Bolesti bruška a prdíky pri začatí príkrmov

naty1511
21. máj 2019

Ahoj maminy.
Máme doma 6 mesačného chlapiska. Zatiaľ je v podstate plne dojčený, s príkrmom pomaličky začíname (raz denne nejaká mrkvičku, zemiačik, prípadne ovocná výživa). Cez deň nemá problém si uľaviť a pekne sa vyprdieť. Problém jee v tom že večer ho vždy bolí bruško a ťažko sa mu prdká. Potom je nervózny, uplakaný a neviem ho uložiť spinkať. Posledné dni to riešime čípkami VIBURCOL. Poradila mi ich lekárka kedže sú homeopatické “nemali by byť návykové”. Vždy mu pomôžu a do pol hodinky spokojne zaspinká. Nemôžem to však takto riešiť donekonečna. Čo sa týka stravy snažím sa od začiatku dávať si pozor a nejesť nejaké extrémy alebo niečo z čoho by ho malo nadúvať či bolieť bruško. Nikdy nemal žiadnu negatívnu reakciu na čokoládu, kravské mlieko, citrusové ovocie ani nič podobné “rizikové” čo som postupne začala jesť. Mali ste niektorá doma podobný problém?

ewiculik
21. máj 2019

@naty1511 nedavaj tu mrkvu ona dost zapeka :/

katka164
21. máj 2019

@naty1511 skús krém pupík...nám pomáhal ten😊

naty1511
autor
21. máj 2019

@ewiculik Pekne kakáme pomaly každý deň, myslím že tam problém nebude...

naty1511
autor
21. máj 2019

@katka164 Myslím že ho ešte niekde máme, pohľadám a skúsime 🙂

ink
21. máj 2019

Počuj a keby si pridala rascový čaj, prípadne odskúšala inú konzistenciu príkrmov.. Plus pridávaj trochu oleja do hotového príkrmu.. Zemiak vždy var spolu s rascou, inak tiež zhoršuje trávenie.. Možno je to len o tom, že bruško si musí zvyknúť na inú konzistenciu než doteraz malo materské mlieko.

hama007
21. máj 2019

Ja to robim tak, že dávam príkrm pokiaľ viem, že kaká. Ak spozorujem, že o zopár dní má tvrdú stolicu, je nepokojná, pučí sa príkrm prestanem dávať na tú dobu pokiaľ sa poriadne nevyprázdni. Teraz je 2 tyzdne bez príkrmu lebo mala problem sa vykakať. Či robím dobre, neviem, ale nebudem pozerať na to ako sa v noci budí, plače a pučí. 😯
Mrkva dosť zapeká. Skúste ju vynechať 🤗

naty1511
autor
21. máj 2019

Ja som už skúsila vynechať príkrmi aj týždeň ale bruško aj tak bolelo. Zvyknem piť aj feniklový čaj aby sa mu uľavilo, lebo malý ho z fľašky piť nechce..

hama007
21. máj 2019

@naty1511 keď tak nad tým rozmýšľam, či to nebude náhodou práve tým čajom. ja keď zjem/vypijem niečo z čoho nafukuje dcéru bolí bruško a to má už 7 mesiacov. 😕 Alebo na pitie využi lyžičku: lyžičkou mu podaš vodu/čaj keď fľašu nechce.

naty1511
autor
21. máj 2019

@hama007 Čistú vodičku mi pije normálne z fľašky ale feniklový ani rascový čaj mu nechutí tak mi lekárka poradila aby som ho pila aspoň ja a k malému sa dostal tak...

bobula46
21. máj 2019

@naty1511 skús harmančekový čaj, ten pomáha pri trávení. Tiež masť pupík u nás zázračne zaberá, syn bude mať rok a len čo sa večer nevie uložiť a vidím že ho boli bruško tak natriem a naozaj pomôže. A do prikrmu môžeš dať kúsok rasce keď nechce piť taký čajík, chuť sa extra nezmení ale pomôže pri prdoch (len nedávaj veľa aby zas nezdúvalo). Plus poloha na bruško, ja ešte aj poskladam synovi nožičky pod neho, čiže zadok má vytlačený hore a vtedy pekne poprdí 🙂

luba41
21. máj 2019

@naty1511 a nebude skor len unavený večer ?čo robí večer, ako sa správa? ako ho uspávaš? čaje nepi, presne možu mat opačný účinok - ako odporúčajú..kým je takýto malý, ani vodu nepotrebuje, stači mu mlieko..

naty1511
autor
22. máj 2019

@luba41 On je večer úplne v pohode. Zaspí pri kojení, cestou do postieľky len grgne a ďalej hajá. Avšak pri kojení začne byť nervózny, mrnčí, prehadzujem ho z prsníka na prsník, občas to prejde a zaspí, občas sa upokojí až po čipke VIBURCOL. Včera večer sme skúsili krém Pupík a zaspinkal. Neviem či to bola náhoda alebo naozaj pomohol. Skúsime aj dnes a uvidíme

naty1511
autor
22. máj 2019

@bobula46 Včera sme skúsili Pupik a malý v pohode zaspal. Neviem či to bola náhoda alebo naozaj pomohol... skúsime aj dnes a uvidíme 🙂
Čo sa týka spinkania, malý už niekoľko mesiacov najradšej spinká na brušku, aj keď ho uložím na bok on sa prevalí na bruško. Plus nožky si tiež zvykne sám pokrčiť tak že spí ako keby na kolienkach 🙂

mogaa
22. máj 2019

@naty1511 príkrmy dávaj cez den a pred spaním ho len nakoj......väčšine detí vadia večer aj kaše...koľko už prikrmuješ? až od 6.mesiaca? začína sa postupne najskôr 1x denne 1-2 lyžičky, až postupne zvyšuješ množstvo aj počet príkrmov....

mogaa
22. máj 2019

@naty1511 až teraz som zbadala že ste s príkrmami začali len teraz....tak príkrm dávaj len 1-2lyžičky a dopoludnia....cez den sa viac hýbe takže mu to ja ľahšie a skôr strávi.....a zatiaľ malé množstvá...neplechu ti môžu robiť aj presnídavky ak dávaš kupované.my sme začínali najskôr zeleninka, postupne zeleninka so zemiačikom, kuracie mäso a až posledné ovocie....

luba41
22. máj 2019

@naty1511 ja si nemyslím, že niečo nezvyčajné.ale .k dojčeniu by som len povedala, že aj taká flaša s vodou a cumlom / ak ho má/, može robit problem s prisatím aj v takomto veku a potom može byt takéto "nespokojné" správanie pri dojčení..a potom može mat problem z nahltaného vzduchu pri dojčení a pod..

naty1511
autor
22. máj 2019

@mogaa Áno prikrm len raz denne, najneskôr na obed v malom množstve a potom už len mliečko.. On by ale keby mohol zjedol asi aj porciu pre dospeláka lebo keď mu po pár lyžičkách prestanem dávať ide ho roztrhať od hnevu :D ...teraz skúsime uplne bez prikrmu a počkáme či príde zmena. Včera sme mali výnimočne večer bez mrnčania a čipky tak uvidíme čo bude dnes... 🙂

ewiculik
25. máj 2019

@naty1511 a masirovanie alebo nejake cvicenie nozickami? Neskusala si?

naty1511
autor
25. máj 2019

@ewiculik Masírujeme a cvičíme s nožičkami stále keď začne byť nespokojný a poukazuje na bolesť bruška.. občas sa mu pekne uľaví, občas to vobec nefunguje..