Bábätku rastú spodné mihálnice dohora

koran
2. aug 2012

Ahojte, v názve je môj problém napísaný, stretli ste sa s tým niekto? Prikladám aj fotku. Doktorka mi nevedela povedať čo s tým, musím sa objednať k očnej, ale mna zaujíma osobná skúsenosť. Mihálnice má nie všetky, ale má, nalepené na očku.

sisaha
2. aug 2012

@koran fíha to musí byť nepríjemné, ale zrejme sú este velmi jemné a nedráždia oko. Daj vediet co ti poradila doktorka

koran
autor
2. aug 2012

@sisaha dám vedieť, ale nechápem že na pravom oku ich má normálne a na lavom toto.

sisaha
2. aug 2012

@koran mozno staci nejak upravit viečko...no dr. ti povie urcite viac.. a mozno ked viac podrastu, tak klesnu..

mahmulienka
2. aug 2012

@koran pocula som o tom u dospelych, co ale zakonite nemusi byt problem tvojho babatka. skus hladat pojem trichiaza (v anglictine je toho viac pod trichiasis)

hajanka
2. aug 2012

@koran ono to vyzera ako ze ma to viecko spodne napuchnute (alebo hrubsie alebo co..) a preto sa tie mihalnice dohora... nezdaju sa ti byt opuchnute?

koran
autor
2. aug 2012

@mahmulienka dakujem pozriem si to.
@hajanka ano ona ich má akoby opuchnuté, ale nie je to opuchnuté. má ich tak stále

hajanka
2. aug 2012

@koran no ved prave, mne sa zda, akoby ich mal take moc vysoke tie viecka.. na to dr. nic nevravela?

prdelinka12
2. aug 2012

ale babatko je kraaaaaasne 🙂

koran
autor
2. aug 2012

@hajanka dnes som bola na očkovani ale bola tam dr na zaskok moja je na dovči. pojdem k nej cez tyzden.

luciferkax
2. aug 2012

Skúsenosť nemám, aj ked, mne skôr pripadá, že chybičku maá skôr pod očkom, akoby opuchnuté trocha a to jej tlačí mihalnice dohora...
Joooooj, ale je to kráááááááááááááááááááásnučké bábo 🙂

zaticka
9. sep 2012

@koran Nasej malej to tiez robilo na jednom ocku,boli sme s tym u detskej ocnej a ta povedala,ze niekedy to deti mavaju a ze by to malo prejst same bud do roka,alebo tak najneskor do 6 rokov.Nasej malej to preslo do toho roka.Ale teraz mame ine problemi s ockami,stale ma vnotorne zrna v ockach a nic jej na to nepomaha,mame to ist dat vyrezat do Bratislavy,neviem ci jej to mam dat spravit.

koran
autor
10. sep 2012

@zaticka tak to je dobré dakujem za správu. ja to neriešim lebo mi dr povedala (naša pediatrička) že ak jej to nespôsobuje slzeniealebo zápaly tak nech to nechám tak, že to zvykne prejsť samé.
no to ma mrzí, počuj a nechceš navštíviť ešte inú detskú očnú? lebo predsa len môže mať tá druhá iné riešenie..

lucinkali
4. sep 2015

Ako je na tom ocko po rokoch?liecili ste to dako?

lauracici
16. jún 2016

Mojej malej tak isto rastu na jednom ocku a bojim aby to nebolo nieco vazne pretoze ja ked som bola babo tak mi to museli robyt operacne

tiffka33
9. aug 2016

@lauracici aj moja mala to ma presne tak isto na pravom ocko ale jej idu dnu len pri kanálikoch , sem tam jej slzy a začervena no prejde to po pár minútach ešte som to nijako neriešila ale na polročnej poradni sa spýtam

kaattkka
8. nov 2017

@koran precitala som si co vas trapilo, my to mame teraz tiez ale malej slzi to ocko a ma tam tiez tie mihalnicky, ako vam pomohli?????

severannka
14. jan 2020

Dievčatá ako ste na Tom s očkami prešlo to ?