Bude ma 5-mesačné dieťa poznať aj po zafarbení vlasov?

luciadan
29. jan 2009

chcela by som vedieť, či ste sa ostrihali alebo zmenili farbu vlasov, keď bolo vaše bábo malé (5 mesiacov). ja mam svetlo hnedé vlasy s blond melírom, ale chcela by som si zafarbiť vlasy na čierno. počula som, že by ma bábo nemuselo spoznať. mne sa to zdá blbosť, ale predsa... hm?

varticek
29. jan 2009

Neboj, určite ťa spozná - podľa hlasu, podľa vône... Ja, keď ideme s malým von, tak mám na hlave čiapku a žiadne vlasy mi nevidno a spoznáva ma celkom bezpečne 🙂

mywiel
29. jan 2009

Urcite ta spozna ale na rozdiel od chlapov si aj vsimne ze mas iné vlasy.... 😀 😀 😉

fifinna
29. jan 2009

Ja som si dala ostrihat vlasy na kratko, ked mal maly 4 mesiace a spoznal ma. 😉

ingulka
29. jan 2009

aj ja som sa dala ostrihat - hrozne mi po porode padali vlasy 😢 a spoznala ma 😉 ...

liaah
29. jan 2009

ja som sa dala predvcerom zafarbit a ostrihat ofinu, no a mala sa vten den pri kojeni dva krat rozplakala 😅 😅 ale uz ma pozna 😀 😀 😀 ale v utorok vyvalovala obrovske okale na mna 😀 😀 😀 😀

chruminka
29. jan 2009

ja sice este babo nemam ,ale robila som vela s detickami a ked som bola v nemecku ako au-pair tak sa tam tiez stala taka vec ,ze mamina deticiek (dievcatko 5r a chlapcek skoro 2 r. ) ktora predtym nosila cervene vlasy zrazu prisla domov z ciernymi vlasmi a trosku aj iny strih....musim uznat ze to mala super ale vyzerala uplne inac a maly mal s tym velmi velky problem a odmietal ju ako mamu skoro dva dni ...stale jej hovoril,ze on taku mamu nechce a plakal ,odstrkoval ju....a nebolo to preto ze by mu ciernovlasy ludia vadili,lebo zhodou nahod som ja bola u nich ako ciernovlaska 🙂 ,
Nakoniec si samozrejme na nu zvykol,ale aj tak si myslim,ze deti to dost vnimaju taketo zmeny...mozno ze by mu stacilo keby mu to bola povedala,lebo on uz bol skoro dvojrocny a to su uz velike deticky a poznaju uz aj farby .....
zaujmave ,ze mala vtedy skoro 5 rocna to vnimala uplne inac ...sa jej to velmi pacilo a hned chcel aj ona take vlasy....no vsak baba-zena 😀

danielahamar
17. jún 2013

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to si tu ozaj robíte prdel, že? 😀 😀 😀 😀

katka1981
17. jún 2013

@luciadan, niektore si myslite, ze snad kocke sibe, ale ja mam takuto skusenost: ked mala nasa dcerka 7 mesiacov, zacala u nej separacna uzkot, cele noci sa budila, kontrolovala ci som pri nej, cez den ani na krok od nej som nemohla a jedneho dna sme cakali navstevu. Manzel sa ostrihal strojcekom a oholil, vysiel z kupelky, mal mi zobrat malu, aby som sa osprchovala ja, ale ona ho nespoznala a plakala jak sialena. Minimalne pol hodinu trvalo, kym ho spoznala. Ja som vysla z kupelky s turbanom na hlave a zas nespoznala mna 😀 ale samozrejme po chvili to bolo ako predtym, ale je normalne, ze moze na zmenu zareagovat placom. Ale ty sa tym netrap, zvykne si rychlo.

alal
17. jún 2013

@danielahamar

😀 😀 😀

nanulik
17. jún 2013

no neviem neviem, ja by som to neriskovala

jbizakova
17. jún 2013

to je fakt zavazny problem

novamamima
2. okt 2013

@luciadan Ahoj, môj synček má už 10 mesiacov a stále sa na mňa divne díva keď vyjdem zo sprchy a mám rozpustené vlasy, lebo stále som nosila vlasy vypnuté do hora alebo vo vrkoči, dokonca keď si vezmem na miesto kontaktných šošoviek okuliare tak sa len pozerá a chodí okolo mňa,mrnčí. Akoby ma nespoznával tak neviem čo by urobila zmena účesu či farba. Ale každé bábo je iné 🙂

nikask
11. okt 2013

Skôr sa zľakne ako by ťa nemalo poznať

katfan
11. okt 2013

@luciadan zdá sa ti dobre...je to blbosť 😀

zuzanocka
11. okt 2013

:D jajaj... ja by som pre istotu do roka dietata nosila aj rovnake oblecenie 😝 istota je gulomet :D

ruthke
11. okt 2013

No ak mas syna, tak si to ani nevsimne 🙂

amadora
11. okt 2013

pre tie ktorým je to smiešne, si predstavte že keď mi mal malý 4 mesiace a mala som problém s kojením že ma malý odmietal a plakal na prse tak sa ma prvé laktačná poradkyňa pýtala či nemám prefarbené vlasy, nezmenila som parfém alebo hoc len podprsenku.... pre dospelých blbosť ale detičky takéto veci ozaj vnímajú citlivo

mahulenka87
11. okt 2013

myslím si, že dieťatko spozná mamu hlavne po hlase a vôni 😉

digysa
11. okt 2013

@luciadan Dieta v 5-tich mesiacoch este nema vyvinuty zrak na 100%.