Axialna hypotónia

kolubica
27. aug 2016

Ahojte mam 4 mesacne dievcatko, nedviha hlavicku resp. Zdvihne ale neudrzi. Doktorka povedala ze na axialnu hypotoniu a teraz cvicime vojtovku. Mate niektora s tym skusenost?

marcelatje
28. aug 2016

Ak budete cvicit nebudu ziadne nasledky. Vojtovka je dost narocna na psychiku. Skus pridat plavanie aj baby cvicenie ak sa da. Nemaj strach nejde o nic co by sa nedalo vyriesit.

veronika5458
5. sep 2016

axialny hypotonus sme mali aj mi v 3 mesiacoch a teraz budeme mat 6 a hlavicku drzime krasne pretacame sa sami gulame vsetko je ok cvicili sme vojtovku 😊

kolubica
autor
5. sep 2016

@veronika5458 ahoj 🙂 a uz necvicite?

veronika5458
5. sep 2016

@kolubica nie necvicime uz ale uz od 4 mesiaca sa pretaca teraz bude mat pol roka a uz zacina plazit

mimamik
27. sep 2018

@kolubica ako ste sa po pasovali axialnou hypotoniou, pomohla vojtova? My ju mame tiež a budúci týždeň ideme prvý krát na rehbku, mame 10 tyzdnov

kolubica
autor
27. sep 2018

@mimamik ahoj, na zaciatku som bola zhrozena ze co bude, narevala som sa statocne no vsetko sa vyriesilo.... urcite mas strach co bude no naozaj sa nemáš coho báť... cvicili sme do roka, uz rocna chodila a odkedy si sama sadla co bolo v 8 mesiaci taj sme to trochu flakali... chodili sme sj plávať... teraz ma dcerka 2 a pol a je hrozne sikova... cvicenie je narocne lebo dieta place, drzim palce

mimamik
27. sep 2018

@kolubica ďakujem 🙂 no v stredu začíname a dúfam ze nám to pomôže.

kolubica
autor
27. sep 2018

@mimamik vidim ze si z bb, tu to cvicia asi vsetci, kazda 2 mamička 😉

mimamik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slnecnica777
24. jan 2019

Obnovujem temu. Moj dnes uz 17 rocny syn mal axialny hypotonus. Diagnostikovali mu ho v 3.mesiaci v rizikovej poradni odkial nas poslali na neurologiu, kde pani doktorka konstatovala, ze mu nic nie je a vo vsetkom vidime patologicke stavy. O 3 mesiace neskor nas z rizikovej poradne znova poslali na neurologiu, tentokrat si to uz pani doktorka vsimla a ospravedlnovala sa, ze pred 3 mesiacmi na nom nic nevidela. Poslala nas vojtit, zial kym sme sa dostali k vojtovke mal takmer 8
mesiacov, uz sedel a stvornozkoval, takze bolo velmi narocne s nim cvicit. Navyse bol velmi hyperaktivny, velmi sa pri cviceni vzpieral, kopal, mali sme co robit dvaja, aby sme ho udrzali v spravnej polohe. Bolo to psychicky aj fyzicky narocne. Cvicili sme asi pol roka, trochu sa to napravilo, zial ked nastupil do skoly vratilo. Este niekolkokrat sme museli chodit cvicit, ale bez vysledku. Odmietal mi cvicit, v puberte prudko narastol a uz je z toho skolioza. Musi nosit korzet, cvicit a 1x do roka kupelna liecba. Najhorsie na tom je, ze ako laik to nemate ako zistit, navyse ja ako prvorodicka som o tom vobec nic nevedela. Preto radim nepodcenovat cvicenie. Cim skor tym lepsie. Mladsi ma 3.mesiace, kedze som uz bola poucena pri starsom, tak som viac dohliadala a kontrolovala chrbatik, hlavicku a vsimla som si, ze ju este nevie udrzat a chrbatik ma ohnuty. Sama som sa vypytala na neurologiu, kde sa moje obavy potvrdili "lahky axialny hypotonus". Takze ideme hned vojtit. Viem, ze je to u kazdeho individualne, ale kolko cca ste cvicili pri tejto diagnoze?

kolubica
autor
24. jan 2019

@slnecnica777 my do roka

slnecnica777
25. jan 2019

@kolubica a ako ste na tom teraz? Napravilo sa to?

slnecnica777
25. jan 2019

@kolubica a tie cviky vam vekom upravovali alebo ste cvicili tie iste az do 1 roka?

kolubica
autor
25. jan 2019

@slnecnica777 cvicili sme jeden cvik stale az do roka, rocna zacala.chodiť tak som už necvicila... tera bude mat v maji 3 je uplne normala beha, akurat mam pocit ze ma.teochu vpadnute clenky

slnecnica777
25. jan 2019

@kolubica tak to je super, ze je mala o.k. My budeme musiet mat tych cvikov asi viac, lebo okrem lahkeho axialneho hypotonusu mame aj hypertonus ruciciek a predilekciu hlavicky. Zaciname od buduceho tyzdna. Pri starsom synovi som to psychicky uz nezvladala a to sme mali "len" AH,tak mam obavy ci to tentokrat zvladneme, ale na druhej strane zaciname skor nez u starsieho. Ak by sme to nezvladali, tak prejdeme asi na bobath koncept.

ivetatalarova
23. sep 2019

@slnecnica777 ahoj, tiež mame podobný problém, ako sa Vám darí? Cvičenie pomáha? My cvičíme 3 mesiac.

slnecnica777
24. sep 2019

@ivetatalarova ahoj. Cvicili sme vojtovku 5 mesiacov. Ked zacal v 8.mesiaci stvornozkovat, tak nam povedala fyzio, ze uz nemusime. Maly ma teraz 1 rok. Uz chodi, ale pri sedeni je vidiet, ze ma kyfozu kvoli slabym priecnym brusnym svalom. Boli sme kvoli tomu aj v Dunajskej Luznej. Tam cvicili s nim bobath v ktorom mame pokracovat aj doma. Mal by cvicit a plavat, ale uz nevojtit.

ivetatalarova
24. sep 2019

@slnecnica777 dakujem za odpoved, môžem napísať ip? Nemám sa s kým poradiť

slnecnica777
25. sep 2019

@ivetatalarova ano, mozes.

viktoriapiechowicz
22. máj 2023

@kolubica chcem sa opytat ci ste nemali problem s recou