Bábätko má hrču na hlave, neudrelo sa. Čo to môže byť?

albao
4. mar 2011

Nedávno som nahmatala maličkej hrču na hlave ako keď sme sa ako deti buchli. Lenže naša malička sa určite nikde neudrela. Už som to našla pred pár dňami, ale nevenovala som tomu pozornosť. Dnes som si všimla, že to tam má stále. Môže to byť niečo nebezpečné? Mám bežať k lekárovi, alebo počkať na poradňu o 3 týždne? Nemôže to byť nádor? Je to pomerne tvrdé. Mám pomerne obavy, aby to nebolo niečo vážne 😒

anjelicek26
4. mar 2011

Moze to byt aj tukovy vyrastok, to sa moze stat, myslim, ze ked to pediatricke ukazes o tie tri tyzdne, nic sa nestane. Pozoruj to a keby mas pocit, ze sa to nejako rychlo zväcsuje alebo sa v tom drzi voda, bez k doky.

traktor
5. mar 2011

taketo hrcky su u deticiek bezne...neboj nie si sama 😉 ...tieto hrcky vznikaju ,ak dietatku idu zubky, ak prekonalo nejaku chorobu, prechladnutie, atd...najcastejsie sa vyskytujú za uskom, ale môzu aj inde na hlavicke, zväcsa su velke ako hrasok ...netreba s tym robit nic..nas matko ma tiez, ..za uskom, sice ma to na zaciatku tiez vystrasilo, boli sme na rôznych vysetreniach a nic mu nenasli...ma ju tam stale...ale uz nemam strach...urcite na poradni povedz lekarke , ze ju ma, ta sa na nu pozrie..kazda hrcka by mala byt konzultovana pediatrom..pokial vidis, ze nemeni tvar..ze sa nezväcsuje, tak staci, aj o tie tri tyzdne, ..ak vidis zmenu, skoc k lekarke hned..

kkkx
12. jún 2014

ahojte, pozeram, ze starsia tema, ale pre nas aktualna...moj 5 mesacny syncek ma na hlave typel, uz asi mesiac, viem100%tne, ze sa nikde neudrel, dnes som bola u mudr. a ona nic, kaslala na to, nahmatala mu to,on zacal strasne plakat a ona, ze ved nereaguje na to...co mam robit?mam ist k inemu odbornikovi? nemate niekto skusenost?nie je to hrasok, je to taky typel..dakujem

predcastniatkonatalka
12. jún 2014

Ahoj. Moze to byt aj hemangion. Vacsinou byva u dievcatok... Moja ho ma na hlavicke ale ma ho z vonku takze vyzera to ako velka cerveno fialova hrcka.. Ale hemangiony mozu byt aj z vnutra a tak ich nieje vidno len sa daju nahmatat... Usg to prezradi ci sa jedna o to alebo nie... V kazdom pripade hemangiony niesu niejak nebezpecne vacsinou same zmyznu ale ak rastu tak sa vyoperuju... My ho mame uz rok (vysiel nam par tyzdnov po narodeni) a je o dost mensi ako bol.. Ale aj tak je este viditelny ale mame ho medzi vlaskami tak ked podrastu tak ho ukrijeme :D

zuzzik85
28. júl 2016

@albao Ahoj, mozem sa spytat, ako to dopadlo s vasou hrcou? Co povedali lekari? Aj nasemu 3-rocnemu som nasla tvrdu hrcu vzadu na temene hlavy. Nie je to pohyblive, ani ho to neboli na dotyk, ze by to mal po pade. Budem vdacna za kazde info. Ak to o par dni nezmizne, pojdem k lekarke. Diky moc.

ika_ba
28. júl 2016

ahojte, u nasej malej sme si vsimli hrcku za uchom ked mala tri tyzdne, boli sme potom sledovani na chirurgii na kramaroch, kde nam odporucili po pol roku vybrat to, ked mala rok, boli sme na operacii, bola to tukova hrcka, operacia prebehla bez problemov, najhorsie bolo nasu malu presvedcit, ze nemoze jest (aj pred a nejaky cas po operacii)

marika_btt
12. okt 2016

@zuzzik85 ahoj, aj ja sa chcem spytat co ste zistili - my sme rovnaku hrcku nasli nasmu 2,5 rocnemu synovi. Dakujem

hoki88
12. okt 2016

@marika_btt moj syncek ma 3,5r a uz viac krat mal, lekar povedal ze je to opuchnuta uzlina, ze ma slabu imunitu..vznikne to pocas choroby a pretrvava aj niekolko tyzdnov..

marika_btt
12. okt 2016

@hoki88 a je pohyblivá ci nepohybliva? Lebo naš ma tiez uzliny na tom mieste na druhej strane hlavy ale tie su pohyblivé a nie je ich vidno a táto sa nehýbe a je aj vystupena.

hoki88
12. okt 2016

je nepohybliva a normalne je vidno tu hrcku a je tvrda

marika_btt
12. okt 2016

@hoki88 dakujem, trochu si ma ukludnila ale radšej s tým pôjdem lekarke.

hoki88
12. okt 2016

@marika_btt jasne ukaz to dr. aj ja som bola v strese ked som to prvy krat videla a sli sme k dr.,ale nastastie su to len tie uzliny 🙂

zuzzik85
13. okt 2016

@marika_btt Ahoj, my sme nakoniec zistili, ze maly mal pravdepodobne len velky stipanec od nejakeho hmyzu na temene hlavy 🙂 Do tyzdna to nastastie zmizlo.

marika_btt
14. okt 2016

@zuzzik85 jaj tak to ste dobre dopadli. My sme dnes boli u lekárky a caka nas sono tak dufam ze nic vážne :(

zuzzik85
14. okt 2016

@marika_btt Budem drzat palceky!!!

euie
6. aug 2017

@kkkx ahoj, viem se stara tema ale ako ste dopadli? Nas 5m to ma tiez, taky akoby typel vzadu/hore naboku. Je mozne ze to ma z toho ze ma trosku zlezanu hlavicku na druhom boku?

kortinka
6. aug 2017

U deti je to najcastejsie tukova hrcka. Vela detičiek ma take hrčky na hlavicke. Niektore maju nie len jednu ale aj viac

euie
6. aug 2017

@kortinka ked je to malicke, ako baby spominali vyssie ako napriklad hrasok, tak to moze byt tuk, ale on to ma take viac plosne, ako asi ked spojis palec a ukazovak, a postupne vystupene cize skor taky typel.. nemyslim, ze to je tuk, ci?

kortinka
6. aug 2017

moze to mat roznu velkost. zase je tazko hovorit ked to nevidim, ale ja si myslim ze to bude to.

euie
6. aug 2017

@kortinka dik, ukazem dokine zajtra, snad to bude ono..

martinecka_999
25. sep 2017

@zuzzik85 stara téma, ale co vam nakoniec lekár povedal? Moja mala tiez presne na temene taku tvrdú hrču...tak sa teraz bojim. :/

zuzzik85
25. sep 2017

@martinecka_999
Zdravim vas, ja uz som vyssie pisala, ze maly mal zrejme len nejaky veliky stipanec od hmyzu a do tyzdna mu to nastastie zmizlo 🙂 Drzim palceky, nech to aj vam dobre dopadne!

martinecka_999
26. sep 2017

@zuzzik85 dakujem pekne. Tak vcera sme boli na sono a lekár povedal, ze to ma presne tam kde este nie su kosti zrastené a ze tam je vyvíjaný tlak a preto sa jej to tam spravilo.

euie
9. okt 2017

@martinecka_999 ahoj, nam doktorka povedala bez sona ze by to malo byt to iste - nezrastene svy, nasla dokonca malemu este jedno miesto kde to ma. Teda jedno mame na vrcho/zadnej casti v pravo a druhe naboku v lavo vyssie zhruba nad uskom. Povedala, ze budeme sledovat.

martinecka_999
9. okt 2017

@euie tak naštastie nic hrozne 🙂

zuzana18121990
13. nov 2018

@zuzzik85 dobrý deň prajem. My mame teraz momentálne tiež rovnaký problém. Tvrdá hrčka na záhlaví za uškom viac menej. Nehýbe sa. Nereaguje na ňu. Ako to dopadlo u vás? Zistili vám niečo? Zajtra ideme k Dr ráno. Mam obrovský strach. Až mi je zle. Ďakujem za odpoveď. Snáď si to ešte pozriete

euie
13. nov 2018

@zuzana18121990 ahoj, u nas sa to ani neviem kedy stratilo, maly ma teraz 20m. Drzim palce.

peta4
28. feb 2019

Starsia tema ale moj maly 10mes. ma vybezok na hlave pridavam foto. Od cela do stredu hlavy. Je to akoby kost. Neboli nehybe sa. Spozorovala som to, ked mal 6-chorobu, ze sa mu to urobilo. Ideme na Mrko, ale citam vela ze je to bezne na lebke a on je z dvojiciek a boli velki, tak mozno aj preto sa tak hlavicka tvaruje

lenka2312
1. júl 2019

@peta4 ahoj, prosím ťa, čo bola u malého tá hrčka na hlávke? Ja som ju synovi nahmatala asi pred týždňom a má ju presne takú a na takom istom mieste ako vy. ☹

peta4
1. júl 2019

@lenka2312 ahoj. Ochorel neboli sme na mr. Potom mali ockovanie. Ma to nemenne asi to uz nebudem riesit zatial... Ma to aj jeho dvojicka ale mensie