Botulotoxín do achyloviek. Má aj vedľajšie účinky?

lili91
19. mar 2008

Ahojte, chcem sa spytat, ci s tymto ma niekto skusenosti? Nasa neurologicka nam odporucila pre dcerku injekcie s klobasovym jedom do achyloviek, pretoze velmi spickuje a pri chodzi (za rucicky) velmi preklada nozicky cez seba, niekedy si ide jednu posliapat druhou. Prosim ak s tym niekto v tejto suvislosti mate skusenosti, napiste ake! Zaujimaju ma napr. vedlajsie ucinky, reakcia, ucinnost atd. Dakujem!

lendy1
19. mar 2008

lili91, já jsem se s tímto setkala jen při jedné z forem léčby DMO
http://neurocentrum.cz/DMO_info.htm#leceni - mrkni na to, něco málo je skoro až dole. jinak spousta info o tomto najdeš na netu 😉

lili91
autor
19. mar 2008

lendy dik. na nete som hladala este len tak zbezne a vacsinou sa o tom pise v suvislosti s vyhladzovanim vrasok...

mata2
19. mar 2008

lili ,a nebola si s nou aj u ortopeda?mozno by jej pomohla ortopedicka obuv 😕

maruschka
19. mar 2008

lili,naša malá chodí po špičkách doteraz..A to má skoro dva roky..Nejako to neriešim,pretože vidím,že pomaly si od toho odvyká,keď jej dám ortopedické sandálky na nosenie po byte, tak už chodí po celom chodidle..Aj môj manžel chodí po špičkách-výhoda je,že si nezoderie topánky 😀 😀 😀 takže to má malá asi po ňom 🙂 Jednoducho si tie detičky musia zvyknúť na normálnu chôdzu...to chce len trpezlivosť.A neboj sa, naučí sa chodiť normálne 😉

bubba
19. mar 2008

chodenie po spickach ma aj vaznesje dosledky ako dranie topanok 😀 a hlavne u dietata mozete sa o tom informovat u neurologicky,ta vam poda presne definicie.my sme na"spickovanie"vytrvalo cvicili "vojta" 😝 a vsetko okkkkkkkkkkkkk!!ale velmi pomohlo aj plavanie 😉

monkula
19. mar 2008

môj malý má vyše 5 rokov a chodí po špičkách
Liečime sa o ortopéda, skontroloval, či nemá skrátené šľachy, a vraj je to len zlozvyk, aj na futbal chodí, tak sa pomaly odúča, ale o liečbe DMO som nepočula... 😕 😕

janulka7
19. mar 2008

je na to velmi dobre chodenie po piesku na plazi alebo na pieskoviskach kde je jemnucky piesok. neviem ci si niekde kde je plaz ale jednoznacne to zabera. hlavu hore.

erika107
11. mar 2010

Ahojcek

chcela by som obnovit tuto temu. my ideme zajtra na pichanie botulotoxinu a chcela som sa spytat ake boli deti potom ci boli moc placlive alebo sa im nedalo chodit,alebo prisli horucky ...proste vase postrehy aby som vedela naco sa mam pripravit

dakujem

isabelle82
3. nov 2010

milá lili91 a aj maruschka,
bohužiaľ so špičkovaním je to vážnejšie ako sa môže zdať. Som mamou 5,5 ročného chlapčeka a stalo sa nám aj napriek tomu, že nikdy nebol v pavúku, že jedného dńa keď mal tri roky sa postavil na špičky a neprestal tak chodiť doteraz. Ortopéd nás dva a pol roka upokojoval, že to preto lebo má ploché nohy. Upokojená diagnózou som to neriešila. Dnes by som sa najradšej nakopala. Po konzultácii mojej tety s ortopedičkou v Čechách som na jej naliehanie navštívila neurologickú ambulanciu. Záver úplné skrátenie achylovej šľachy a šliach predkolenia. Nám neurológ odporučil botulotoxín a dala som si poradiť. Vpichy boli ako každé iné bolestivé, ale darček za odvahu to poriešil. Nenastala u nás žiadna reakcia, žiadne teploty, alebo zhoršenie chôdze na čo nás neurológ upozornil, že môže to prísť. Na jeho odporúčanie sme začali chodiť ambulatne na rehabilitácie. Je to zlé každý deň trávime dve hodiny na rehabilitácii spojenej s vodoliečbou a parafínovými zábalmi, ktoré pomáhajú prehriať a uvoľniť nôžky. Rehabilitovať by sme mali 9 týždňov, čo mne ako pracujúcej matke spôsobuje značné problémy v práci. Najhoršie však je presvedčiť ho, že špičkovanie nie je ok a teda okrem natiahnutia šliach aj naučiť normálnu chôdzu. Ak by som toto vedela pred 2,5 rokom riešila by som vec okamžite.
Odporúčam každej ak toto máte doma riešte!!! Následky sú veľmi zlé a narušia Vám značne život. Som unavená a vyčerpaná a to rehabilitujeme len 1,5 týždňa ešte nás čaká 7,5 a dúfam, že nebude treba viac.
Moja rada: Botulotoxínu sa nebojte, ale hlavne riešte teraz, kým to nie je zlé. Držím palce.