feb 2019

@klarissa25 tak isté náznaky môžu byť už aj v tomto veku, veľmi dobre si pamätám, ako sa má pediatricka pýtala na ročnej prehliadke pri oboch deťoch, či napr reagujú na svoje meno

klarissa25
18. feb 2019

@marfikchov tak vidíš aspon viem niečo nové

maminuska
18. feb 2019

@lapcacatko chod do skupiny autisti , tam sa opýtaj . Sú tam dievčence čo majú autistov , tam ti možno poradia alebo ťa nasmerujú .

lapcacatko
autor
18. feb 2019

Dakujem som nova v tejto skupine tak sa este ako alebo kde to mam hladat

lapcacatko
autor
18. feb 2019

@klarissa25 no prave ze maly vobec nereaguje na meno nevnima ze ho volam ale ked sa hrame spolu sleduje ma a aj sa zapoji do hry vie sa aj pomojkat ale niektore veci mi pridu zvlasne

bleblu
18. feb 2019

@lapcacatko, vie davat papa, napodocmuje zvieratka, zvuky, alebo konika? Ked sa ho opytas ako robi levik nspriklad, vie to? Ak nenapodobnuje, nevie davat papa, nereaguje na meno, moze tam byt podozrenie, ale ba diagnostiku je este priskoro. Je sledovany neurologicky, ma oneskoreny vyvoj podla pediatr.?

bleblu
18. feb 2019

Sorry za preklepy, hadam vylustis

lapcacatko
autor
18. feb 2019

No urobi papa ked chce ale inak zvieratka nenapodobnuje ako by ani nevnimal ze co mu hovorim ale led sa hrame tak ma sleduje co urobim aj sa vie pohrat s detmi viem ze hluchy nieje lebo pocuje reklamu to ma rad alebo tancuje na hudbu

lapcacatko
autor
18. feb 2019

A lekarka nam povedala ze si ho mam vsimat ze naznak na autizmus je ale nevedela povedat na 100% mam stach a neviem co od toho ocakavat ake su postupi aj ked citam vela o tom nieco ma a nieco nie

bleblu
18. feb 2019

@lapcacatko a ma oneskoreny vyvoj? Pri poradni mala pediatricka podozrenie, neviem neskoro zdvihanie hlavicky, neskora chodza a pod. No, deticky s autizmom co poznam, nikdy papa nerobili 🙂. Kazdopadne, ak sa ti nezda porad sa s pediatrickou a pri najmensom sa pytaj na neurolog.vysetrenie

lapcacatko
autor
18. feb 2019

Prave ze nie ked bol este babo isiel podla tabuliek maly je donoseny mal.aj dobru porodnu vahu hlavicku zdvihal hned co nechapala.zacal skoro sediet v roku uz chodil no neviem

lapcacatko
autor
18. feb 2019

Prave ze nie ked bol este babo isiel podla tabuliek maly je donoseny mal.aj dobru porodnu vahu hlavicku zdvihal hned co nechapala.zacal skoro sediet v roku uz chodil no neviem

bleblu
19. feb 2019

@lapcacatko v tom pripade si myslim, ze pravdepodobne porusenie autistickeho spektra tam nebude. Ale to je len moj nazor( vladtne skusenosti + komunita ) pytaj sa na neurologicke vysetrenie pre zaciatok a uvidis. Myslim, ze bude ok, neboj sa

lapcacatko
autor
19. feb 2019

Dakujem pekne urcite sa budem pytat a aj za mile slova trosku ma upokojili

masenkamedvedova
19. feb 2019

Nie najskôr v troch rokoch kedy si začne uvedomovať sám seba svoju existenciu dokážu lekári určiť túto diagnózu. Dovtedy to budú len dohady a vaše zbytočne obavy . Môj syn reaguje na svoje meno volá sa tadeaš ale vola sa aj Ferko palko Janko nakoľko sa na všetko otočí. Nebojte sa . Bude dobre 😉

lubik87
21. feb 2019

@lapcacatko ahoj ja mám Vysoko funkčného autistu veľmi šikovný a nadaný ak chces napíš čo ťa na tvojom drobcovi trápi možno ti budem vedieť pora

lubik87
21. feb 2019

@bleblu môj robil.papa aj sa pritulit aj bežal k deťom pozeral do očí ...a predsa je to autizmus ..

marika1066
22. feb 2019

@lapcacatko nestresuj, môj má teraz 4 roky a tiež som dlhšie myslela že či nebude autista , nereagoval na meno dlho skoro do 2,5 roka , ani hovoriť nechcel ani sa hrať ani očný kontakt poriadny a potom pomaly po 2,5 roka sa to začalo rozbiehať, teraz krasne komunikuje len ešte mäkké spoluhlasky sa nám pletú a ťažko rozprávajú, neviem čím to je ale v dnešnej dobe už chcu i veľa od detičiek aby ročne čisto rozprávali každé dieťatko je iné a na autizmus u tvojho je veľmi skoro , hlavne keď má očný kontakt a zapája sa do hier ,,, takze no stres a počkaj , daj tomu čas a venuj sa mu koľko môžeš

lubik87
23. feb 2019

@marika1066 nechcem ťa sklamať ale.moj syn je autista má očný kontakt od narodenia , je komunikatívny aj keď ma problém s výslovnosťou...a rozprávať začal až pred 3 rokom ...aj ja som si myslela ..veď ukazuje pozerá sa chce sa pomojkat tak to nemôže byť autizmus ..a môže .....

marika1066
23. feb 2019

@lubik87 a môžem sa opýtať ako sa to u neho prejavuje ten autozmus?

lubik87
23. feb 2019

@marika1066 musím.mu lepšie vysvetliť súvislosti niektoré veci nepochopí hneď ale keď.mu vysvetlím tak už si to zapamätá a nabudúce vie ..má fenomenálnu pamäť, pamätá si veci z pred troch rokov hlavne čo sa týka liekov aký názov a načo .alebo kde sme.boli odkiaľ presne ma tu a tu hračku....tiež má 6 za pár dní a už rok vie plynule čítať a písať tlačeným ..na počítači písal už skôr ... fascinuju ho letáky ,obchody ,lekárne...chodí do normálnej škôlky od septembra ide do normálnej školy na doporucenie dr.janosikovej a bude mať asistenta . Inak je veľmi milý , poslušný na slovo vie sa bicyklovať , plávať ,korčuľovať .reč má horšiu hovorí ako cudzinec že sem tam spraví chyby a povie slová v neurcitku prípadne namiesto ženského rodu povie mužský a opačne.ked je nervózny tak si začne o seba klepkat prsty ale nieje to nejak vidieť a keď sa teší roztrasie sa celý skáče vyska ako 4 ročné bábo :D emocne mám pocit že je práve v poriadku že to chápe no uvidíme čo prinesie budúcnosť 🙂 a ešte keď je naňho veľa ľudí tak začne rozprávať hocičo tak naňho deti pozerajú že prečo im rozpráva o teta drogérii :D

marika1066
23. feb 2019

@lubik87 tak ti držím palce s malým nech ste zdraví a neviem podľa tohto čo píšeš na môjho to nesedí, ale uvidím čo bude my žijeme v um a v júni sa vraciame na stálo na SVK a určite pôjdeme na logopediu,

lubik87
23. feb 2019

@marika1066 keď bol menší bolo toho viac ale teraz je už super 🙂 veľmi sa snaží aj sám 🙂 mohlo to nereagovanie na meno byť u vás len určitá forma vzdoru proste mal na háku ...ak chces precitaj si dotazník myslím ak je 10 krát áno doporučuje sa vyšetrenie

marika1066
23. feb 2019

@lubik87 vyšli mi len 4 áno , aj to nie som si celkom istá

lubik87
23. feb 2019

@marika1066 tak super 🙂