Baktérie v brušku

ajkadi
2. júl 2014

Ahoj baby poraďte mi prosím, mám 2 a pol mesačného synčeka a má celý čas už od nemocnice nejakú baktériu, ktorá mu robí v brušku neplechu kaká zelené a má asi kŕče lebo krčí nožky k brušku strašne som sa bránila antibiotikám som radšej za nejaké staré overené recepty, ale vybrali sme predsa Zinat antibiotiká 10dní kým ich bral bolo dobre a teraz sme zase tam kde sme boli zajtra ideme k lekárke a som nešťastná z toho, že mu určite zas natrepe nejaké antibiotiká neviete o nejakych dobrých starých receptoch typu rumanček a podobne???od rána do večera vyváram fľašky cumle všetko no už som nešťastná trvá to už podľa mňa dlho..on síce neplače je usmievavý len neviem či on je taký silný alebo to možno nieje až tak vážne.. 😢

latvia
3. júl 2014

@ajkadi vysli nejake vytery z konecnika pozitivne? a je tvoj syn kojeny alebo papa UM? nieco ine okrem krcov a zelenej stolice? je vodnata a pachnuca?

donna11
3. júl 2014

@ajkadi skus biogaia probiotika,urcite ich uz moze drobec užívať..pokiaľ kojis,skus vysadiť komplet mliecne potraviny..

reppka10
5. júl 2014

@ajkadi ja ti odporúčam tieto probiotiká s 12 rôznymi kmeňmi baktérií + obsahujú aj prebiotiká, sú drahé ale aj najlepšie http://www.lr-slovak.com/probiotic-12/d-1574/

ajkadi
autor
8. júl 2014

ďakujem za reakcie..boli sme na gastre tak zatial vieme že baktérií sme sa zbavili tými antibiotikami,ktoré nám ale spôsobili premnoženie kvasiniek v brušku takže nám predpísala nejaké tabletky, biogaju berieme už dlho tak uvidím ako to pôjde ďalej čakáme na výsledky z výterov tak budeme zase múdrejší zmenila nám aj mlieko na ten nutrilon love lactoza takže uvidíme, že čo..kaká zelené a áno dosť to páchne či je v tom hlien neviem je dosť lepkavá..zostáva mi len čakať či sa mu polepší ke´d tie lekárky sú také, že ty im nadiktuj čo majú robiť s tvojim dieťaťom doslova ako keby tipovali..ach jaj

ajkadi
autor
15. júl 2014

@latvia vybrali sme ďalšie lieky medoflucon ale zelené kakame ďalej je to lepkavé a páchnuce boli sme na gastre robili mu všelijaké výtery brali mu aj krv ale žiadnu ďalšiu liečbu nám nenastavili mame ísť na kontrolu 4.septembra!!!!!!!prosím vás je to normálne to ako dovtedy čo máme robiť...zmenili nám mlieko na nutrilon love lactoza a toť všetko som nešťastná z toho fakt viete mi poradiť čo ďalej??rozmýšľam o liečiteľovi ktorý lieči bylinkami máme jedného známeho..čo iné keď lekári ho nechali tak..dokedy máme čakať?s lekárkou telefonoval manžel a nič konkrétne mu z tých výsledkov nepovedala len že má v brušku kvasinky bio gaju berieme už dva mesiace..

latvia
15. júl 2014

@ajkadi kvasinky v brusku vacsinou znamenaju, ze imunita je v prdeli...kvasinky v traviacom trakte masivne nemaju co robit...na imunologiu vas neposielali? je sice este dost drobec na tieto veci, ale kvasinky ak nepoliecia ani antimykotika tak to je uz trosku divne. bylinky by som u deti v tomto veku nedavala, liecitelia netusia, v akom stave je detske travenie....
ja by som chcela vidiet vsetky vysledky z vysetreni, takto je velmi tazko poradit, co by sa este dalo skusit 😒
mozno by som sa dotlacila niekde na detske oddelenie v nemocnici, mozno by urobili aj ine vysetrenia. okrem toho, ze to pachne a je to lepkave a zelene, je dieta aj nespokojne?place stale? neprospieva? nepribera?

ajkadi
autor
16. júl 2014

@latvia on je v podstate spokojny aj v noci pekne spí nieje plačlivý mňa len desí ta farba kakania sivozelená a lepkavá ..no taká určite nemá byť už aj to krčenie sa celkom ukľudnilo už sa krčí menej odkedy sme brali medoflucon to nám predpísali na gastre a zmenili na mlieko na nutrilon low lactoza tak teraz papá len to a čajik lebo nekojím..

ajkadi
autor
16. júl 2014

@ajkadi na imunologiu nás neposlali boli sme len na gastre a kontrolu máme až 4.septembra

ajkadi
autor
16. júl 2014

@donna11 bio gaju berieme už vyše2 mesiacov

donna11
16. júl 2014

@ajkadi tak skus ich vysadiť,niekomu robia dobre a niekomu spôsobujú zelenú kaku,ako aj nam pri dlhšom užívaní.skus aspoň na 2tt vysadiť a uvidis.my sme mali pár dni po vysadeni uz normálnu stolicu a aj zacal priverat.

ajkadi
autor
17. júl 2014

@donna11 podľa mňa on už je tak zvyknutý na tu bio gaju že mu ani nepomáha to fakt berie od 2týždňa...

latvia
17. júl 2014

@ajkadi ja by som biogaiu vysadila, obsahuje len jeden kmen, je slaba jak caj, nam nezabrala vobec. ked uy, tak kup infant dophilus, su to praskove probiotika, zamiesas do mlieka.su ovela lepsie

donna11
17. júl 2014

@ajkadi ..tak ju urcite vysadte, uvidis, ze sa to zlepsi..nam na zaciatku nerobila zle, az v 4mes zacala robit problemy..

ajkadi
autor
18. júl 2014

@donna11 vyskúšame 🙂ďakujem za rady 😉

monkabr
18. júl 2014

@latvia Ahoj, Infant dophilus obsahuje iba 500 milionov bakterii na 1 gram, co je naozaj dost malo. Tak isto probiotika vo forme prasku nie su najstastnejsie riesenie, vacsina bakterii zanikne v zaludku. A pri nedostatku zaludocnych kyselin zacnu kvasit uz v zaludku a mozu sposobit nevolnost. Ked probiotika tak najlepsie v obalenych kapsulach, ktore sa zacnu rozpustat az v crevach, kam patria.
Pekny vikend prajem

latvia
18. júl 2014

@monkabr tak som zvedava, ako das 2mesacnemu dietatu prehltnut kapsulu 😕 myslim ze vyrobcovia vedia, ze malinke deti nieco take neprehltnu, preto to robia vo forme prasku. my sme uzivali aj biogaiu aj infant dophilus, biogaia onicom, infant pomohol. okrem toho pre starsie deti su cmulacie probiotika, takze tiez prejdu zaludkom, rovnako ako aj hylak forte atd. to by znamenalo, ze ziadne probiotika nepomozu....ani v jogurte 😉

demo
18. júl 2014

@ajkadi antibiotika rozhodili bakterialnu rovnovahu v crevach a neprimerane sa v nich rozmnozila kvasinka. Ak berie bio gaja uz dva mesiace, je cas vymenit znacku. bio gaja je dobra, obsahuje ale iba jeden kmen probiotickych kultur. velmi ti odporucam Infant dophilus plus alebo aspon Infant dophilus. K tomu urcite aj hylak forte. Hylak forte pre dieta v takomto veku 2 ml denne rozlozit na tri davky. S tym moze byt problem, lebo hylak detom nechuti (ale niektorym kupodivu ano) ale nejako to do neho skratka musis dostat. Stopercentne sa z toho dostane. Moj syn mal tiez premnozene kvasinky a toto mu pomohlo. Bolo treba vylucit aj sladkosti, tvojho sa to vzhladom na vek este netyka.

demo
18. júl 2014

@ajkadi este ma napadlo. po antibiotickej liecbe moze nastupit docasny problem s kazeinom. Ak by toto vsetko nepomohlo, bolo by dobre zvazit, ci nema maly problem s bielkovinou kravskeho mlieka a skusit UM s nastiepenou bielkovinou. A dalej pokracovat v tych probiotikach.

De facto som zopakovala to, co napisala @latvia. az teraz som si precitala predosle komenty 🙂

demo
18. júl 2014

@latvia inak to, ze antimykotika neporiesia kvasinky je predsa pomerne bezne. Inak by tolko zien nemalo napriek prelieceniu peroralnymi antimykotikami pretrvavajuce problemy s mykozami. Tam ide o to, ze kvasinky sa sice vyhubia, ale to nestaci na to, aby sa v crevach rozmnozili probioticke kultury. Lebo tie su skratka vynicene tymi ATB a teda sa tam nemozu ani rozmnozit. Preto treba doplnit probiotika a idealne striedat rozne znacky (kmene). Na imunologiu by som isla az v krajnom pripade, bala by som sa, ze imunolog nasadi dalsiu liecbu bez toho, aby sa islo po podstate veci.

monkabr
19. júl 2014

@latvia 🙂 Jasne to ma nenapadlo, to asi tazko. To co som napisala plati len pre dospelych, par don.... A s tymi jogurtami si to vystihla, jogutry obsahuju len malo probiotik, nie su dobry zdroj probiotik. A co je najdolezitejsie, v jogurtoch probiotika preziju priblizne len 2-3 dni a vacsinu z toho mala co nimi ziskame znicia zaludocne kyseliny.

amandas
29. júl 2014

neviem ti moc poradit co sa tyka starych receptoch. my sme bohuzial boli dost casto chory. z jednych ATB do druhych :( nepomohli mi ani rady babiek a starych mam.. jedine co nam na imunitu a na upravu crevnej mikroflory zabralo boli probiotika Actibax. ja som s nimi velmi spokojna berieme ich uz vyse roka a musim si zaklopat odvtedy sme lekarku ani chorobu nevideli 🙂 su vhodne aj pre malicke deti vo forme kvapiek. drzim palce 🙂

lauricita7
31. júl 2014

skus na upravu crievok a crevnej mikroflory probiotika Actibax. nam ich lekarka odporucila po uzivani ATB.. a plus su vyborne na posilenenie imunity 🙂