Bolest bruška 3ročného chlapčeka

moniikka
24. sep 2018

Maminky nemáte niekto skúsenosť s bolesťou bruska u deti.Synček včera ráno vstal okolo pol 6že ho boli bruško,boli sme na WC,kde sa mi vykakal,potom mi zaspal a všetko bolo OK.Hral,sa celý deň,obedoval bez problemov,potom sme mali prechádzku,šli sme domov a zasa začal ze ho boli bruško.Nemala som ako ísť na pohotovosť,takže som si volala lekára dôvery a povedala aký máme problém.Podotykam že nehnackuje,nezvracia,nemá teplotu,len tu bolest bruska.Kazali mi dať nospu ,probiotika a rascovy čaj.Okolo 9zaspal a spal pekne celú noc.Ráno vstal celkom OK,ale neskôr zasa začal hovoriť že ho boli bruško.Tak sme šli k pediatricke,ta ho vyšetrila,CRP mal v norme,moč negatívny,takže nám kazala ďalej dávať nospu a zajtra ešte raz pre istotu doniesť moč na vyšetrenie.Bruško aj tak malého bolí,Mal nám už zapal močových ciest,ale to mal vysoké teploty a mutny moč Teraz nič nemáme iba bolesť bruska.Nevedeli by ste nám poradit čím to môže byť alebo čo by som mu ešte mohla dať.Ďakujem za rady

pininka
24. sep 2018

@moniikka aj nas to mal a v podstate to ma dodnes. Zle mu travi. Chodili sme aj na gastro, ale nic. Bral probiotika, vzdy ked to nanho pride dam mu nieco na travenie. Urcite treba posledovat stravu, my sme vynechali uplne mlieko. Dovtedy okrem bolesti aj vracal.

nakupiky
24. sep 2018

@moniikka Ahoj a nezačal teraz chodiť do škôlky?

siska25
24. sep 2018

@moniikka Neboli ho brucho, ked potrebuje ist na wc alebo pri strese? Moja dcera to ma tak, rano ju boli zo stresu, ked nechce do skolky alebo ked potrebuje na wc. Vzdy ju nafukne a do hodiny uz aj bezi.

jurinecka125
24. sep 2018

@pininka dobry vecer prosim vas aj mojej dcere 3 roky zle travi, ma zapchu a niekedy ju boli brusko a vracia, na gadtro sme objednany, prosim po vyluceni mlieka uz nevracia? a mozete mi napisat ake probiotika a co na travenie vam poradili?ďakujem

moniikka
autor
24. sep 2018

@nakupiky nastúpil teraz do škôlky,ale minulý týždeň bol doma kvôli nádche

moniikka
autor
24. sep 2018

@siska25 s vyprazdnovanim problém nemáme,včera v pohode 2krát,dnes nemal stolicu

moniikka
autor
24. sep 2018

@pininka on mlieko moc nepije,ale je ešte kojeny

nakupiky
24. sep 2018

@moniikka u malých detí je veľmi často nejaká zmena prežívaná ťažko - nevedia to pomenovať, boja sa niečoho, necítia bezpečie a reakcia môže byť psychosomatická - bolesť bruška, zvracanie, bolesť hlavy u väčších detičiek. Ak sa nepotvrdí nič klinické (u lekárov) tak by som hľadala týmto smerom

moniikka
autor
24. sep 2018

@nakupiky neviem či by to bolo tým,nakoľko mam 3deti a on škôlku z nich znáša najlepšie

nakupiky
24. sep 2018

@moniikka to môže byť úplná drobnosť, ktorá by Vás ani nenapadla, že učiteľka zdvihla hlas (ani nemusí naňho), že sa hanbil opýtať na WC, že mu bolo treba na veľkú a nechcel ísť v škôlke, že mu niekto niečo nechce požičať

nakupiky
24. sep 2018

@moniikka ale lja en tipujem, mali sme v okolí dva podobné prípady, lekársky ok a stále problém s bruškom, napokon sa istilo, že problém bol v škole, škôlke a teda šlo o veľmi banálne veci - pre nás dospelých

pininka
24. sep 2018

@jurinecka125 myslim ze to bol ten floractiv, ten nam kazali na gastre. Jedine co mu vtedy zistili ze ma anatomicky mensi zlcnik a asi mu tak netravi. Chcela mu dat hadicku, ale muz nesuhlasil. Inak on mal dietu kvoli atopickemu axemu, mal aj velmi znizenu imunitu ale pritom chory nebol. Tak kazala uplne vysadit mlieko. Vracanie sice prestalo, ale krcovita bolest brucha ostala. nastastie vsak nie casto

spokojna_mamina
24. sep 2018

Aj môjho malého bolieva ráno bruško, odkedy teraz začal chodiť do škôlky. Najprv si myslel, že mu treba kakať, ale nakoniec nebolo. Mamička, bolí ma bruško. Nevieš prečo? ... a čo mu mám povedať - lebo sa bojíš ísť do školky? ... :/ Ráno to zvláda horšie, keď preňho naobed prídem, už je v pohode. Ale myslím, že stále sa tam necíti "ako doma".
Inak pamätám si, že mňa bolievalo brucho v prvej-druhej triede na ZŠ. Neviem o tom, že by som vedome bola v strese, ale asi som bola...
A s tým synom - teraz asi dve rána aj zabudol, že ide do škôlky - mali sme také raňajky, na ktoré sa veľmi tešil, tak si užíval koláče a dnes sme sa o čomsi rozprávali, čo ho úplne zaujalo...
Takže pokiaľ sa mu doktori nič nenájdu a bolesť bruška začala teraz v septembri, videla by som tam súvis so škôlkou, zmenou...
Držím palce, snáď sa tí naši drobci čím skôr adaptujú... 🙂

katren
24. sep 2018

@moniikka vyter z konecnika a vzorka stolice...to bolo prve co nam dr. spravila a zistila Campylobactera....2 tyzdne 3x denne Hylak a vyhli sme sa inym liekom 🙂

katrin21
24. sep 2018

@moniikka to nebude nic vazne, bezne traviace tazkosti podla mna.. nabehol na novu stravu aj v skolke, mozno mu nieco nesadlo... a mozno ho obchadza nejaka crevna viroza,ale vyhol sa jej, alebo je to len fakt zhorsene travenie... davaj probiotiky, vyluc mliecne vyrobky a uvidite, ze co...

mirkapp
24. sep 2018

@pininka robili vám krvné testy na histamínovú intoleranciu ?

domkad
24. sep 2018

Presne ako by ste moju tiež 3r.dcérku opísali. Už niekoľko týžďnov sa sťažuje na bolesť bruška, kaká normálne len občas a hlienmi . Boli sme aj u doktorky najprv že jej môže zle tráviť cukry tak jej dala probiotiká nepomohlo,tak sme šli zas a dala ju Dr. vyšetriť na parazity ale aj to negatívne dopadlo. Tak už neviem do škôlky nechodí ale o chvíľku ju to čaká. Možno to bude fakt uz už len tá psychika u detí.

katrin21
24. sep 2018

@mirkapp po prvom dni bolenia brucha? to by asi bolo prehnane...

mirkapp
24. sep 2018

@katrin21 otázku som
smerovala inej diskutujúcej nie zakladateĺke témy 🙂

moniikka
autor
25. sep 2018

Noc bola hrozná,mám pocit že nospa vôbec nezabrala.Chystáme sa akurát zasa s mocom a pôjdem naslepo na nefro.som zvedavá ako dopadneme

pininka
25. sep 2018

@mirkapp nam robili asi vsetky mozne testy ake existuju a nic nevyslo. Aj to mlieko mu vyslo len hranicne, nie ze ma intoleranciu. Ale doktorka je odporca mlieka, ze je tazke na travenie.

danielitta6
25. sep 2018

Moju starsiu dcerku bolelo brusko cely minuly rok, nastupila do skolky. Poznam dalsich x mamin, ktore prezivali to iste. U nas to bola psychika. Mladsia ma tiez obcasne bolesti brucha, nevysla jej ziadna alergia na jedlo, je zdrava. Ale uz napríklad viem, ze nam fantasticky pomaha Enterina, je to zazrak. Davam ju dokonca aj vtedy ked hnackuju a su v tip top forme bleskovo rychlo.

moniikka
autor
25. sep 2018

Gastro sme mali robené asi pred pol rokom a vyšetrenia dopadli výborné.Nezistili mu nič

bzucka4
25. sep 2018

@danielitta prosim ta naco je dobra Enterina? Aj moja dcera ma sem tam bolesti brucha a nechcem jej stale davat Algifen. Je to na predpis?

moniikka
autor
26. sep 2018

Maminky ja som už zufala,boli sme pri pediatricke v pondelok,v utorok nefrologia a chirurgia,tam moč,krv,ultrazvuk všetko v poriadku,večer sme šli na pohotovosť,lebo plakal že boli bruško,tam zasa všetko OK,dnes pri pediatricke moč OK,CRP negatívne a bruško aj tak bolí.kde by sme ešte mali ísť.Davame espumisan,kulisek,papa dietne (pecivko,tyčinky,piskoty,zemiacik,čaj rascovy,voda len čistá)-to nám kazali dávať.Neboli celý deň,ale ak začne plakať že boli bruško tak aj 1,5hodiny.

siska25
27. sep 2018

@moniikka Neboli ste v kontakte s niekym kto mal povedzme brusnu chripku? Doma nikomu inemu nic nie je? Vsetky tri deti a aj ja sme mali zaciatkom septembra brusnu virozu. Vsetci sme mali v prve dni teplotu a bolesti brucha, nasledne mna prehanalo, syn aj zvracal a dcera mala len bolesti a krce. Vsetkym nam trvali cca 1,5 tyzdna kym sme sa z toho dostali. Tiez sme mali take narazove bolesti, nie vkuse.

moniikka
autor
27. sep 2018

@siska25 s nikým sme v kontakte neboli,doma nikto nemá žiadne problémy

bzucka4
27. sep 2018

a na gastro ste boli? alebo ma este napadlo, nemohol by to byt slepak?

sampo
27. sep 2018

@moniikka ahoj, nechce sa mi to cele citat, ale nezabudaj aj na moznost parazitov.

mechurik
27. sep 2018

Skus alergiu zistit v krvi z mliecnych produktov vajec ci lepku