Biopsia tenkého čreva u dvojročného dieťaťa

marcelenka
24. feb 2017

Dobrý deň milé mamičky. Prosím o radu hlavne mamičky zo Žiliny a okolia, ktoré absolvovali toto vyšetrenie so svojím malým dieťaťom,kvôli podozreniu na celiakiu ( krvné testy vysoko pozitívne ). My sme objednaní do nemocnice na hospitalizáciu na dva dni. Len dcérka je dosť plačlivá a citlivá, vôbec netuším, ako to tam tie dva dni zvládneme a o samotnom zákroku ani nehovorím. Budú jej to robiť v celkovej narkóze, ale veľmi sa bojím, ako to celé dopadne. Preto, ak sa tu nájde nejaká mamička, čo to tiež absolvovala v žilinskej nemocnici, budem jej vďačná za každú informáciu. A taktiež aj za informáciu o detskom oddelení, ako to tam prebieha, čo si treba priniesť do nemocnice? Či budem sama s dieťaťom na izbe a podobne. A ešte možno jedna otázka....je skutočne nutná až dvojdňová hospitalizácia, alebo ste to niektorá, po dohode s lekármi, vyriešila za jeden deň. Ďakujem

miska845
4. apr 2019

@angellinka dakujem a mali ste celkovu alebo tu injekciu ?dcera ma 2,8 r. A ako to prebiehalo ak sa mozem opytat ? Vy ste tiez boli v Poliklinika (Stacionár) sv.Medarda na Špitálskej ul, Nitra, dr.Gubáňová.
Staci sa len objednat ?

angellinka
5. apr 2019

@miska845 mal lokalnu anestezu-dormicum.Najprv sme boli na konzultacii,zobrali mu krv a potom nas lekarka objednala na zakrok.Bolo to rychlo,neboj sa.Manzel s nim bol vnutri,ja som bola tehotna,bala som sa ze ma kopne,velmi plakal.Mal 1,5 roka.Tiez uz Mudr.Gubanova.
Drzim palce😉

miska845
8. apr 2019

@angellinka dakujem velmi pekne a ked jej da tu lokalnu ako sa spravalo dieta ? Nepamatalo si to ? Ja sa budem bat ze mala nebude spolupracovat ? Dakujem velmi pekne. Uz sme objednany

angellinka
8. apr 2019

@miska845 no podľa mňa si to pamätá, len sa nevie brániť, je paralyzovane. To je z toho dormica, môj bol nekludny po vyšetrení, a zevraj mal spat.... On bol malinký nevedel mi to od komunikovať. Keby som mala toľko info ako teraz, biopsiu by som mu nedala robiť. Jemu to zistili hneď z krvi....

miska845
8. apr 2019

@angellinka no malej tiez vysli vysledky s krvi vysoke takze urcite to ma ale vraj musime to podstupit aby sa to uzatvorilo ze to urcite je to mala velmi vysoke hodnoty s krvi

angellinka
8. apr 2019

@miska845 aj moj mal vysoke protilatky,biopsia je len kvoli tomu aby ti priznali dietny prispevok....ale podstupit to nie je povinne.Kaslat na ich prispevok!

miska845
8. apr 2019

@angellinka mne tvrdili ze az potom moze podstupit dietu az ked bude tato biopsia .

angellinka
9. apr 2019

@miska845 diéta je na tebe, na každom človeku. K tomu nepotrebujes, ja ty, hocikto iný biopsiu..... Ak sa ma človek dobre cítiť, a vie čo mu nerobí dobre, v strave to vynechá. Neodhovaram ta, len ti hovorím zo skúseností. Syn bude mať 11 rokov, a celiakiu od 1,5 roka.

miska845
9. apr 2019

@angellinka nebude potom problem v skolke na.odhlasenie stravi alebo v skole. ?

ciernysokol
9. apr 2019

Nechcem sa rozculovat hned,ale vzdy ma toto poburi.o celiakii mam nastudovane vela,taktiez zahranicne studie,ktore sa zhoduju v tom,ze testy na celiakiu su nedokonale a nevhodne.v prvom rade,dietatu davate lepok,zistite,ze mu robi zle,ale nesmiete ho vysadit,aby malo natolko znicene tenke crevo,ze vzorka,ktora sa z neho vystikne,to preukaze ( niekedy sa vystikne prave zdrava cast a diagnoza zle.ale malokedy)male dieta je v narkoze,cele zle.vysledkom nie je liecba,ale dietne obmedzenie.diagnostika je to nevhodna.testy sa daju robit z krvi,taktiez genetika a ked sa oba zhodnu,poistovna nech kludne obetuje 20 euro mesacne na to malicke prcento,ktorym sa ukaze falosna pozitivita.celiatikov pribuda,taketo testovanie,najma na malych detoch je pre mna neprijatelne.cakam na zmenu uz dlho.

filiatko
29. máj 2019

@ciernysokol a prosim vas aku zmenu cakate? Nerozumiem tomu tak ako sa da zistit u dietata celiakiia ci je to blud alebo ako to mam chapat?

filiatko
29. máj 2019

@angellinka preco nie biopsiu? Dakujem

angellinka
29. máj 2019

@filiatko zbytočny stres pre dieťa... Nikdy v živote, keby sa môžem ešte raz rozhodnut

ciernysokol
29. máj 2019

@filiatko cakam na vyvoj v diagnostike celiakie.ako sa da zistit?napriklad tak,ze dieta ma vsetky priznakyceliakie a ked vysadim lepok,priznaky zmiznu,zdravotny stav sa zlepsi.cakam na dokonalejsie testy alebo na akceptaciu vysledkov testov z krvi.

ciernysokol
29. máj 2019

@filiatko napriklad ja celiakiu diagnostikovanu nemam,ale ked si dam lepok,najma viackrat,je mi zle,objavia sa vyrazky,chce sa mi spat,zapalia sa mi creva a lahsie chytam plesne.preto ho nejem a nie je pre mna dolezite,co mi diagnostikuju,lebo vysledok rovnaky.liecba nie je,treba lepok vyradit.