Biely povlak a fľaky na jazyku

kvetinka0099
24. jan 2018

Ahojte baby ,syncek 3 rocny ma biely povlak na jazyku a flaky bez bolesti niekedy zmiznu a objavia sa ked nanho lezie chripka spravi sa mu jeden maly a potom zmizne a objavi sa mu vzadu pri koreni jazyka velky flak ako keby mu ten povlak mizol , detska lekarka mi na to nic nepovedala a ani to neriesi ten povlak a flak ale ja mam strach ze scoho to moze mat nikdy som aa stim nestrela na nic ine sa nestazuje sem tam mava zapchu je aj alergig , prosim vas je to nieco vazne? Ma niekto stim skusenost? Mam to nejako riesit alebo nechat to tak a nevsimat si to ?

nelinka888
24. jan 2018

Ak ti tvoja doktorka nijak nevysvetlila, prečo by to tak mohlo byť a čo mu to mohlo spôsobiť, tak sa vezmi s malým na pohotovosť a zahraj sa na hlúpu 🙂

caray
24. jan 2018

ja mávam biely povlak na jazyku zakaždým keď som chorá ale neviem aký fľak na jazyku ty myslíš

nikaella
24. jan 2018

Je to oslabena imunita. Staci nasadit vitaminy, najma Becko a prejde to. Teda nie uplne (aspon nam nie) ale zlepsi sa to 😊

elenita
24. jan 2018

Asi mate mapovity jazyk, tusim sa to vola lengua geografica 😉. Moj syncek to tiez ma. O nic vazne nejde.. 🙂

zuzpar
24. jan 2018

Vacsinou je to, ked je clovek alebo teda dietatko chore, ked je oslabena imunita, u kazdeho sa to inak prejavuje 😉

kvetinka0099
autor
24. jan 2018

@elenita
Ano ako mapy neboly ho to ,nema to ani cervene biely jemny povlak ruzovy flak na ktory povlak nieje je to ako mapa. On to ma stale? Mi to uz mame 3 mesiace povlak a flaky niekedy ustupia. Davate mu na to nieco?

kvetinka0099
autor
24. jan 2018

Taketo nieco ma ,fotka je stiahnuta z netu.

elenita
24. jan 2018

@kvetinka0099 Ma to velmi casto, takmer stale. Vyraznejsie to je, ked ide na neho choroba alebo malo pil. V nemocnici (boli sme kvoli inemu) mu to potierali tycinkami Pagavit, ale inak ja neriesim. Nie je to bolestive ani nic. Jeden pneumolog mi na to povedal, ze to casto mavaju alergici.

kvetinka0099
autor
24. jan 2018

Ja som sa zlakla ze je to nieco vaznejsie, dufam ze mu to prejde.

zuzkamargit
24. jan 2018

@kvetinka0099 to je skrz tych chorob, co sme si pisali v predoslej teme. Vyskusaj ten narosan, je nadopovany B-ckom. Len nie cucoriedku ked ma zapchy. Ak chces napis a poradim nieco 😉

maderovabebe
24. jan 2018

Zdravim tak presne taketo flaky co su na foto.mavame aj my teda moj 5r.syn ale niekedy ich je viac.nasa lekarka nato nepovedala nic a zastupujuca ze to ked nanho lezie choroba ze to z toho.ale mava to aj ked je chory a aj ked mu nic nieje tak tiez.neviem z coho to moze byt ale tiez sa nestazuje.

eliska13
24. jan 2018

@kvetinka0099 aj mykóza sa tak prejavuje väčšinou je to málo b vitamínu, zinok pri oslabení sa to prejaví.Podla mňa mu mala dať aspoň vitamíny či protiplesnovu tabletu

babatkoo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babatkoo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zlatkapaps
25. jan 2018

U zubarky ste s tym neboli?

veronika2703
25. jan 2018

@kvetinka0099 noo ja s tymto mavam dlhodobo problem- u mna ide o kvasinky...lekarka na to predpisala atb a tiez vylucit mlieko a vsetko sladke...

veriine
25. jan 2018

Biely povlak na jazyku alebo "soor" (ked hodite do googlu) je prvy a hlavny priznak premnozenej candidy. Takze pozor.
Lekari ale taketo nieco neberu do uvahy, lebo to nevedia liecit.

kvetinka0099
autor
26. jan 2018

Viteri mu predtim robila na kvasinky a boly ok, aj ja si mislim ze becko mu chyba, a svagrina mi zas hovorila ze dcere davala pantenol ze jej to pomohlo tak neviem

veriine
26. jan 2018

@kvetinka0099 juj keby bolo take jednoduche potvrdit kvasinky len sterom :D
To som len dala ako info, musis uz sama vediet, ale ja uz sa na lekarov nespolieham vobec.

montemotherone
30. jan 2018

Takto sa na jazyku prejavuje oslabenie imunity čreva, nasaď probiotikum +vit. skupiny B. Zaberá aj Nutrolin B. V čínskej medicíne sa lekár pozrie najprv na jazyk, tennis ukáže veľa, čo sa deje v tele 😉

henrietakerezsi
5. apr 2024
henrietakerezsi
5. apr 2024

Dobrý večer prajem, už asi 2 mesačne mam biele fľaky na jaziku, tak sa chcem spýtať či ste s takýmto mali skúsenosť, sčoho to môžem mať. Ďakujem za odpoveď 😊