Bolesť hlavy 11 ročného syna

armimi
17. apr 2015

Mamicky mozem poprosit o nazor....mam 11 rocneho syna a uz asi 3 tyzdne sa stazuje na bolest hlavy, vraj nad usami ho to boli aj pri chodzi....davala som mu paralen ale to mu uz nepomaha...Najprv som si myslela ze si vymysla , ze sa mu nechce do skoly....ale uz sa bojim, ci to nie je nieco vaznejsie ked to trva dlho....ma aj kasel, moze to byt s tym spojene?

lillika
17. apr 2015

Moze mat problem s tlakom,takze vela,vela pit.Popripade kusok cokolady (niekedy pomoze) a v podelok rano hned objednat k neurologicke,nech spravi aj EEG.

lillika
17. apr 2015

a este,ked ta bolest bude moc silna,tak MIG 400,staci polovicka.Je ovela ucinnejsi ako paralen a posobi uz za chvilku

janinah
17. apr 2015

3 týždne a ty len tlmíš bolesť? treba vyšetriť a hľadať príčinu...začni na neurologii,potom očné,orl....a pridať tekutiny v režime dňa,nech nezabúda piť

armimi
autor
17. apr 2015

Dakujem za pomoc. Ja som ho minuly tyzden nechala den doma zo skoly a vravel ze ho to uz neboli....tak som myslela ze to nie je vazne....ale dalsie dni sa zacal zas stazovat a dnes vraj uz aj v skole plakal. ☹

bifiz
17. apr 2015

Presne tak , s dcérkou som si tiež pobehala všetkých lekárov, očné(začali sme nosiť okuliarky), EEG, neurologia, endokrinologia, ortopedia. Treba všetko vylúčiť. Lekári vedia čo robia , príp. aj CTčko. Skúste nasadiť tabletky Magne B, malo by to pomôcť. Ale lekárovi určite, neviete nikdy čo je vo vnútri.

evina34
17. apr 2015

dnes bol v reflexe pribeh kedy sa chlapec /tusim mal 12/ stazoval na pretrvavajuce bolesti hlavy, nakoniec mal aneuryzmu /výduť mozgových ciev/, ktore mu bohuzial praskli...skus si to pozriet. z archivu../jasne, ze to vobec nemusi byt ono, ale bolest hlavy proste netreba podcenovat.../

babieleto
17. apr 2015

Nedávno mal moj syn 8 ročný bolesť hlavy dva krát v priebehu mesiaca. Pátrala som na nete čím to môže byt. Chorý vtedy nebol. Hlava je prepojená zo žalúdkom, takze vynechané raňajky, alebo obed môžu spôsobiť takéto nepríjemnosti. Odvtedy dávam lepší pozor aby aby mal prísun jedla aj tekutín.

armimi
autor
17. apr 2015

@babieleto
@evina34
@janinah
@bifiz
@lillika dakujem, musim sa mu viac povenovat a dozriet na pitny rezim.....pojdeme ku lekarke v pondelok

adrianakru
17. apr 2015

Dcéra mala roky bolesti hlavy, vystupňovali do silných migrén, prešli sme všetkými možnými vyšetreniami, úplnou náhodou zistili na imunológovi histamínovú intoleranciu, ktorá jej to spôsobuje. Držím palce.

gabrielachochulka
17. apr 2015

@evina34 no to bolo strašnééé, utrpenie pre mamku aj chlapca

sj16
17. apr 2015

@evina34 aj ja som mala ale nie aneurizmu ale malformaciu 😢 bohuzial v 10 rokoch praskli cievy mala som krvacanie mozgu .... 😢 zazrak ale zijem ... a nic mi nie je...
@armimi Ahoj, okamzite bezdokladne na neurologiu pripadne CT, MR ..... radsej aj zaplat alebo sa skus nejako objednat... viem o com hovorim v 10 rokoch ma zacala kazdy den boliet hlava stale taky blby pocit tupy... raz rano som sa zobudila s takou bolestou ze som skoro odpadla a zvracala som len sliny a vodu... zobrali ma vdaka bohu na CT a bolo to krvacanie do mozgu 2004 a 2013 ma operovali v Prahe Gama Nozom posledne vysetrenie mam v septembri tento rok... vdaka bohu ziadne nasledky nezanechalo....

ako nechcem ta strasit moze to byt len obycajna migrena ale velmi ta prosim nezanedbaj to na slovenksu nie je ct hlavy povinne vysetrenie pre preventivne prehliadky a zial na aneurizmy a malformacie zbytocne zomieraju ludia - zbytocne lebo sa daju tym gama nozom liecit - bezbolestne privedomi oziarenie za 2 hodiny ktore mi znicilo poskodene cievy v hlave ale museli mi ho opakovat ... ale aj tak to je nic oproti tomu ze som mohla skoncit.. ani vyslovit to nejdem ....

necitala som diskusiu opytaj sa ho aka bolest to je tupa, bodava?

sj16
17. apr 2015

@armimi inak presne ja stazovanie na bolest hlavy a plac vsetci si mysleli ze klamem ze nechcem byt v skole zial tie bolesti boli siln

armimi
autor
18. apr 2015

@sj16 vravel ze ho to zaboli a prestane, zaboli a prestane. Raz silnejsie, raz slabsie....skor ze taka bodava bolest.... ☹

sj16
18. apr 2015

@armimi urcite chod s tym k doktorovi ! a popripade objednaj na neurologiu ..... nie je to urcite dobre aj ked podla mna najlepsim a jedinym zistenim ci ma v hlavke cievky v poriadku je MR

pedroma
18. apr 2015

@armimi naše dieťa zdiagnostikovali presne ako @adrianakru , pre vysoký histamin a problém s jeho odburavanim.

chulieta
19. apr 2015

lekárovi na stopercent ísť radšej zbytočne ako neskoro....
ako vraveli dievčatá, môže ísť o očný problém, cievny, môže trpieť i migrénoznymi bolesťami hlavy.
bolo by dobré odsledovať aj kedy ho bolí hlava po akých situáciach, alebo po akej strave atď

eva.macko
20. apr 2015

Môj syn tiež mával od 4 rokov bolesti hlavičky - vždy pravidelne raz do týždňa - potom sa vyvracal, vyspal a bolo dobre. Dva roky nám nevedeli zistiť čo mu je, boli sme u všetkých možných lekárov. Keď mal 6r bola som s ním na súkromnej gastro klinike a tam mu zistili - poruchu spracovania histamínu... Tak už vieme. Stravu sme náležite upravili, vracanie sa obmedzilo, ale bolesti hlavy, až migrény mávame stále ☹

gt25
17. sep 2021

@armimi dobry den prajem...citala som vas strasi prispevok ohladne bolesti hlavy vtedy 11 rocneho syna. Ak smiem vediet ako ste dopadli pretoze moj 6 rocny syn ma tiez bolesti uz vyse mesiaca od rana do vecera kym nezaspi ale tie bolesti su nie stale...ale ako ste pisala ze zaboli a prestane,potom zaboli a prestane. boli sme na ct to bolo v poriadku neurologicka predpisala peritol. zaujimalo by ma ako je na tom vas syn kedze popisoval rovnako tu bolest. Dakujem