Bolesť päty u 9 ročného dieťaťa

majka66
21. apr 2021

Maminky poradte.. moju slecnu boli pata je mozne aby malo take dieta ostrohu? topanocky ma stale nove takze z topanok velmi nie...stazuje sa ze ju boli pata a od paty k prstom...chastam sa z nou k lekarovi ale ci nahodou nemate niektora skusenost? dakujem

jarmila2010
21. apr 2021

moze byt aj zapalena slacha...

tncka
21. apr 2021

@majka66 no neviem ako u deti,mna boli pata ked priberiem,viac chodim nad 10 tis.krokov denne alebo aj ked jem casto polievky.

luccija
21. apr 2021

@majka66 zober masážny gél a pomasiruj jej to poriadne môže mať natiahnutý sval, šľachu.moze mať zle držanie tela, klenbu...išla by som normálne k maserovi na masáž noh

jarmila2010
21. apr 2021

...ja by som jej nohu ponatierala ibalginom gelom a dala nurofen...je aj protizapalovy...

renab
21. apr 2021

@majka66 syna bolela pata, ked mal zapal Achillovky. Liecili to laserom.

ibamy2
21. apr 2021

@majka66 Ja si pamatam, ze mna ako dieta niekedy bolievala pata a achilovka. Bolo to pripisovane rastu a je faktom, ze po ukonceni rastu sa aj bolest vytratila

majamat
21. apr 2021

velakrat za zivot som mala natiahnutu slachu na spodku chodidla. zrejme toto ma.

sonalove
21. apr 2021

Moja dcéru tiež boleli päty - mala severovu chorobu. Ale toto mala keď chodila 3x do týždňa na tanečný tréning a zároveň jej veľmi rýchlo rástla noha ( za rok skoro o 2 čísla) tuto chorobu majú deti okolo 9-10r ktoré majú vysokú fyzickú záťaž ( tanečné alebo futbalové tréningy - chlapci v našom FK to mali skoro všetci) mojej sa nestihla noha regenerovať a zároveň rásť, deti v. Tomto veku majú ešte pätu chrupavku, dospeli už kosť , tato chrupavka praskne kúsok nad pätou -je to vidieť na rentgene . Lieči sa to 3-4 mesačným zákazom akejkoľvek fyzickej námahy, žiadne behanie, skákanie. Môže sa iba plávať, bicyklovať, do topánok špeciálne vložky. Ak sa to nerieši, deti začnú inak chodiť- po špičkách alebo bokoch nohy. A následne to prechádza aj na kolena, ničia sa... deti úplne inak chodia.
Určite by som išla ortopédovi, nech jej to poriadne pozrie.

berenika39
21. apr 2021

U syna serverova nemoc - prostě se chrupavka kolem paty nestíhá vyvíjet - bývá to u dětí, častěji chlapců, kteří sportují, hraje fotbal. Pokud se to zachytí včas, stačí klidový režim, docela dlouho - měl 6 týdnů bez aktivního sportu, a bylo to ok. Ale může to skončit i sádrováním a totální nehybností nohy. V týmu to mělo více kluků, je to celkem běžné. Na rentgenu bylo jasně vidět popraskaná chrupavka. Doporučuji nechat zkontrolovat ortopedem, at se to nezanedbá, jakkoliv to může být jen únavová bolest. Syn by l z toho celej smutnej, že mu zatrhli fotbal na delší dobu. Bolesti se po dvou letech sem tam objeví, ale už je to minimálně, ta chrupavka se dovyvine.
potvrzovací vyšetření je rentgen, jasně patrné.

mirkaandrej
16. apr 2022

@sonalove to iste nam povedal dr ,boli sme teraz so synom. Ale športovať nezakázal ( syn ma okrem 3 hodin telesnej v skole este 2krat do tyzdna sport ako aktivitu ). Povedal len , ze ak ho to zacne boliet ma prestat . Ale jeho to boli aj po prechádzke . Tak ze ma doma cvicit a gelove vložky do topánok dostal. Kontrola o 3 mesiace , som zvedava 🙈

slovakboy
16. apr 2022

@majka66 všetko tu bolo povedané možno ešte by som dodal otázočku či náhodou nespadla z výšky. Napríklad dopad bosími nôžkami keď skočí z hornej postele na zem.

sonalove
17. apr 2022

@mirkaandrej to že ho to boli aj po prechádzke Vám niečo naznačuje - videli ste rentgen? Prasklinky tam? Kľúdový režim- bez záťaže aspoň 1-2 mesiace má naozaj svoj význam- iba tak sa mu to zrastie, zahojí a nepostúpi mu to na kolená- kde je potom vidieť na rentgene vplyv tejto choroby… je to na vás ( obmedzenie pohybu- záťaže na 2 mesiace je zadarmo ak to má dieťaťu pomôcť ). Jeden chlapec u nás -veľký futbal.talent- to tiež mal - rodičia nedodržali dobu bez záťaže, po 2 tyzdnoch -ved ho to už nebolí… ho dali na tréningy- aby nestratil kondičku (bla bla-premotivovaní rodičia), našlapoval kvôli tomu inak =zmenilo sa mu ťažisko, prešlo mu to na kolená… začal inak behať … nebol taký efektívny ako spoluhráči, časom sa z A cka dostal do nižšej ligy. Ostatní jeho spoluhráči mali servera tiež- dodržali 2 mesiace klud- a dokázali sa vrátiť kondične na rovnaku úroveň a sú úplne inde ako ten chlapec. Takze je to na vás…

kika214
17. máj 2022

@sonalove zdravim, chcem sa opytat, ako ste nakoniec dopadli s vasou dcerou a bolestou paty? Nasa to ma teraz, nema ju pouzivat tu nohu, tak chodila tyzden na barlach, len teraz zas musime cvicit, lebo nepolozi patu na zem.. stiahli sa jej svaly v lytku.. :0 :(( Dakujem za odpoved

sonalove
18. máj 2022

@kika214 zdravím, dcera mala popraskanu chrupavku- nad pätou- bolo to jasne vidieť na RTG , keďže to bolo v marci- do konca školského roku skončila s tanečným krúžkom a na telesnej tiež nemohla nič robiť. Po cca 1,5 mesiaci (nebehala, neskákala, chodili sme plávať a jazdila na bicykli- čo nám ortopéd odporučil ) + vložky vo všetkých topánkach,ju to prestalo bolieť… v septembri keď nastúpila znovu na tanečné tréningy po mesiaci ju zasa začali bolieť päty a kontrolny RTG na kolenách už ukázal malé poškodenie 🤦‍♂️ , tanečný krúžok sme ÚPLNE zrušili , zasa mala kludovy režim a po 2-3 tyzdnoch ju to prestalo bolieť. Začala viac chodit plávať 👍 je pravda že v ten rok keď mala tieto problémy jej naozaj veľmi narástla noha… chce to iba dodržať ten kludovy režim (je to zadarmo) aby sa chrupavka zrástla a neprešlo to ďalej na kolená… skoré uzdravenie prajem 👍

kika214
19. máj 2022

@sonalove dakujem krasne za odpoved..