Bera vyšetrenie sluchu na Kramároch. Ako prebieha?

silvikam
14. dec 2009

Ahojte maminy, mám na Vás jednu otázočku, ktoré s tým máte skúsenosti. Mám 5 mesačného synčeka, ktorému v pôrodnici pri skríningu zistili nevýbavné otoakustické emisie. Potom sme to absolvovali asi 5x a stále nič. Mne sa všask malý javý, že počuje, reaguje na zvuky. Boli sme na Krmároch, kde nás objednali na apríl, že urobila vyšetrenie BERA v narkóze. Ak máte niektorá podobné skúsenosti, prosím napíšte ako to vyšetrenie prebieha a ako ste dopadli. Veľmi sa už teraz toho bojím a zvažujem, či tam vôbec ísť. ďakujem

mariannet
7. apr 2012

@uterak ahoj, vysetrenia sa bat nemusis, dietatko uspia, daju mu na hlavicku take sondy a skumaju reakciu mozgu na zvuky, ktora pustaju. Vysetrenie trva tak 40minut. A ak bude dietatko v poriadku, este v ten den vas mozu pustit domov. Ja som sa bala hlavne toho uspatie, ale ubezpecili ma, ze sa nemam coho bat, dokonca sa manzel pytal a povedali mu, ze je este sa nic ziadnemu dietatku z uspatia nic nestalo.......na vysetrenie urcite chod, aspon budes vediet, ako mas s malym postupovat dalej 🙂

adrianiiita
9. máj 2012

Ahojte, chcela by som sa spýtať, nás doktorka poslala na vyšetrenie BERA na kramáre ale neviem ku komu máme ísť ... chcem sa spýtať u koho ste boli, kto je lepší a tak dakujem :D

kwetinka77
11. jún 2012

@adrianiiita my sme boli prvy krat na Kramaroch u Dr. Zavodnej. Potom mojej malej zistili percepcnu poruchu sluchu a dostala nacuvacie aparaty, teraz chodime k foniatricke Dr. Chebenovej tiez je na Kramaroch. Obe su podla mna velmi mile. Drzim palce 🙂

adrianiiita
1. aug 2012

Ahojte, no my ideme v pondelok na beru .. a chcem sa spýtať že ako to bolo so spaním .. či ste spali so svojimi detmi na izbe alebo ako je to tam riešené ... a či ste si priplácali izbu alebo tak niečo??? dakujem 🙂

saxana123
7. jan 2013

@adrianiiita Ahoj, predpokladám že to už máte za sebou, a môžem sa spýtať, na to čo si sa pýtala ty? bola si s dieťatkom na izbe ? ako to prebiehalo? naozaj sa to dá, že vás pustia ešte v deň toho vyšetrenia?

kwetinka77
7. jan 2013

@saxana123 ja som bola s malou na beru 2x vzdy nas pustili az na druhy den po vysetreni, nikoho nepustali v den vysetrenia. Bola som s Kikou na izbe ale nemala som stravu. Za pobyt neplatis do troch rokov dietata ale nerataj s vlastnou postelou. my sme sa tlacili na jednej. So starsim dietatom mozes byt tiez to uz sa plati neviem kolko a myslim ze je tam izba pre matky, taka na noc sa tam mozes ist vyspat, ale to myslim ziadna mama nenecha dieta po uspani same v noci.

zuzka7312
16. feb 2013

Ahojte,chcela by som sa spytat boli ste niektora z vas s dietatkom na Assr vysetreni??co to vlastne je??mpja dcerka prejonala akp 3tyzdnova zapal mozgovych blan☹lezali sme v BB na are a potom na kojeneckom oddeleni.v Bb nam premeriavali usne drahy a vsledok bol zly.na prave usko vraj zle pocuje...v lete sme bpli na kramaroch a tam vslo vysetrenie na vbornu,ale pani doktorka si chce byt ista a tak ideme tetaz v marci lezat na kramare a idu nam robit toto vysetrenie.bpjim sa toho,pretoze mala ide pod celkovu narkozu!!☹je tu nejaka maminka s touto skusenostou??budem vam vsetkym vdacna za odpovede s pozdravom zuzka

kwetinka77
17. feb 2013

@zuzka7312 pozri si toto http://www.detskaorl.sk/?p=200. Neboj sa mi sme boli 2x, nieje to uplne velka narkoza ako davaju dospelakom. Malej daju iba vypit sirupcek po ktorom zaspinka, urobia jej vysetrenie a bude hotovo. Ale pustia Vas az den po vysetreni. Moze sa stat ze po tejto narkoze bude zvracat, ale to je normalne. Viem neznie to nic moc, ale my sme to zvladli 2x zvladnete aj vy 🙂 a drzim palce aby Vam dobre vysiel sluch. My ideme akurat zajtra na audiometriu, lebo Kika uz je velka a vie spolupracovat pri audiometrii tak som zvedava co nam povedia...

zuzka7312
18. feb 2013

@kwetinka77 ahoj, pozrem si to. my by sme mali ist 5.3.2013 len idu malej zubky a ma sopliky tak nam to do vtedy hadam prejde....urcite to budete mat vsetko dobre. dakujem za radu

saxana123
22. feb 2013

Tak my ideme v pondelok na to ☹ držte palce

kwetinka77
22. feb 2013

@saxana123 drzte sa a daj vediet ako ste dopadli

saxana123
22. feb 2013

ach, no veď toto. inak neviem ako tam s malým vydržím, objavil čaro plazenia sa a už ide jak taký malý šmejdil, všetko prekutrá a nechce byť ani na rukách, ani v kočíku iba na zemi a plaziť sa. čo tam ja s ním budem robit??na zem ho dať nemôžem tak naozaj si toto neviem predstaviť. Toto mi robí viac starostí ako výsledok vyšetrenia 😀

saxana123
22. feb 2013
kwetinka77
23. feb 2013

@saxana123 na Kramaroch maju na detskej ORL taku izbu kde su hracky, televizor kde su pustene rozpravky, mozes tam s malym byt kolko chces, samozrejme je tam koberec na zemi. Ono aj tak sa tam nic ine s detmi neda robit a ked budete po vysetreni bude ti spinkat 😉

saxana123
23. feb 2013

@kwetinka77 no super, to si ma potešila, lebo fakt som nevedela že čo tam s ním ja budem robiť 😔 ešte prežiť to vyšetrenie a máme po starosti. A ešte sa opýtam že kedy - akože o kolkej robia to vysetrenie? myslím na to že je možnosť byť prepustení v deň vyšetrenia, keď sa malý prespí, tak reku či nás pustia aj poobede ak bude malý ok....

kwetinka77
23. feb 2013

@saxana123 nam vzdy robili vysetrenie rano. Kika bola prispata vzdy cely den aj zvracala. Ale boli tam aj deticky ktore sa vyspali a boli v pohode hned sa isli hrat. No nikdy som tam nezazila ze by pri tomto vysetreni niekoho pustili v ten den, akurat jednu mamicku ale aj ta musela podpisat reverz. Myslim si ze ked bude v poho tak na druhy den po vysetreni vas hned doobeda pustia

saxana123
23. feb 2013

@kwetinka77 No tak budem silno dúfať že mu nebude zle a nebude vracať ☹ jééjda to si mi ani nemala písať že deti potom vracajú 😖 zas mám o čom premýšlať 😒 A ešte sa opýtam, mali ste každá svoju posteľ či ste spali na jednej?

kwetinka77
23. feb 2013

@saxana123 neboj bolo tam vela deti ktore nevracali. Postel sme mali jednu. To uz by sme chceli asi moc mat kazda svoju 🙂

saxana123
24. feb 2013

@kwetinka77 no tak aspoň že budeme buvať na jednej, keď sme ležali v TT, Miško bol v tej zamrežovanej 😖 Bolo to hrozné, takto aspoň budeme spolu. A ešte sa opýtam, bola tam nejaká stolička na krmenie? Nevšimla si si?

saxana123
26. feb 2013

taaaakze dnes sme sa na reverz dali prepustit, Miško to zvládol super, ale všetkým doktorom som tam duplikovala že nesúhlasím so žiadnymi ihlami a kanylami. uspať sa dá aj sirupom a aj ho tak uspali, takže to mal úplne bezbolestne. Miškovi nebolo ani trochu zle, pospal si, prebral sa a bol absolutne ok. tak nás poobede prepustili. No a výsledok? Stredne ťažká porucha sluchu na ľavom ušku, strata 50 db. To síce nie je až tak zlý výsledok, ale ani výborný. Počuje na to uško asi tak na polovicu. Ale tak chvalabohu že to nedopadlo horšie. Držím palce všetkým ktorých to ešte len čaká 😎 zvládnete to.

kwetinka77
27. feb 2013

@saxana123 a prave usko v poriadku? Super ste to zvladli 🙂 ak mas nejake otazky je zalozena skupina poslem ti pozvanie

saxana123
27. feb 2013

áno pravé vypadá byť ok, to vychádza stále výbavné, problém robilo ľavé. No a keď išla merať to lepšie, pravé, mládenec sa zobudil, tak o pol roka pôjdeme znova a začne tým pravým 🙂 Tak ja si myslím že tých 50 db nie je až taká katastrofa keď pravé je ok.

zuzka7312
17. apr 2013

ahojte, tak nas to caka zajtra.... ☹ nebojim sa vysledkov, skor sa bojim ako to bude mala zvladat...jaaj 😒

simoneta10
28. okt 2013

Dobry den mam 3-mes, synceka sme objednany na Bera vysetrenie mozem sa opytat co to vlastne je za vysetrenie ? ako to prebieha ? je to niejaky vaznejsi zakrok ? vopred dakujem za odpoved 🙂

slavuska30
9. dec 2013

Ahojte, my sme tiež objednaný na Kramáre na 29.1.2014 na ASSR v celkovej anestéze. Synovi robili TEOAE, tympanometriu, až na jeden výsledok má všetko vporiadku. Problém je v tom, že nerozpráva, tak nás poslali na ORL vyš., anatomické pomery má ok, počuje podľa mňa dobre, práve silné zvuky mu robia problém (motorky, vŕtačka, vrava detí v jedálni v mš)- to si aj ruky dáva na uši, aby tlmil zvuk...

kwetinka77
30. dec 2013

@simoneta10
@slavuska30
dievcata pridajte sa do skupiny Mame dieta so sluchovym postihnutim. Tam sa Vamposnazia mamicky odpovedat. Drzim palce. vysetrenie je v pohodicke. Pri vysetreni BERA/AsSr musi dietatko spat preto sa robi niekde v celkovej anesteze, niekde cakaju na prirodzeny spanok. Nam robili aj tak aj tak. Pri prirodzenom spanku sa mala budila ked jej davali sluchtka do usiek. Musia dat dietatku sluchatka do usi, nalepit take cudliky na celo a za usi a pustaju im tam rozne zvuky. Boli sme na Antolskej aj na kramaroch. Teraz uz je velka tak chodime na normalka audiogram pri ktorom vie sama povedat ci pocuje alebo nie. Zial u nas je potvrdena na lavom uchu hluchota a na pravom tazka porucha sluchu. Ma aj nacuvacie aparatiky, chodi do specialnej skolky, na logopediu, ale rozprava, posunkuje, odzera. Pri niektorych poruchach sluchu mozu vadit niektore zvuky. Kike napriklad vadi zvuk sanitky, tiez vrtanie... drzim palce silno

saurian
30. dec 2013

@silvikam
ja som bola na kramaroch na BERA s mladsim, ked mal 6mes. par dni pred tym sme boli u pediatricky na odbery krvi, potom sme jeden den nastupili, druhy den mu to urobili, na treti dopoludnia nas pustili. niektore deti z BA sli domov v ten den. samotne vysetrenie - sla som s nim a tusim sestrickou na nejake ine oddelenie, kde sme ho cakali a kde mu dali "sirupcek" na uspatie, nie celkovu anesteziu, potom do cca 15 min zaspal, to sme uz boli naspat na odd kde sme lezali, tam ho "zobrali" na tom odd prec na cca 20 min, este spinkal, len som si vsimla ze ma za uskami na vlaskoch polepeny nejaky gel priesvitny, asi tam mal nejake elektrodky ci co. potom sa prebral a bol uplne v pohode. on mal vtedy 6 mes., ja som mu zobrala stravu z domu (aj ked tam teda zabezpecia), normalne som mu robila tam mlieko a davala hami prikrmy. mamicka si stravu zabezpecuje sama. on dostal detsku postielku, ja normalnu. v podstate celkom v pohode, myslim co sa tyka vysetrenia sa nie je coho bat. skor sa clovek asi boji vysledku. vysetrenie by sa vlastne malo robit v uplnom klude, nemusi v spanku, ale kedze deti v klude nevydrzia, tak ich uspia tymto sirupcekom. ktroym nezaberie, davaju anesteziu. drzim palce.

gabika53
17. jan 2014

@sissik ahojky, ja by som sa chcela opýtať, ako ste to vyriešili s tým jedným uškom, lebo my máme tento istý problém 😉

sissik
17. jan 2014

ahojte
@gabika53 boli sme na antolskej 2x, namerali pocutelnost od 30dB na vacsine frekvencii. ked je to velmi lahka porucha, nedava sa nic, len sa dieta sleduje. navyse ma tympano vacsinou B krivku

gabika53
18. jan 2014

@sissik dakujem za odpoved, lebo u nas v okoli nikto nebol s takou poruchou na 1 usku, tak sa neviem poradit..asi by bolo dobre na tu Antolsku..robi to stale ta lekarka Kabatova ci ako sa to tam teraz vybavuje..🙂 😎