Bolesť bruška u 2-týždňového bábätka

gabriela2952
16. apr 2023

Ahojte, je možné že moju malú boli bruško? Je na umelom mlieku, prdka aj kaka. Len sa mi začala dosť tak akoby pucit. Bruško som jej natrela pupikom a cvičili sme aj s nohami.
Skúsiť jej dat fenyklovy čaj?

weronka31
16. apr 2023

@gabriela2952 keby ju bolelo brusko, tak by ti plakala

gabriela2952
autor
16. apr 2023

@weronka31 place

weronka31
16. apr 2023

@gabriela2952 skus jej urobit ten feniklovy cajik 🙂 je to vhodne pre babatka uz od 1. tyzdna. Dolezita je aj antikolikova flaska a este skuste probiotika. Na rychlu pomoc je fajn aj teply obkladik, alebo kupel

anavixy
16. apr 2023

Ked neplace, netreba to nejako extra riesit, pucit sa moze. Treba davat probiotika BioGaia, masirovat brusko, cvicit nozcikami, plohovat na brusko viackrat pocas dna, mozes davam aj kvapky s obsahom simethikonu. Fenyklovy caj to moze este paradne zhorsit, ale vyskusaj, ked si myslis, ze to potrebuje.

gabriela2952
autor
16. apr 2023

@anavixy ako sa majú používať tie probiotika biogaja

anavixy
16. apr 2023

@gabriela2952 vsetko najdes v letaku. 1xdenne 5 kv na lyzicku a do ust, alebo priamo do ust 🙂 tie sa specialne odporucaju pri bolesti bruska

gabriela2952
autor
16. apr 2023

@anavixy ďakujem 😇

lilope
16. apr 2023

@anavixy prečo to môže feniklový čaj ešte zhoršiť? Pýtam sa, lebo aj ja ho občas podávam, ale zatiaľ žiadne zlepšenie nebadám.

anavixy
16. apr 2023

@lilope len preto, ze fenikel (ako aj ine bylinky) mozu dietatu sposobit bolesti bruska, je to vyrazny alergen a nedavno som citala aj nepekne veci o estragole, ktory obsahuje. Niiekomu pomoze a niekomu uskodi, treba si to len vyskusat na svojom babatku 😏

st_277
16. apr 2023

@gabriela2952 bio gaia probiotika mojej velmi pomohli

lilope
16. apr 2023

@anavixy dobre, ďakujem veľmi pekne za radu. Vyskúšam tie probiotiká, v recenziách ich veľmi chvália. A s týmito kvapkami nemáš skúsenosť?

anavixy
16. apr 2023

@lilope vies co, ja som ich tiez kupila, mam ich doma doteraz, ale otvorila som to a pre mna je to strasne silne a nevedela som si predstavit to dat dietatu do ust😄🙈 takze som to ani nepouzila.. ale tiez je to tak, kedze je to bylinne, niekomu pomoze, niekomu uskodi, niekomu nic. 😏 ale tak mojej dcere nepomohlo fakt nic (okrem baby calmu som jej skusila vsetko mozne), len cas a aj to teda trvalo 🙄

lilope
16. apr 2023

@anavixy ďakujem ti za odpoveď, vyskúšam všetko, snáď niečo zaberie.

anavixy
16. apr 2023

@lilope drzim palce 🙂 raz to prejde 🙏

lilope
16. apr 2023

@anavixy vďaka, snáď čím skôr 😏