Balenie naširoko a stupeň vykĺbenia IIa

nataliaqwert
5. feb 2015

Ahojte baby!
Máme diagnózu vrodené jednostranné vykĺbenie bedra,stupeň tam mám IIa.Kázali mi mesiac baliť naširoko ale až o dva mesiace kontrola!Bojím sa,že sa to za ten mesiac nenapraví a dajú mu potom o dva mesiace také tie "popruhy" na nožičky (neviem ako sa to volá ale vyzerá to hrôzostrašne) :/ ....Prosím vás,máte s touto diagnózou skúsenosti?Ak áno,za aký čas sa vám to zlepšilo?A balenie naširoko pomohlo?Bojím sa aj kôli tomu,že akokoľvek silno malého "ubalím",nemá nožky tak vysoko,akoby asi mal mať,strašnou silou si ich dáva stále ku sebe :/

stefka33
5. feb 2015

@nataliaqwert Nemáš tie poštolky príliš malé? Skús väčšie číslo a napchaj pod nich dve látkové plienky. Ja som ich dávala len 2,5 mesiaca, ale bol totálne bez šance dať nohy spolu.

ichbinich
5. feb 2015

@nataliaqwert:
Dcera pri stupni 2a dostala tie popruhy...
Syn mal 1b a stacilo balit na siroko, ako ma naucila sestricka, asi 6 tyzdnov, potom na kontrole bnolo vsetko v poriadku.
Dcera odporucali balit na siroko uz v porodnici (davala som jej take "gatky" s tvrdou vlozkou, resp. latkove plienkogatky), ale nestacilo, na kontrole som fasla tie remene... Vyzera to strasne, ale da sa na to zvyknut. Ona mala tie, co sa davaju NA oblecenie.
Lekar mi povedal, ze najdolezitejsie je, aby nemohla dat kolena k sebe. Tak si vyskusaj, ci tvoje balenie na siroko staci, ci sa dostanu kolena k sebe alebo nie.
Dcera mala tie popruhy tiez asi 5-6 tyzdnov, na kontrole potom klby 1a 🙂
Takze, urcite bal na siroko, ako ta naucili. A skontroluj tie kolena. Dcera tie porpuhy nemala rada, ani ja, bola to ostara. Ale dalo sa to vydrzat. Ty sa musis s tym zmierit v hlave, ze robis dobre pre svoje dieta, aj ked to tak opticky nevyzera. Radsej ale takto ako celozivotne problemy neskor...
Vsetko dobre!

jul11
5. feb 2015

@nataliaqwert ahoj,ja by som vobec ale vobec nepanikarila. Kuk na definiciu:
Kyčel II (dysplasie) - úhel alfa u stříšek menší, úhel beta větší, tj. stříšky nezralé
Podtyp IIa - fyziologická, tj. normální nezralost (děti mladší 3 měsíců)
Podtyp IIb - opožděná zralost (děti starší 3 měsíců)(prodlužuje se abdukční, tj. široké balení)
Kyčel IIc - určitá dysplasie, tzv. ohrožená kyčel (léčení abdukčními pomůckami, např. třmínky)
Kyčel D - nestabilní, decentrovaná (hospitalizace)

nasa tiez mala 2a,odporucili balit 23hodin denne do Frejkovej perinky. To su take nohavicky,netreba pod to davat bavlnenu plienku. davala som na noc a pekne v pohode. samozrejme,nie som lekar ale to hodnotenie vyssie je z lekarskej knihy

luslus
5. feb 2015

@nataliaqwert ahoj. tak moja mala na 1. kontrole jednu nozku IIa (dr. sa tvaril, ze to je ok) a druhu IIIb (ze mam ist na ortopediu a tam mi povedia co dalej. Mne sa tie vysledky nezdali, ani pediatricke, ze ved ked v porodnici bolo vsetko ok ako by teraz mohlo byt az IIIb? Tak nas poslala na detsku ortopediu na Kramare, nech to este raz pozru - vysledok - IIa obe nozky. Kazali nam balit na siroko len na noc. Boli sme po mesiaci opat na kotrole, bol tam iny dr., ktory to len rychlo pozrel a ze sa nic nezmenilo. Treba balit nadalej nasiroko, kontrola o 2 mesiace. Davam jej teraz ale uz 2 plienky, tak uvidime. Skusala ju balit aj cez den ale nechce v tom byt