Bacil Moraxella

alexaa10
24. jan 2012

Prosim Vas vedela by mi niektora mamicka poradit homeopatika na tento bacil?alebo ma niekto skusenosti s nejakymi homeopatikami na moraxellu?Dcerka ma 1rok aj 4 mesiace a od oktobra sa nam to vkuse opakuje.Teraz sme dopadli tak ze teploty ziadne ale sople teda hlieny sadli velmi na priedusky.ked doberieme sirupy lebo antibiotika som nechcela pokial nema teploty, chcem sa poradit na posilnenie organizmu nejake homeopatika.Alebo znicenie hlienu.Dakujem za kazdu radu.

bartuska
19. feb 2015

Mile mamicky chcem vam odporucit targesin su to hnede kvapky zarabane v lekarnach na recept. Je to stary komunisticky liek ktory uz dnes maloktora lekaren zaraba, lebo sa im to financne neoplati musia kupit zlozky z ktorych to zarabaju vo velkom a samotny liek kedze je na recept nestoji veľa.Tak nase deti radsej dopuju drahymi volnopredajnymi prostriedkami ktore detom pomahaju minimalne.
Ja som ho dostala na odpuchnutie sliznice, kedze som kazdy druhy mesiac malej tahala sople v kuse chrcala dokonca aj vtedy ked uz sople nemala.Targesin nam pomohol za 2 dni. ..

lucy1311
11. feb 2016

ahojte, maly ma tiez moxarelu v nose, v kuse kaslala, robila stery a mame tam toto "mile zvieratko" ... teraz je ok, tak je opat v skolke. vyter to potvrdil dnes. je prenasac teraz ked nema priznaky (nesople, nekasle)? vraj augmentin na to zabera, ale ze ked nema priznaky, tak netreba ... len zas by som nechcela ine deti nakazit aj v rodine napriklad mame babatko. vdaka za odpoved.

martinka150
11. nov 2016

@lubina ucky za to nemozu, neexistuje paragraf ktory by zakazoval skolke prijmat sopalve deti. Zodpovedni su LEN RODICIA

lucopeda
25. máj 2017

@ryka2 citricidal je olej z jadier grepu, nie probiotika 🙂

lverffy
6. jún 2017

@lucopeda Nevies ako ten citricidal aplikovat do nosa? v akom pomere ho nariedit a pripadne typ ako ho do nosa najlepsie zaviest? dikes

lucopeda
8. jún 2017

@lverffy to presne neviem, my ho nepouzivame, ale skus vo fore streptokok v nose, tam ti urcite poradia 🙂

hnedka
14. sep 2017

@bartuska takze ste nedavali nic ani Atb len C-cko a po 3m steri ciste???

bartuska
17. sep 2017

Proti moraxelle vtedy nic..streptokoky a ine sa tusim liecia s atb..to som aj musela davat..ale o moraxelle mi lekarka povedala ze pokial nesposobuje nejake zelene sopliky ale iba chrapcanie co bol nas pripad netreba nic..dieta z toho vyrastie..

hnedka
17. sep 2017

@bartuska prosim ta a vies mi napisat ako sa prejavuju ..koky?

bartuska
17. sep 2017

Podobne ako moraxella..to zavisi od organizmu..my sme aj pri tom len chrcali a casto soplili..soplik bol priesvitny..nie zeleny..ale to chrcanie v nose pretrvavalo aj ked neboli sople.

hnedka
17. sep 2017

@bartuska nevies ci sa moze ockovat ak je zistena moraxela?

bartuska
17. sep 2017

@lucy1311 Nie som sebecka,ale pokial nie su vazne priznaky Augmentin by som zbytocne nedavala a na druhe deti sa nepozerala..Vy preliecite nechate doma a nasledne to vase dieta dostane od ineho dietata..Deti to v sebe maju ani o tom rodicia nevedia.Myslia si ze je to obycajna nadcha.Mne lekarka povedala ze preliecite dieta s ATB a o mesiac to moze mat znova.U nas bol syn prenasac..Nosil vsetky tieto bacily zo skolky bez priznakov a schytala to rocna dcera kt.do skolky nechodila..Syn zacal chodit do skoly a so vsetkymi soplami,kaslami akoby utalo..Skolka je proste plna bacilov..hracky,koberce,paplony,zaclony..urcite sme to mali aj my ako deti..len sa to tolko neriesilo..mozno nebola ani taka moznost sterov..

bartuska
17. sep 2017

@hnedka To s tym ockovanim sa mi zda ze by sa nemalo pokym dieta nie je OK..Nepamatam si ci to bolo popri moraxelle ale zda sa mi ze sme kvoli tomu posuvali ockovanie..Radsej sa opytaj lekarky..

zuzio
4. mar 2018

@tigri ja som ten sterimar kúpila a píšu až od troch rokov

martinka236
10. apr 2018

@tigri ako sa prosím vola ten sprej poprípade foto dsku

martinka236
12. máj 2018

@tigri kde kúpim to kolonoidne striebro dskujem

sofi_fabova
11. feb 2019

Moraxella osloensis? Máte niekto skúsenosť? Ďakujem

lukasko15
22. nov 2019

@lubina my máme ten istý problém stále sopliky, teplota, kašeľ,a čo sa týka učiteliek nedám dopustiť,klobúk dolu.uz sa mi stalo že matka zaklopala na dvere triedy,dieťa choré za dverami a stihla zakričať že musí do roboty ,aj jej volali a nic

lubina
22. nov 2019

@lukasko15 to mi je luto, ze sa tiez trapite...ale ver mi, ked dieta odide zo skolky, tak sa to vsetko upravi, my sme uz v skole a uz nebyva tak casto chora, ako to bolo v skolke.

lukasko15
24. nov 2019

Dúfam,len som nastúpila do práce a som viac doma ,pekný deň

lucylka25
14. nov 2023

Je potrebne vyberat homeopatikum presne na prejavy, ake moraxella sposobuje + sa tam dava homeopatikum z moraxelly na podporu. Je potrebne to liecit s homeopatom, ktory vyberie homeopatikum presne na mieru dietatku.