Bolesť zubov a horúčky u 4,5 ročného chlapca

vladkabalazova
23. dec 2021

Ahojte písala som tu aj včera a dnes píšem znovu môjho syna strašne bolia zuby stolička konkrétne ma aj líce napuchnute a dnes o 5rano som zistila ze ma aj horúčku 38,5podala som paralen detskú tabletku neklesla mu to vôbec ma horúčku do teraz tak som. Mu dala 5ml nurofen aby mu to kleslo prosím vás neviete náhodou i je v z
ZA na pohotovosti nejaký detsky zubár? A prečo ma malý horúčky z bolesti zubov? Vopred pekne ďakujem

bibina32
23. dec 2021

@vladkabalazova na pohotovosť si treba dopredu zavolať, povedia kedy môžete prísť. Volajte hneď ráno radšej. Teplotu môže mať aj z toho zuba.
@vladkabalazova

vladkabalazova
autor
23. dec 2021

@bibina32 aha ďakujem krásne a neviete náhodou co by mu tam robili keď ma kaz v tej stoličke je tam tých kazov viac

diewcatqoo
23. dec 2021

Ak ma horucku a opuch, tak tam musi byt rozsiahly zapal. Doteraz ho ten zub nebolieval? Nema svoju zubarku alebo preco riesis pohotovost? Ved je este pracovny den, vacsina zubarov by mala este pracovat.
Inak teda na pohotovosti robia (aspon u nas) len nevyhnutne zakroky. Tipujem, ze bud navrhne vytiahnut alebo vyvrtat dierku, aby sa mu to tam uvolnilo..

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bibina32
23. dec 2021

@vladkabalazova asi mu urobia najprv rongen. Je to súkromná pohotovosť, tak si zoberte radšej viac eur. Oni berú aj nových pacientov, skúste sa spýtať možno by vás zobrali, mali by ste už aj svojho zubára. Iná zubná pohotovosť v Žiline už nie je, tá čo bola v europalaci je už zrušená.

vladkabalazova
autor
23. dec 2021

@diewcatqoo práveže jeho bolieval často

vladkabalazova
autor
23. dec 2021

@diewcatqoo a to vytrhanvanie ako je to len 4,5rocny syn to môžu? A vidrzi to dieťa tu hore lest? "😥😭

diewcatqoo
23. dec 2021

@vladkabalazova no to som predpokladala, ze ho bolieval aj v minulosti a ze ten zapal nezacal asi zo dna na den. Preco ste neriesili uz predtym tu bolest, ale nechali to zajst az do takehoto stadia?
A jasne, ze mozu trhat aj tak malemu dietatu, ak nebude ina moznost, tak zub bude musiet ist von. Alebo ho chces nechat trapit sa dalsie 2-3 roky, kym mu zub sam nevypadne?
Tak malym detom sa vacsinou trhaju zuby pod oblbovakom, aby nemali traumu, bud midazolam, rajsky plyn alebo v celkovej narkoze. Trhanie zubov s pouzitim tychto metod vam nespravia na pohotovosti, ale je to planovany zakrok.

vladkabalazova
autor
23. dec 2021

@diewcatqoo problém je v tom ze mi nemáme obvodného zubara aj som teraz volala doktorke našej a ze teraz si človek musí naj sám obvodného zubara

diewcatqoo
23. dec 2021

@vladkabalazova no ano, musi si najst sam. Ved takto to je uz dlhu dobu. S dietatom by sa idealne malo ist prvykrat k zubarovi, ak vykukne prvy zubok.
Viem, ze zubarov je malo, ale ak by si zacala s hladanim zubara uz pri prvom naznaku bolesti zuba u tvojho dietata, tak neverim, ze by si doteraz nic nenasla.

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana993
23. dec 2021

@vladkabalazova Ahoj. Opuch ma z pokazeneho zuba, je tam zapal, hnis a z toho teplota. Netreba cakat, okamzite na zubnu pohotovost. Uz ked je opuch je to nebezpecne aby ste neskoncili v nemocnici. Bud mu do zuba navrtaju dierku aby hnis vytekal cez zub, mozno vytiahnu podla toho v akom stave je zub. A asi nasadia antibiotika. Je velmi maly na to aby prisiel o stolicku ktora mu mala vypadnut ked bude mat 12 rokov +- ale tak co uz, treba mu pomoct. Treba licko chladit aby sa zmensil opuch. Zubara mal mat uz davno. Nie nadarmo maju deti chodit na preventivu u zubara 2x za rok. Drzim prsty.

janka54321
23. dec 2021

@vladkabalazova maleho lutujem, naozaj...ale.mala.si.to skor riesit, hned, ako.ho.to zacalo bolievat...aj moja ma dva zubky pokazene a uz to ma.podla.rtg pri nerve pomaly, tak vo februari ideme.trhat v narkoze, ale.tuj tuj zatial.ju to neboli,...chodim s nou pravidelne k zubarke, dva zubky sa opravili, ale tieto uz pojdu.von...hladaj zubarku teraz, najlepsie sukromne centrum a priprav si eura, malemu drzim palce, nech sa mu ulavi

janka54321
23. dec 2021

@vladkabalazova a to, ze v 4,5 rokoch maleho riesis zubara je neskoro a dnes sa dozvies, ze nemate obvodneho zubara, neviem, ale ,,spala" si doteraz

vladkabalazova
autor
23. dec 2021

@janka54321 ďakujem 😥boli sme na tej zubnej pohotovosti a ma zápal okostice zubár mu to pre pichol nasadil na týždeň antibiotika každých 12hidin plus od bolesti analgetiká a ochladzivat líčko aby odpuchlo malému to robili zaziva čiže plakal modlím sa aby mu to čím skôr prešlo a aby nemal z toho traumu 😭😭😭😭😭 mame si hľadať obvodného a pre volala som už veľa ordinácii kliník všade majú plno neviem ze ci sa nájde niekto kto nás prijme

vladkabalazova
autor
23. dec 2021

@vladkabalazova myslíte si že mu to po tom oreouchnuti pomôže? Aj po tých ATB? Líčko ma stále napuchnute dosť 😥😭

bashawelle
23. dec 2021

@vladkabalazova ak zub je otvorený a mate antibiotika tak to bude lepšie, ale netreba spoliehať na zázraky na počkanie. Do toho stavu sa nedostal za 5 minút a za 5 minút sa ani nevylieči. Chce to čas. Úprimne sa čudujem ze zub mu nevytrhli. Možno preto,že na také rozvinuté zápaly často anestézia nezaberie a otvoriť to bolo kratšie a menej bolestivé. Skore uzdravenie prajem. A zuby nepodceňujte.

nikha2809
23. dec 2021

Moju dcéru to chytilo v septembri.v auguste ju bolela stolička šli sme k zubárovi vyvrtal,zaplomboval.v septembri zo soboty do nedele plakala že ju zub boli do rána mala chudá hlavu dvakrát takú veľkú.isli sme na pohotovosť zub vytrhol,dostala ATB a vysoké horúčky.ale do dvoch dní ATB zabrali aj líce odpuchlo a už bolo dobré.traumu mala v noci sa zo spánku tak prehadzovala a mrncala že si až vyzliekla vrch pyžamá v spánku,nevedela som ju ani zobudiť.ked som jej vysvetlila že už sa nemusí báť,že jej to malo pomôcť že už budeme riešiť všetko čo sa bude dať len cez nášho zubára spávala kľudne.ma 5r.neboj nič aj vás bude určite v poriadku,hlavne teraz nájdi zubára a chodievajte pravidelne aj keby si mala cestovať niekde ďalej lebo tieto zuby to je katastrofa keď začnú bolieť.vela síl prajem 🍀

vladkabalazova
autor
23. dec 2021

@nikha2809 ďakujem krásne trocha ste ma upokojili ❤️ale aj tak je to moja vina že to taktok celé dopadlo malý mal krásne zúbky bez nejakého kazu a teraz za posledný rok tie zúbky ja neviem moc kazov😭😭😭😭prosím vás ešte chcem sa opitat keď ma malý tie ATB. a keď mu to pre pichol môže mať aj tak tie horúčky ešte ci?

vladkabalazova
autor
23. dec 2021

@bashawelle jemu to pre pichol nič nevrtal len mu pre pichol aby mu vyšiel ten hnus z krvov

vladkabalazova
autor
23. dec 2021

@vladkabalazova hnis som myslela

janka54321
23. dec 2021

@vladkabalazova joj, to mi je luto, ale je hrdina, ze to zvladol, ze usta otvoril...drzim.palce nech mu antibiotika, co najskor zaberu a najdi zubara, co.najskor, ...pekne vianoce a bez bolesti prajem

nikha2809
23. dec 2021

@vladkabalazova no našej robil ten zub mesiac predtým a stalo sa to isté.a ešte v ten týždeň keď jej to tak spuchlo bola u neho z iným zubom.takze asi sa to stať môže hocikedy ja som sa rozhodla že ak ešte niečo sa takéto stane mením zubára aj keď u nás tiež žiadna sláva nikto neberie,jeden je u nás super ale ten deti nezoberie.tak išli deti k mužovmu inak by ich nezobral keby k nemu nechodieva on.a teploty môže mať ja som stresovala tiež veľmi ale dr mi povedala že niekedy dlhšie trvá kým tie ATB záberu našej v nedeľu trhali ten zub hneď ako sme prišli domov už mala teplou na druhý deň mala celý deň takmer 40 a v utorok na tretí deň už iba okolo obeda 37 inak nič

vladkabalazova
autor
23. dec 2021

@nikha2809 no ja dúfam ze mu bude lepšie zajtra je stedri deň a ani nato nemám náladu apsolutne keď si pomyslím že malý sa nebude tešiť že prepsi od bolesti celý deň tak sa mi nechce robiť ani štedro večerná večera 😭😭😭zatiaľ som mu teplotu nemerala ale čelo nemá horúce akurát to líčko ma spi dole bruškom tak ho nechcem budiť z digitálnym a ten celovi sa mi ako naschvál pokazil ale ten nieje spoľahlivý mam skúsenosť z nemocnice ležali sme z mladým synom na zápal proedusiek potom mal zimnici riadnu Dr. Mu merala z celovim ten vôbec nená meral až som ju presvedčila že nech z digitálnym od meria že malý musí mať vysokú horúčku a aj tak bolo.... Ešte sa chcem opýtať toho zubara keďže je zajtra štedrý deň a asi kliniky zavreté môžem hľadať hneď po novom roku? Ci to bude neskoro už?

marvin1234
23. dec 2021

@vladkabalazova hladaj medzi sviatkami hned 27, nechapem, ako si to mohla nechat zajst tak daleko a este riesis vianoce? Toto ta trápi teraz? Ja nemam slov, uvedomujes si kolko si uz vytrpel bolesti? Co si si myslela, ze to prejde? Okamzite po sviatkoch zozen zubara a ries to, ja ti tu nebudem pisat ake dosledky moze mat zapal okostice a mozne nasledky takehoto zapalu na trvaly chrup, ale skazene vianoce by ta mali trapit teraz fakt najmenej!

vladkabalazova
autor
23. dec 2021

@marvin1234 skúsim aj cez internet pozrieť nejaké ambulancie mňa Vianianoce netrápia len to ma mrzí že sa malý nepoteší ja mám Vianoce v p... A viem že je to len moja vina to je samozrejmosť a mislute si ze ja chcem aby môj drobček trpel bolesť? Bola by som rada keby som tu bolesť mohla znášať ja namiesto jeho hoci aj 100raz viac ako on😭😭😭nejem po celé dni dnes som zjedla jeden rožok a to nasilu koli mužovi nič sa mi nechce koli môjmu anjelikovi 😭keby ze nemám mladšieho syna vykašľala by som som sa na všetko a neurobila by som zajtra apsolutne nič ani by som nevarila len nemôžem zanedbáva ani malého to mi určite dáte za pravdu

vladkabalazova
autor
23. dec 2021

Ešte by som chcela poradiť čo by som mohla dávať malému papať? Aby ho to ešte viac nebolelo? Neviem ani co mu mam urobiť na raňajky som totálne vykolajena z myšlienkami úplne v koncoch

vladkabalazova
autor
23. dec 2021

@vladkabalazova neviem ani ze ci môžem ísť spať malý spinka pred chvíľkou vstal dala som mu čaj horký ovocný vipil polovicu od merala som mu mal zvisenu teplotu dala som mu aj nurofen 5ml a neviem teraz že mi mam ostať do rána alebo ze co môžem ísť spať na ráno lebo mladší vstáva o tretej nad ránom vzdy alebo o 4:00tak by som bola vystavená na body prosím poraďte mi co mam robiť?

vladkabalazova
autor
24. dec 2021

Prečo je môj anjelik bledý ako stena trasie sa a srdiečko mu boje prirýchlo?