Bábätko na JIS-ke po ťažkej asfyxii

danushiiik
19. mar 2019

Ahojte, vo stvrtok som rodila akutnou sekciou, malicka mala ťažkú anémiu a asfyxiu, apgar v 1. minute 3, po 5 minutach 4...bola resuscitovana, podavali jej transfuzie a momentalne je to už 5 dni co lezi na detskej jis-ke na kramaroch. Mamičky, čo mate skusenostiže aj Vaše deti prešli niečim podobnym, ako rychlo sa z toho dostali, kolko tyzdnov museli stravit v nemocnici a pripadne s akymi nasledkami? Nasej malej zatial nepracuju dobre oblicky, mozog sa zda byt zazrakom zatial ok, ale sme v stadiu, kedy este nevedia davat ziadne prognozy, jej stav sa ale pomalicky lepsi...budem rada za kazdu skusenost, o ktoru sa podelite...

veron_11
16. máj 2020

Ja len pridám, že som tiež rodila v Kochu a malý mal apgar 4/8. "Vychytali" sme hypertonus aj hypotonus... Prevážaný taktiež na Kramáre..

deedol
16. máj 2020

@veron_11 mojho maleho nastastie neprevazali, ale tiez mal hypo aj hyper (okrem ineho). ako ste na tom teraz?

veron_11
16. máj 2020

@deedol pred mesiacom začal konečne chodiť, teraz má 1r8m. Máme spomalený psychomotorický vývoj, chodíme ešte stále po doktoroch😏 jemná motorika a "rozumovo" je to ok, ale hrubá motorika zaostáva. A vy? My sme si tuším aj písali raz na predčasniatkach o tetise

deedol
16. máj 2020

@veron_11 je to mozne🙂
my ok, maly ma 2r, chodi od 13m, rozumovo zatial tiez ok. uvidime, ako to bude neskor s pozornostou🙂
drzte sa!

zuzumajko
9. mar 2021

@danushiiik ako sa vam dari? ❤

ivanalm
17. nov 2023

@danushiiik ja mam podobnu skusenost kde pochybili v kochu
@danushiiik