Baktérie na pieskoviskách

zuzanamih
13. sep 2016

Ahojte 🙂 Myslite si mamičky, že materské škôlky aj vyčistia sem tam pieskoviská na hranie? Vymenia hlinu a pod. ? Ci naše deti sa aj naďalej budú hrať na miestach , kde hocaké zvieratá vykonávajú potrebu? Pýtali ste sa nato v škôlkach? prenos baktérií, parazitov je u detí, dupľom ľahšia cesta ako u dospelých ☹ Dakujem 🙂

zuzizu2
13. sep 2016

@zuzanaete je to zvlastne ako sa snazime chranit deti co najviac od roznych bakterii a neviem od coho vsetkeho a pritom im tym ublizujeme pretoze sa im nema vdaka comu vybudovat poriadna imunita..

siska53
13. sep 2016

@zuzanamih tvoje traviace problemy nesuvisia s baketriami v pieskovisku.

Nie,neriesila som to. Myslim,ze maju vacsiu kontrolu ako verejne pieskoviska. Na jednom poloverejnom (mal hp mat na starosti spravca sukromnej skolky) som viackrat nasla macacie vykaly. Tak som to vyhodila,sebe aj nam ruky ocistila a neriesila. Nebolo co.

ajka30
13. sep 2016

@zuzanamih piesok sa v skolke premyva a raz za cas aj meni

baumka
13. sep 2016

Naša je už mimo škôlkárskeho veku,ale ich škôlka bola oplotená len takým tradične vysokým plotom a hoci sa o piesok a areál starali,tak cez víkendy a prázdniny im tam preskakovala miestna mládež a diali sa tam rôzne veci. Takže sa tam kadečo po ich pobyte aj nachádzalo.

A ešte k tým plavárňam. Ešte s malou dcérou som chodila plávať doobeda,resp. okolo obeda,keď ešte nebolo veľa ľudí. A pred plavárňou už čakali miestni bradatí bezdomovci s igelitkami,kde mali svoj majetok. A keďže to boli už dôchodcovia,tak mali nejaké zľavy do bazénov. Mali ste vidieť,ako si "rochnili" práve v tej najmenšej vode,kde zvyknú byť malé deti. Oni sa tam prišli doslova "odmočiť" (koža,nechty,otlaky...),plávať sme ich ani nevideli. 😒 😝

zuzanamih
autor
27. sep 2016

Chcela som len trošku načrtnúť aj túto problematiku. Dakujem za vsetky komenáre a vaše názory, samozrejme každý človek, rodič berie istú problematiku inak, niekomu sa to možno zdá banalna vec, ktorú netreba riešiť, pre mna ako matku je to doležita problematika. 🙂