Brušná viróza

lenicka6697
24. jún 2017

Dobry den, moze byt toto prosim opakovana brusna viroza? Predosli vikend bolo synovi velmi zle, bolelo ho brusko, zvracal vodu viac krat za den aj ho prehanalo kazdych par minut, bol zoslabnuty, nedalo sa mu poriadne spinkat. Zacala som podavat Hylak kvapky, do vecera bolo trochu lepsie. Hned rano sme isli k nasej pediatricke, maleho vysetrila a povedala, ze malemu nic nie je. V pondelok od obeda to uz bolo dobre, pekne jedol, stolica v norme, zvracanie uz iba raz po inhalovani (s primesou hlienov). Po,ut,st vsetko v poriadku, ziadne bolesti bruska syn nemal. Vo stvrtok rano mi po hodinke co bol v skolke volala triedna, ze maly sa pozvracal, stazuje sa na bolesti bruska a mam si prist pre neho, nechat doma preliecit. To rano mu pred odchodom do skolky nic nebolo, na bolesti bruska sa nestazoval, nic nenasvedcovalo tomu, ze by mu mohlo prist spatne. Cestou zo skolky kontrola u doktorky, cudovala sa , vraj, ved maly je zdravy, vysledky v norme. Neskor som zistila, ze na ranajky mali natierku z tvarohu zmiesaneho z trescou pecenou. Neviem ako mozu davat toto detom, mne by asi tie prislo zle.

Po vrateni domov ani raz zvracanie ani hnacka. V piatok bol syn doma, ziadne bolesti bruska, ziadne zvracanie ani hnacka. Dnes rano, riedka stolica a rano raz zvrackal vodu. Podala som opat Hylak. Prosim cim to moze byt? Je to skutocne opakujuca sa brusna viroza? Pediater je nazoru, ze syn je zdravy.

salome123
24. jún 2017

My sme sa vcera vratili z nemocnice...vracanie a hnacky...nic jej nezistili aj ked stale po jedle ju boli brucho a musi ist kakat. Mame byt na diete, hylak, probiotika

lenicka6697
autor
24. jún 2017

Este som zabudla napisat, druhy den ma cervene flaky po lickach. Zvysenu teplotu/horucku nemal

lenicka6697
autor
24. jún 2017

@salome123 toho mojho po jedle praveze brusko neboli, normalne papa a pije (bylinkovy caj bez cukru). Hylak uziva od minuleho vikendu. My sme do nemocnicne nesli. Nie je to dopre na psychiku dietata, zas by dostal infuziu, boji sa lekarov (ani sa mu necudujem). Inak to je zvlastne, ze lekari nic nezistili, od coho su potom?

lenicka6697
autor
24. jún 2017

@salome123 nevysetrovali ci nema GER?

salome123
24. jún 2017

Neinfekcna viroza...tak to uzavreli. Stolica jej velmi zapacha a je taka svetlohneda ale aj tak je v poriadku. Dva krat jej ju vysetrovali

salome123
24. jún 2017

@lenicka6697 co je to GER?

lenicka6697
autor
24. jún 2017

@salome123 reflux. Ked ju boli brusko pripadne zvracka po jedle. No keby to nebolo infekcne neprehanalo by viacero deti v skolke. To aj mne povedala lekarka, ze to je neinfekcne ale virozu nepotvrdila

lenicka6697
autor
24. jún 2017

@salome123 myslim, ze dieta, ktore ma hnacku pripadne zvracanie nie je uplne vporiadku

pribinak
24. jún 2017

Mohla mu dat aspon stolicu na vysetrenie do labaku

lenicka6697
autor
24. jún 2017

@pribinak doktorka urobila iba vyter z hrdla kedze zvracal. Diagnoza v karte K30:Dyspepsia. Nepredpisala nic iba doporucila Hylak kvapky a Smectu v pripade potreby. Na kontrole po par dnoch: je mu uz lepsie, nezvracal, hnacka 0, hrdlo ciste bez hlienov. Vysledky v norme

deti95060810
24. jún 2017

Ja by som dieťa nechala pár dni doma a potom ak by sa to opakovalo tak šup k lekárovi....ale tie rečičky že je zdravý a že mu nič nie je, tak by si asi za klobúk nedala.....

lenicka6697
autor
24. jún 2017

@deti95060810 par dni bol doma, vsetko vporiadku, ziadne zvracanie ani zeby ho prehanalo, stvrtok pride do skolky a po hodinke telefonat, ze maly zvracal. V ten den bol vysetreny pediatrickou, opakujem, podla peditaricky je zdravy, ziadny virus vo vytere z hrdla nemal, krv zoberie iba keby mal zvysenu teplotu. Ten isty den do konca dna mu nebolo nic, doma normalne jedol, ani raz ho nenaplo. V piatok to iste, ani raz nezvracal. Je mozne, ze to skutocne bolo z tej netierky co mali v skolke (tvarohova s trescou pecenou /to kto moze zmiesat?) Pediatricka uzavrela, ze to mohla byt iba (alergicka) reakcia na nejaké jedlo. Teraz sa pekne najedol a nic, ziadne zvracanie ani ho neprehnalo. Zeby to bolo z horucav? Aj mna kedysi prehanalo ked bolo vonku moc velke teplo. K pediatricke sa urcite vratim ak mu bude opat nevolno

opuska
24. jún 2017

no o takej kombinacii pri natierke som teda este ani ja nepocula ale v skolke uz vedia kadeco tym detom len aby nemali stereotypnu stravu ale niekedy to moze byt na skodu.. skus odsledovat ak by sa to este niekedy stalo co jedli v skolke, lebo ked mu doma nic nie je tak je pravdepodobne, ze to bude suvisiet so stravou tam..

lenicka6697
autor
24. jún 2017

@opuska ja som tiez nepocula ani nevidela, zeby niekto miesal tvaroh s takym niecim ako je trescia pecen, zevraj to detom chuti povedala kucharka ....😲. Jasné, o potom z nej zvracajú??? Dost zvlastna kombinacia. Nepoviem keby robili normalnu natierku, napr.natierkove maslo s rybiou konzervou + vajce ...takú klasicku robime doma a malemu chuti. Inak s tou stravou v skolke je to celkom ok, je to aj chutne len obcas vidim v jedalnom listku take veci ako polievka z tofu (deti by nemali jest tofu).

lenicka6697
autor
24. jún 2017

Teraz som kukla na net a ono taka natierka skutocne existuje, fuj. Potom sa nedivim, ze je malemu zle a ze ho natiahne. Viac krat sa stalo, ze nechal druhe z obedu ale iba v skolke. Doma nie je problem

jajka257
24. jún 2017

@lenicka6697 nuz, nic v zlom, ale asi mu chutila, ked ju zjedol...nasa , ked jej nechuti, co je v skole ( a bolo to aj v skolke) , tak to urcite nezje. Hadam to neho netlacili ...🙂

jajka257
24. jún 2017

@lenicka6697 a teraz je nejaka brusna viroza, vela deti hnackuje, zvraca a su doma.

lenicka6697
autor
24. jún 2017

@jajka257 podla triednej 1 raz odhryzol a vyzvracial , z toho usudzujem, ze mu to nechutilo

jajka257
24. jún 2017

@lenicka6697 tak mu zdvihlo zaludok....stava sa.