Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Candida u detí. Znova sa vracia, čo robiť?

Kvasinková infekcia u detí
mon1806
2. sep 2019

Ahoj má niekto skúsenosť s candidou v ústach dieťaťa ? Drobec má 3 roky a najprv mal hore za capikom prešlo po tantum verde a dnes som si všimla že zas má aj na hornej aj na dolnej pere už sa to začína zas robit. Ako tomliecite prosím vás ? Ako sa tomu vyhýbate ?

kika831
2. sep 2019

@mon1806 nasi ked mali v ustach taketo plesne tak nam dala detska doktorka nejaku vodicku a s tym som to potierala, tiez je dolezite vylucit alebo aspon minimalizovat prijem sladkeho, dokladne cistit zubky a podporovat imunitu. Mne raz v lekarni dali aj probiotika ale specialne pri opakujucich sa candidach.

ildiko36
2. sep 2019

@mon1806 ja by som na tvojej mieste poradila s detskou lekarkou..ked ma dieta candidu v ustach moze svedcit aj o slabom imunitnom systeme ci moze trpiet s chorobami ako cukrovka ,vysoky obsah uľohydrarov, chudokrvnost ,zmena epitelov v sliznice a ine poruchy..treba najst pricinu a nie priznaky liecit

mon1806
autor
3. sep 2019

A môže s tým chodiť do škôlky ? Asi ho dnes nedám a zas zbehneme k doktorke

manuska5578
3. sep 2019

@mon1806 u nás to trvalo asi tri mesiace,doktorka predpísala takú robenu vodičku a pichali mu B-12,stále sa mu to vracalo.Nakoniec z krvi zistili nedostatok železa,dr.nasadila b-komplex a železo.Do škôlky som ho nedávala,bol plačlivý a nervózny.

mon1806
autor
6. sep 2019

Ďakujem baby máme pleseň aj v stolici nasadila nám antimykotika a probiotiká dávam každý deň vo zvýšenej dávke plus fialová vodička

Tu začni písať odpoveď...

Odošli