Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Cafe au lait škrvrny

mariamagdalena212
28. júl 2020

Ahojte mamy, majú vaše deti takéto škvrny na tele?

malebiele
28. júl 2020

@mariamagdalena212 ahoj, neviem ci je to presne toto, ale ja mam nieco podobne na chrbte, je to pigmentova skvrna, mam tiez len jednu a celkom velku 🙂

mariamagdalena212
autor
28. júl 2020

@malebiele moj malý ma už 3 😩🤦‍♀️

smejko25
28. júl 2020

@mariamagdalena212 ano moja ju ma dokonca ako materske znamienko 🙂 kedze ma ju presne tam kde ja a rovnaku 🙂

malebiele
28. júl 2020

@mariamagdalena212 a co na to povedal pediater? precitaj si pripadne tuto diskusiu - https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/jedna-skvrna-na-lopatke-u-dvojrocneho/

no podla mna z toho netreba robit vedu, je to typ materskeho znamienka, pigmentova skvrna, ja to mam od mala, sem tam na to pozrie kozna ked k nej idem a spomeniem si, ale doteraz to ani ona neriesila

sense
28. júl 2020

Ano 2

mariamagdalena212
autor
28. júl 2020

@malebiele boli sme u kožnej, je to café au lait. Nasla mu dve. Toto a ešte jedno malinke. Kázala mi ho sledovať ci ne pribúdajú. Zdá sa mi ze ma nove na špičke nosa. Nie je to dobre vidno. To by bolo tretie. Mňa straší neurofibromatoza. Viem ze veľa detí máva tieto škvrny max dve. Ja mam pocit ze malému pribúdajú. Je živý takže často spadne a ja skumam co to je, či škvrna alebo modrina.

tasticka59
28. júl 2020

Sleduj mu to ako ti kazala dr ale nerob paniku, lebo to budes vidiet aj tam kde to nie je. Vyckaj ci sa budu nove objavovat ale take co budu takto dobre vidno, nie, ze ty si myslis, ze tam nieco je, jasne, ze to tam potom vidis

mariamagdalena212
autor
28. júl 2020

@tasticka59 mam strach

tasticka59
28. júl 2020

@mariamagdalena212 Ved to je jasne, aj ja by som mala strach ale nemozes si to takto privolavat, netreba nic podcenit to je jasne ale netreba ani robit paniku. Drzim palce aby bolo vsetko v poriadku 🙂

mariamagdalena212
autor
28. júl 2020

@tasticka59 🍀 ďakujem

hivanik
28. júl 2020

Klud a treba sledovat. U nas v rodine to mame aj s mojej aj manzelovej strany. Kedze dcera maich viac tak podstupila geneticke vysetrenie na odporucanie koznej pre klud a pokoj. Nastastie sa nepotvrdilo a uzavreli to ako familiarny vyskyt. Najviac jej pribudlo v puberte a kedze dievca tak kozna odporucala tu genetiku. Cakali sme skoro dva roky na vysledky a poviem ti nervy boli riadne. Takze klud a necitaj na internete.

mariamagdalena212
autor
28. júl 2020

@hivanik koľko ich mate prosím ta? Malý sa narodil s tým co ma na nohe, potom asi keď mal 4m prišiel Tak maličký ma 4mm. Odvtedy nic. Teraz ma 2.5 roka a ja som našla na internete o neurofibromatoze a začala som to študovať. Od vtedy to je asi 10 dní dozadu mu nachádzam tie škvrny. Všade ich vidím a len umývam ruky nohy ci to nie je len špina. Som z toho nešťastná.

hivanik
28. júl 2020

@mariamagdalena212 ....vies co ja som uz ich prestsla ratat, lebo by som sa zblaznila. Dcera ich ma adi 7. Jedno je cca 3x1,5 a ostatne 1x1...Podstupila ocne a na genetike nas upokojil primar, ze by to neriesil ale ked videl ako som s toho hotova tak jej urobili to vysetrenie geneticke. Pretoze by sa prejavili uz ine problemy. Vraj na ocnom pozadi by boli niejake zmeny. Syn ma tiez niejake ale neratam ...on ma dokonca identicke ako jana nohe.

mariamagdalena212
autor
28. júl 2020

@hivanik dakujem, ❤️

hivanik
28. júl 2020

@mariamagdalena212 ...nemas zaco.
Ma to vela ludi...v tom case som na kupalisko a vsade kde sa dalostretneme pozorovala ludi a ma ich fakt vela ludi. Dovtedy som si to nevsimala. Mozes sa skusit pytat na to ocne pre klud a pokoj. Drzim palce

baja05
28. júl 2020

@mariamagdalena212 moja malá má tiež také fľaky 3 väčšie asi tak ako vy a 3 maličké :( pediater nám povedal, že keď bude väčšia, tak nás pošle na kožné, že to sú len pigmentové škvrny ale taktiež mám strach keďže som tiež čítala kadečo po internete. V akom veku ste boli s tým prvýkrát na kožnom?

mariamagdalena212
autor
28. júl 2020

@baja05 10.dni dozadu. Ani mňa nechcela poslať moja mudr že zbytočne. Ale pre môj pokoj až idem. Išla som a pokoj som nechala v ordinácii z kožnej lebo odvtedy mam nočné mory pomaly.

baja05
28. júl 2020

@mariamagdalena212 úplne ťa chápem. My sme ešte pri kožnom neboli a strach nenormálny. Vraj je ešte skoro na kožné ale čakať rok a viac tak sa zbláznim. A ako spomínaš zdá sa mi, že jej to pribúda. Snažím sa to pustiť z hlavy, že to je fakt len výrazný pigment ale ťažko.

viestta
28. júl 2020

@mariamagdalena212 uprimne? Co ine ti mala povedat ako Sledujte. Vsak to je uplne normalna rada od doktora, kazdy jeden ju pacientovi dava ci uz de o teplotu, vyklbeny clenok alebo zapaleny zlcnik. Pacient ma sledovat zmeny, ked sa to zhorsi (akykolvek stav) ma kontaktovat lekara.

mariamagdalena212
autor
28. júl 2020

@viestta áno ja viem. Ale taký nepokoj mi vniesla do duše...

beata79
28. júl 2020

@mariamagdalena212 aj môj syn sa narodil stým mal 3 a teraz 5 a nevidel ho dr. bude mať 10 rokov

maricenkamari
28. júl 2020

@mariamagdalena212 my ich mame 14. Diagnostikovana mastocytoza...takze to nemusi byt hned neurofibromatoza

martinka552018
5. aug 2020

@malebiele tu siskusia som zaviedla ja... A dnes sme boli s tou skrvnou u koznej. Je to skvrna cafe au laite... Teda nie je to znamienko... Treba to sledovat kdd sa budu rozsirovat a budu 5 bude treba ist na vysetrenia ci sa nejdna o chorobu neurofibrinatoza... Vraj mava pacientov ktory, tychto skvrn mavaju aj viac a NF 1 nemaju ale aj maju. Prvym priznakom vsak su tvorba tychto skvrn u deti. Teda cakat ci sa budu rozsirovat. Najradsej by som si zaplatila nejake geneticke testy a sla uz teraz.. Kto ma na to nervy cakat roky ci sa neovjavia alebo objavia. Ale to asi len tak nie je mozne ist na geneticke. Budem sa informivat este u nasej vseobecnej.

martinka552018
5. aug 2020

@mariamagdalena212 to poznam presne takto sa citim aj ja... Uz vidim skvrny aj kde nie su.. Rozumiem ti.. Hlavne teraz v lete...

mariamagdalena212
autor
6. aug 2020

@martinka552018 ďakujem 🍀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli