Čajové a vonné sviečky

vierkau
16. dec 2013

Nedávno som čítala článok o škodlivosti sviečok.. dosť ma zarazil - vôbec som netušila, že parafínové sviečky tak škodia. 😲 často používam čajové sviečky v hliníkovom obale, (kt.je vraj tiež škodlivý) do soľnej lampy. Máte prosím skúsenosti s nejakými zdraviu neškodlivými čajovými alebo inými sviečkami, a zároveň cenovo dostupnými? DAKUJEM

lujza123
17. dec 2013

@vierkau to by ma nenapadlo ze by to bolo az take skodlive, my mame sviecky vsade, mam ich rada, mala dokonca zaspava pri sviecke...ale ja kupujem tie najobycajnejsie, biele, ziadne vonave....myslim ze tie naj su z praveho vcelieho vosku, inac aj krasne vonaju..len sa tazko zhanaju

lorela
17. dec 2013

@vierkau Áno, sú škodlivé, rovnako ako rôzne vône do bytu či auta, aromolampy, elektrické osviežovače a pod. Zvlášť pre deti. 😒 O zdraviu neškodných, žiaľ, neviem. Problémom môže byť aj knôt, v čínskych sviečkach je často prímes olovnatého prášku - spôsobuje zdravotné problémy obzvlášť deťom. Ďalej benzén - ktorý je v zozname WHO zaradený medzi preukázaný karcinogén (látka spôsobujúca leukémiu). Okrem toho, už samotným horením/spaľovaním sviečky sa do miestnosti dostávajú škodliviny. Ak chceme mať sviečky pri nejakej príležitosti, tak potom aspoň dobre vyvetrať! 😉 A do detskej izby by som žiadne nedávala... Napr. ten olovnatý práčok sa usádza na nábytku, kobercoch...

vierkau
autor
17. dec 2013

dakujem za názory dievčatá, tie info kt.som našla, tak vraj sú najbezpečnejšie tie zo 100% včelieho vosku. no ale aj dosť drahé. ja som potrebovala akurát nejakú alternatívu k čajovým sviečkam do lampy. tiež milujem sviečky, upokojuje ma to🙂 aj vonné olejčeky som dosť používala do aromalampy, preto som z toho dosť sklamaná..

sisaka
17. dec 2013

@lujza123 biele sviecky nebudu z vcelieho vosku, to bude obycajny paraffin. Sviecky z vcelieho vosku su tmavo zlte (okrove) a cenovo ovela drahsie ako parafinove.
@vierkau
Alternativou k parafinovym su tiez sojove sviecky.
Treba kupovat sviecky, kde knot je z bavlny a nenechavat ho dlhy.
Co sa tyka aromaterapie treba pouzivat len 100% etericke oleje a davat ich do diffuser (neviem slovensky nazov), kde nehori ziadna sviecka. Etericke oleje su velmi potentne, takze treba davat pozor na volbu (zvlast deti, tehotne zeny) a aj mnozstvo

vierkau
autor
17. dec 2013

@sisaka dakujem za tipy. a čo znamená, že sú "potentné?"

lorela
18. dec 2013

Ja som na éterické oleje veľmi citlivá. Prinajmenšom ma z nich rozbolí hlava, v horšom prípade sa mi začne krútiť celý svet a behom smerujem tam, kde aj králi chodili pešo 🙂

stanislavao
18. dec 2013

@vierkau myslim si, ze cajove sviecky este nikoho nezabili, ani mu neuskodili. co dnes nieje skodlive? aj vzduch, co dychame je skodlivy. v potravinach su skodliviny, lebo su v zemi z kadejakych odpadov.

lorela
18. dec 2013

@stanislavao S takýmto prístupom by sme si teda mali vyberať zo všetkého to najhoršie, veď čo už, aj tak na niečo umrieť musíme, nie? Fajčiť, piť, ležať pred telkou, jesť len mastnoty, slanosti a sladkosti, veď aj vzduch je otrávený, aj voda a pôda 😵

ollynka
18. dec 2013

@vierkau takže ani čajové sviečky nie?

sisaka
18. dec 2013

@vierkau potentne? (ospravedlnujem sa, niekedy som si neni ista slovenskym ekvivalentom) znamena to viac-menej silne. T.j. staci par kvapiek a prejavi sa ich ucinok.

hoblinka13
6. jan 2014

a kolko sa tych sviecok napalite,ze ocakavate od nich smrt?vsetko je skodlive a ovela skodlivejsi je vzduch,co vonku dychame.netreba prehanat s vonami a ak sa bojite,tak si mozte doma spravit etericky olej.

mamazem
11. jan 2014

Pri výbere esenciálnych olej odporúčam dôkladne preštudovať zloženie a jednoznačne dávať prednosť čisto prírodným olejom, ktoré navyše môžete použíťvať aj vnútorne, priamo na pokožku alebo do kúpeľa, prípadne ako prírodné repelenty. Viac info nájdete na našom eshope.

homre58
16. jan 2016

Sviečky Tee Light su viac a menej škodlivé.Záleží od použitého parafínu pri výrobe.V snahe konkurencie sa používajú tie horšie kvality a balia sa po viac kusov do obalu - SÁČOK.Na obale neo je možné prečítať zloženie to je % olejov,množstvo benzénu,toluénu ani pôvod ropy.Logicky ak to neuvádzam tak to je mi fuk.Dôležitá je cena,predaj zisk.Ano všetci zomrieme,ale je rozdiel zomrieť na starobu,či zomrieť na rakovinu,leukémiu,či žiť s astmou.Patrím do skupiny ľudí s biznisom okolo výroby sviečok a kahancov.Já ich Vôbec nepoužívam.Ak horí voňavá sviečka horí olej,farba,vôňa,vyparuje sa benzén,toluén.Koncentácia pamiatky zosnulých na cintoríne JE !!!nezabudnite si zobrať deti.Pre tých,ktorí sa nezbavia používania odporúčam BIO sviečky.A ešte pozor-dlhý knot je veľký odber(viem viac svieti) a zapričiňuje nedokonalé spaľovanie-dymyvosť.OK.

zuzuvan
12. feb 2016

@vierkau Dobrý deň. S priateľom vyrábame sviečky zo 100%-tného včelieho vosku, jeho ocko je včelár od ktorého berieme vosk ktorý topíme a odlievame do foriem. Do týchto sviečok nič nepridávame sú čisto prírodné a ručne robené, tiež cenovo dostupné. Ak by ste mali záujem o tieto sviečky pošlem Vám na mail fotky sviečok ktoré robíme spolu s cenami a ostatnými informáciami. Želám pekný deň.

zuzuvan
12. feb 2016

tu su nejaké pre ukážku.

homre58
13. feb 2016

@zuzuvan .Veľmi pekne ďakujem.Je to veľmi super.Včelia sviečka je úplne tá nsjlepšia,čo je momentálne na trhu.U nás vo firme v Polsku ich predávame,já ich však na Slovensko nevozím.je tam problém z rozvozom (nízky stupeň topenia) v plechovom aute.Veľa ľudí nedbá na zdravie pokiaľ je a kupujú to lacné.Napríklad čajové sviečky vo veľkých baleniach.Je to však SLOVENSKÁ BLBOSŤ a chamtivosť,že viac kusov v balení je lacnešie.Je tam len horší parafín a menej.Ten rozdiel v cene neskôr niekoľkonásobné preplatíme v podobe liekov,nemocníc.Na VČELIE EKO sviečky okrem výnimiek si musíme ešte niečo málo počkať.Aj tak Vás prosím o vyslanie ponuky,možnosti výroby dodávky tovaru,balenia,označenia výrobku,ceny.Pavol

anamor7
12. okt 2016

@zuzuvan Dobrý večer Vaše sviečky sú úžasné, mám rada sviečky a zaskočila ma informácia že sú až také škodlivé. Mala by som záujem o tie Vaše.

moskvanova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz