Bolenie bruška a kakanie 7-týždňového bábätka

veronikas30
20. júl 2021

Ahojte. Neviete mi poradiť čo so 7týždňovým bábätkom keď má problém sa vykakať? Papá len materské mlieko. Skúšam všetko. Probiotiká, sabsimplex, babycalm, masírovanie bruška, stláčanie nožičiek k brušku a nič. Nechcem stále rúrkovať - to robím cca po 3-4dňoch. Dojčenskú vodu mi vypije tak cca 10ml, inak vypľúva.

s_a
20. júl 2021

Dojčenskú vodu, Resp. Celkovo vodu mu vôbec netreba. A nuž niekedy s tým človekom neurobí nič a treba len počkať

newmoomy
20. júl 2021

Babatka ktoré sú dojčené nemusia kakať pravidelne resp. Aj viac dní. Švagrinej syn kaka každý 3-4 deň a je kojený má 4 mes. a s kakanim to majú od narodenia takto. Môj syn má 2 mes. A kakal do cca 7 týždňa každý deň aj 2-3x no teraz kaka obdeň

mila06
20. júl 2021

@veronikas30 kojene babo nemusi kakat aj dlhsie, aj vyse tyzdna, skus sa poradit s pediatrom. Aj ja som to mala u druhej dcerky a nerobila som nic, po nejakom case sa vykakala bolo to huste a slo tazsie ale dalo sa . Skus len s tymi nozickami cvicit +novorodenecku gymnastiku a neboj vykaka sa.

veronikas30
autor
20. júl 2021

@mila06 pediatra nemám dobrého žiaľ a pol roka nemôžme zmeniť. Keď ona sa pučí, plače. Akurát si poprdká, no to hovienko ozaj nejde. A vidím že potrebuje, len neviem ako dopomôcť. Viem že aj týždeň by nemusela kakať, no trápi ju bruško

veronikas30
autor
20. júl 2021

@newmoomy keby aspoň kakala sama ... ale nejde to

s_a
20. júl 2021

A inak nedávas vigantol?

nikpa
20. júl 2021

@veronikas30 preco ju necháš trápiť? Keď ani kvapky, cvičenie a masáže nepomáhajú tak raz denne kľudne môžeš použiť rektalnu rúrku. Podľa teba je lepšie keď ju každý deň naťahuje a boli bruško?

gbgb
20. júl 2021

@veronikas30 a preco si myslis ze sa nevie vykakat? Aku ma stolicu?
Dojcfne deti nekakaju kazdy den.
Mozes skusit Coliprev a ked poprdkava tak je ok. Ja som davala aj Pupik. Rurku nikdy. Deti mali zelenu striekavu stolicu.

Este ma naucila laktacna podrzat dieta nad umyvadlom a to bolo lepsie.

veronikas30
autor
20. júl 2021

@s_a davam devit

mila06
21. júl 2021

@veronikas30 este ma napadlo ze ty si daj napr.ovocie s vysokym obsahom vlakniny alebo aj ine potraviny napr.cerstve slivky.... a pojde to malej rovno do mliecka.

veronikas30
autor
23. júl 2021

Ďakujem všetkým. Vynechala som tretí deň Devit, používali coliprev, tak buď zabralo jedno alebo druhé, lebo dnes sa 2x sama pokakala. Zajtra začnem opäť dávať Devit a zistím 🙂.